reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - I połowa 2020 roku

Właśnie ja mam poprawę przy okresie przy braniu acard wcześniej miałam przepraszam za szczegóły skrzepy a teraz normalny okres skrzepy zniknęły. Przed miałam częste bóle nóg przy acardzie też zniknęły. W ciąży w której nie brałam acardu i zastrzyków z heparyna obumarcie w 37 tygodniu łożysko całe w skrzepach dziecko musiało się udusić :(
Strasznie mi przykro 🙁 czy na badaniach e ciąży wszystko było w porządku?
 
reklama
Ja badałam i robiłam dodatkowo panel na trombofilie i wszystkie wyniki jednoznacznie wskazały, że gromadzę kwas foliowy. Przyjmowałam cały czas połączenie dwóch firm kwasu w suplemencie dla kobiet najpierw w ciąży a później starających się
Nie no pewnie, rozumiem, napisałaś jakie miałaś wyniki także tu jest zupełnie inne postępowanie i dlatego masz takie zalecenia. Mi nigdy żaden lekarz nie zlecał takich badań, więc ich nie robiłam, a z kolei każdy lekarz kazał brać kwas foliowy, to brałam jak każda kobieta starająca się i potem w ciąży 😂
 
Właśnie ja mam poprawę przy okresie przy braniu acard wcześniej miałam przepraszam za szczegóły skrzepy a teraz normalny okres skrzepy zniknęły. Przed miałam częste bóle nóg przy acardzie też zniknęły. W ciąży w której nie brałam acardu i zastrzyków z heparyna obumarcie w 37 tygodniu łożysko całe w skrzepach dziecko musiało się udusić :(
Bardzo mi przykro... To tego typu zmiany w przepływach nie wyszły po 20 tc na USG, że doszło do takiej tragedii dopiero w 37 tc? U mnie jakieś delikatne odchylenia sprawdzono już w 12 tc i od tej pory biorę profilaktycznie Acard, a teraz od 20 tc mam mieć częstsze USG, co 3 tygodnie, takie dokładne z mierzeniem masy ciała dziecka żeby w razie co zwiększyć dawkę lub podać inne leki lub wcześniej wywołać poród. Dodatkowo muszę codziennie mierzyć ciśnienie. Na razie mam za niskie, jak całe życie 😆 Ale przy ryzyku nadciśnienia ciążowego to akurat lepiej. Nigdy nie miałam problemów z krzepliwością ani z nogami czy @ jeśli chodzi o obfitość i inne rzeczy. Jeśli to dla Ciebie zbyt trudny temat, to oczywiście rozumiem i przepraszam, że go poruszyłam 😘
 
Ostatnia edycja:
@bleucoco niestety te cholerne mutacje bardzo często nie dają w ogóle objawów i to jest chyba najgorsze. Ciąża przebiega idealnie, wyniki super i nagle właśnie robi się zator 🙁
Tym bardziej nie rozumiem dlaczego te badania są tak drogie i nie należą do podstawowej diagnostyki.
 
@bleucoco niestety te cholerne mutacje bardzo często nie dają w ogóle objawów i to jest chyba najgorsze. Ciąża przebiega idealnie, wyniki super i nagle właśnie robi się zator 🙁
Tym bardziej nie rozumiem dlaczego te badania są tak drogie i nie należą do podstawowej diagnostyki.
Przede wszystkim byłam chyba u kilkunastu dobrych lekarzy i prywatnie i państwowo w szpitalach i żaden nawet się nie zająknął o takich badaniach czy to trombofilii czy kwasu foliowego :) No ale już po ptakach. Połowa ciąży mija, mam nadzieję, że będziemy żyć :D
 
Przede wszystkim byłam chyba u kilkunastu dobrych lekarzy i prywatnie i państwowo w szpitalach i żaden nawet się nie zająknął o takich badaniach czy to trombofilii czy kwasu foliowego :) No ale już po ptakach. Połowa ciąży mija, mam nadzieję, że będziemy żyć :D
Ale ja nie mówiłam o Twojej ciąży tylko odpisałam trochę na Twoje pytanie o to czy nie wyszło nic na badaniach w 20 tc u @Nowaja16. Zadałaś tam pytanie czy nic nie wyszło i na podstawie swojego doświadczeni a napisałam, że niestety wyniki można mieć wprost idealne cała ciąże i wystarczy jedna chwila i coś takiego mogło się przytrafić.
 
Myslisz, że powinnam poczekać do pierwszego okresu po poronieniu z braniem aspiryny czy mogę zacząć już?
Ja zaczęłam brać około 15dc po pierwszej miesiączce po poronieniu.
Ale myśle , ze jesli zaczniesz brać juz teraz to nic Ci sie nie stanie. To jest bardzo mała dawka.
 
Ale ja nie mówiłam o Twojej ciąży tylko odpisałam trochę na Twoje pytanie o to czy nie wyszło nic na badaniach w 20 tc u @Nowaja16. Zadałaś tam pytanie czy nic nie wyszło i na podstawie swojego doświadczeni a napisałam, że niestety wyniki można mieć wprost idealne cała ciąże i wystarczy jedna chwila i coś takiego mogło się przytrafić.
Źle doczytałam i myślałam, że to było o badaniach kwasu foliowego i innych w ciąży :) O tego typu tragediach co piszesz teraz, tak jak każda kobieta, staram się nie myśleć i ich nie analizować żeby do końca ciąży nie żyć w strachu :)
 
reklama
Do góry