reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - I połowa 2020 roku

To w sumie nie aż tak dużo powyżej normę, więc raczej mało prawdopodobne aby był to jakiś guz (widziałam że wcześniej pisałaś że lekarka Was nastraszyła). Ale wiadomo, lepiej sprawdzić i mieć spokojna głowę. Myślę że będzie dobrze, praca też swoje robi, a PRL to chyba bardzo wrażliwy hormon, bo tyle rzeczy może zakłamać wynik.. Oby szybko udało się zbic wynik u męża i okazalo się że to tu leżał problem :)


Super 🤩 wszystkie Ci pisałyśmy ze na pewno będzie dobrze :) rośnijcie zdrowo 😘
Dziękuję, myślę, że będzie dobrze😊 a ta lekarka faktycznie wyskoczyła wtedy, że szok😲
 
reklama
No niestety :( Ale trzeba myśleć pozytywnie, na pewno do przyszłego roku się staramy A później to się zobaczy :) mam nadzieję, że nie będziemy już musiały się zastanawiać nad naszym wiekiem :) ile ma lat pierwsza pociecha?:)
Synek 25 sierpnia skończył 6 lat , rozpoczęliśmy przygodę z zerówka . Na szczęście przestał naciskać na rodzeństwo .... 😢
Byłam dziś u ginekologa. Dostałam Pimafucin na infekcję i Duphaston ale mam go brać jak test wyjdzie pozytywny czyli nie wiadomo kiedy [emoji23] jeszcze mój M wykupił wszystkie opakowania z recepty, więc mam zapas na 3 miechy [emoji23]
Poza tym powiedziała że moje plamienie może być owulacyjne, a nie z powodu Sono. I tutaj moje pytanie do dziewczyn po Sono hsg, czy mialyscie takie plamienia owulacyjne po badaniu, mimo że wcześniej ich nie było? [emoji848][emoji848][emoji848]
Edit: pęcherzyk pękł, endometrium 12,5mm [emoji16]
Ja po sono miałam plamienie po samym zabiegu że dwa 2-3 dni a potem dopiero okres. To był mój najkrótszy cykl w życiu trwał 26 dni .
Aktualny cykl 144 dni 🙈🙊
 
A czemu to ma być laparoskopia, a nie histeroskopia?
Histeroskopia sprawdza stan macicy od wewnątrz, laparo od zewnątrz (endometrioza np, to endometrium, które znajduje się poza ścianami macicy, np w jajowodach, ale też w jamie brzucha, jelitach, pęcherzu moczowym itd).
Laparoskopia to lepsze diagnostycznie badanie, więcej pokaże niż histeroskopia.
No i nie wiem czy można histeroskopia stan jajnikow obejrzeć??? A Laparoskopia masz od razu pogląd.

Tu masz link jak wygląda taka Laparoskopia:

Niestety po niemiecku. U mnie weszliby tylko przez pępek, jeśli byłoby coś nie tak, to wtedy jeszcze jedna dziurkę przy pachwinie musieliby zrobić.

Tu jest też fajny filmik, pokazuje różnice:
Teil 1 to jest histero, a Teil 2 laparo.
 
A ilu dniowe masz cykle? Bo 23 dc na owu to bardzo pozno jednak. Myśle ze jak to 30 dc to poprostu rozkręca się okres. Chyba ze to plamienie implantacyjne ale chyba tez za szybko. No dziwne.
Średnio 32 dniowie. (Ale zdarzył się w tym roku 38). No właśnie zdziwiona byłam że nie byłam po owu w 20dc jak byłam na wizycie. Tylko usłyszała, że za 2-3 dni będzie. A tu okres się rozkręcił.
 
Histeroskopia sprawdza stan macicy od wewnątrz, laparo od zewnątrz (endometrioza np, to endometrium, które znajduje się poza ścianami macicy, np w jajowodach, ale też w jamie brzucha, jelitach, pęcherzu moczowym itd).
Laparoskopia to lepsze diagnostycznie badanie, więcej pokaże niż histeroskopia.
No i nie wiem czy można histeroskopia stan jajnikow obejrzeć??? A Laparoskopia masz od razu pogląd.

Tu masz link jak wygląda taka Laparoskopia:

Niestety po niemiecku. U mnie weszliby tylko przez pępek, jeśli byłoby coś nie tak, to wtedy jeszcze jedna dziurkę przy pachwinie musieliby zrobić.

Tu jest też fajny filmik, pokazuje różnice:
Teil 1 to jest histero, a Teil 2 laparo.
A masz podejrzenie endometriozy? Ja miałam, ale jednak kwestia polipa była na pierwszym miejscu. Jajowody mam mieć sprawdzone przez hsg. Histeroskopia o jajnikach nic nie mówi. Ale to mnie czeka po całym leczeniu, czyli za parę dobrych miesięcy.
Ale myślę, że Ty masz jajowody drożne, skoro udawało Ci się zajść w ciążę.
Nie wiem, czy powinnaś iść na badanie czy nie. Co Cię najbardziej powstrzymuje?
Powiem Ci, że ja na swoje też nie chciałam, do ostatniej chwili chciałam zwiać do domu, a wzięli mnie na zabieg jako ostatnią, więc długo ze sobą walczyłam 🙈 no a potem się okazało, że dobrze, że nie zwiałam.
A jak wyglądają blizny po laparo? Będą widoczne?
 
reklama
Dziewczyny miała któraś taki przypadek. W 20dc byłan na wizycie. Myślałam, że jestem po owu ale lekarz stwierdził, że jest pęcherzyk prawie 19 i owu będzie za 2-3 dni. Dzisiaj mam 30dc i pojawiło się lekkie brązowe plamienie przy podcieraniu, dodatkowo ból z lewej strony brzucha. Czy to możliwe że lekarz się pomylił bądź okres nastąpi po 8-9 dniach od domniemanej przez lekarza owulacji?

Edit: lekko się rozkręca bo pojawił się ślad krwi.
Ja mam taką późną owu. Więc to możliwe, ale ja myślałam, że to przyczyna moich niepowodzeń. Teraz to już trudno zgadnąć co bylo przyczyną.
 
Do góry