reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - I połowa 2020 roku

reklama
Są różne jednostki, więc ciężko porównywać. Masz wartości referencyjne dla wyników z dzisiaj?
:)
Screenshot_20200115_190404_com.android.gallery3d.jpeg
 
a wiesz dlaczego norma dla kobiet starajacych sie zajsc w ciaze to ponizej 2,5? bo niedoczynnosc tarczycy moze utrudnic zajscie w ciaze a gdy juz sie uda, moze doprowadzic do poronienia lub stanu przedrzucawkowego. kazdy ginekolog do ktorego pojdziesz i powiesz, ze starasz sie zajsc w ciaze najpierw zleci miedzy innymi badanie tsh, nie bez powodu je zleca a wlasnie przez swoja wiedze i doswiadczenie. nie bez powodu tez pierwszymi badaniami zlecanymi zaraz po poronieniu badz w pierwszym trymestrze ciazy jest miedzy innymi tsh.
To chyba w takim razie cud że mam syna z tsh na takim poziomie jaki miałam.
 
Jak dla mnie hormony tarczycowe mają zbliżone wartości, tsh mogło spaść np z powodu diety. Dla pewności możesz zbadać przeciwciała anty-TPO i anty-TG oraz USG tarczycy. Wysokie wartości przeciwciał mogą świadczyć o przebytym zapaleniu tarczycy. No i ten progesteron wydaje mi się trochę mały jak na 23dc ale najlepiej skonsultować z ginekologiem
 
Jak dla mnie hormony tarczycowe mają zbliżone wartości, tsh mogło spaść np z powodu diety. Dla pewności możesz zbadać przeciwciała anty-TPO i anty-TG oraz USG tarczycy. Wysokie wartości przeciwciał mogą świadczyć o przebytym zapaleniu tarczycy. No i ten progesteron wydaje mi się trochę mały jak na 23dc ale najlepiej skonsultować z ginekologiem
Ehhh zobaczymy co endo powie a już się ucieszyłam...
 
reklama
Ehhh zobaczymy co endo powie a już się ucieszyłam...
Jest się z czego cieszyć, bo wyniki lepsze niż te wcześniejsze [emoji4] głowa do góry, moje TSH rok temu wynosiło ok 3,1 a ostatnio 2,6 i mimo tego że powinno być <2,5 to dostałam od ginekologa zielone światło na starania :) a progesteron jest w normie, choć czysto osobiście myślę że podkrecenie go luteiną nie zaszkodzi a może pomóc :)
 
Do góry