reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - I połowa 2020 roku

reklama
Nie nie, ja cały czas z tych starających
kurcze, dziwne. w ciazy tsh moze pojsc do gory ale zeby samo spadlo to ne slyszalam jeszcze. faktycznie najlepiej koniecznie wizyta u endokrynologa! ja poronilam pierwsza ciaze prawdopodobnie przez tarczyce, pani doktor jak zobaczyla ze mam tsh praiwe 6 to powiedziala, ze dziwne, ze w ogole tarczyca pozwolila mi zajsc w ciaze... dlatego warto sprawdzac nawet drobne odchylenia. daj znac co powie endokrynolog
 
kurcze, dziwne. w ciazy tsh moze pojsc do gory ale zeby samo spadlo to ne slyszalam jeszcze. faktycznie najlepiej koniecznie wizyta u endokrynologa! ja poronilam pierwsza ciaze prawdopodobnie przez tarczyce, pani doktor jak zobaczyla ze mam tsh praiwe 6 to powiedziala, ze dziwne, ze w ogole tarczyca pozwolila mi zajsc w ciaze... dlatego warto sprawdzac nawet drobne odchylenia. daj znac co powie endokrynolog
Też właśnie dlatego sama jestem w szoku, pod koniec października miałam 3.38

A co myślicie o progesteronie w 23 dc 13ng/ml?
 
kurcze, dziwne. w ciazy tsh moze pojsc do gory ale zeby samo spadlo to ne slyszalam jeszcze. faktycznie najlepiej koniecznie wizyta u endokrynologa! ja poronilam pierwsza ciaze prawdopodobnie przez tarczyce, pani doktor jak zobaczyla ze mam tsh praiwe 6 to powiedziala, ze dziwne, ze w ogole tarczyca pozwolila mi zajsc w ciaze... dlatego warto sprawdzac nawet drobne odchylenia. daj znac co powie endokrynolog
Ja miałam tsh na początku ciąży 10,90i lekarz mnie nie straszył że cud że w ciąży jestem i że mogę poronić. Ale to widać zależy od lekarza i jego doświadczenia.
 
Też właśnie dlatego sama jestem w szoku, pod koniec października miałam 3.38

A co myślicie o progesteronie w 23 dc 13ng/ml?
kurde, z progesteronem to nie mam pojecia. ale czytam wlasnie ze norma dla fazy lutealnej czyli po owulacji jest
  • faza lutealna: 4,71–18,0 ng/ml

wiec wyglada na to, ze jestes juz po owulacji a wynik miesci sie w normie.
 
Ja odebrałam dzisiaj wynik prolaktyny i mam 113 . Strasznie się martwię . Powiedzcie mi jak wygląda leczenie hiperprolaktynemi ?

Ja miałam bromergon j mi ładnie obniżył. Ja się po nim dobrze czułam, jakbym go nie brała w ogóle, ale wiem, ze niektórzy nie dają rady go brać j jest jakiś inny lek.
 
reklama
Ja miałam tsh na początku ciąży 10,90i lekarz mnie nie straszył że cud że w ciąży jestem i że mogę poronić. Ale to widać zależy od lekarza i jego doświadczenia.
a wiesz dlaczego norma dla kobiet starajacych sie zajsc w ciaze to ponizej 2,5? bo niedoczynnosc tarczycy moze utrudnic zajscie w ciaze a gdy juz sie uda, moze doprowadzic do poronienia lub stanu przedrzucawkowego. kazdy ginekolog do ktorego pojdziesz i powiesz, ze starasz sie zajsc w ciaze najpierw zleci miedzy innymi badanie tsh, nie bez powodu je zleca a wlasnie przez swoja wiedze i doswiadczenie. nie bez powodu tez pierwszymi badaniami zlecanymi zaraz po poronieniu badz w pierwszym trymestrze ciazy jest miedzy innymi tsh.
 
Do góry