reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - I połowa 2020 roku

reklama
Tia... dziś rano się okazało, że będę mieć wizytę przez telefon... Obiecała, że da mi skierowanie na usg, więc od razu się zapisałam na jutro na usg wczesnej ciąży. Chciałabym już zobaczyć serduszko, to będzie moje pierwsze usg, jutro 6+4 :).
To trzymam kciuki dalej, ja dziś widziałam serduszko (mam 6+1) 😊
 
reklama
Korzystała któraś z tych testów owulacyjnych? Sprawdziły się?? Zobacz załącznik 1096939
Ja korzystam. Są ok. Pokazują pik.
Poniekąd masz rację, natomiast trzeba tez spojrzeć na to wszystko z drugiej strony. Zagrożenie zarażenia się jest realne, bo nawet nie wiemy czy osoba, z która się mijamy czasem już nie jest chora. Ale z drugiej strony jeśli naprawdę ludzie dbaliby o to, żeby stosować się do tych wszystkich zakazów to wydaje mi się, ze problem byłby o wiele wiele mniejszy. Do mojego gina chodzę prywatnie, tam zachowane najwyższe środki ostrożności. Dostaliśmy zielone światło. Tylko musimy bardzo poważnie podejść do środków ostrożności. Koronawirus to nie dżuma czy ebola. Jest niebezpieczny, oczywiście, nie ma co nad tym faktem dyskutować. Ale dbajmy o siebie i wszystko będzie dobrze. Trzeba zachować umiar i zdrowy rozsądek. Dla kobiet w ciąży LuxMed w moim mieście uruchomił specjalne laboratoria i miejsca pobrań i badań. Nie znajdujemy się w komfortowym czasie jeśli chodzi o starania, ale pamietajmy, ze to tez kiedyś minie i tylko od nas samych zależy ile to będzie trwało :)
Powiesz proszę w jakim mieście mieszkasz? Bo ja też bym chciała w Luxmedzie ciążę prowadzić. Fajne, że tak dbają o pacjentki ciężarne 😉
Z tą opieką medyczną to bym polemizowala bo gabinet mojego ginekologa pracuje normalnie i mam nawet wizytę zwykłego monitoringu umówioną a badania krwi można zrobić w punkcie np. diagnostyki. Wiadomo że to wszystko się wiąże z kasą.
Ja się też tym nie przejmuje. Moja koleżanka jest w ciąży i ma normalnie wizyty co 3 tygodnie. Najwyżej jej lekarz będzie moim lekarzem prowadzącym 😁 więc wizyty będę miała normalnie. Diagnostykę też mam 5 minut spacerkiem od domu.
 
Do góry