reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - II połowa 2020 roku

Dzień dobry laski mam pytanie. Przy testach owu też mierze temperaturę i teraz pytanie 14.09 miałam spadek z 36.38 na 36.08 a wczoraj temperatura poszła do góry na 36.19 a dzisiaj jeszcze wyżej bo 36.45 czyli po temperaturę można stwierdzić że owu była na 100% bo testy też pewności nie dają a nie mam możliwości iść na proga. Może pomożecie?

Edit: test owu pozytywny 14dc i w tym dniu był właśnie spadek temp
istotne są jeszcze wcześniejsze pomiary. Skok jest dobry, ale trzeba zerknąć na 6 poprzednich. masz jakiś wykres?
 
reklama
Nawet nie wiesz jak się boję...życie ci się potoczyło inaczej niż miało być( choć teraz uważam że dobrze się stało, bo mam lepiej). Od 3 lat nie jestem z meżem bo mnie zdradzał,rok temu pozew złożyłam,i dopiero 8.10 rozprawa. Od 1,5 roku mam faceta..i nie powiem boję się zrobić test, jest strach że znów po 9 latach znów w pieluchy itd, mam 34 lata już😜

Sorry za moje skyrzwienie zawodowe, :p ale z mocy prawa dziecko dostanie nazwisko męża i będzie treba odkręcać badaniami, sądownie.
 
Ponieważ dalej nie dostałam @ dałam sobie ostatnią szansę i poszłam na bete. Jeśli wyjdzie pozytywna to super, jeśli nie to napije się dziś piwa 🤷‍♀️
Już mam dosyć tej niepewności, stresów, nerwów. Wieczorami łzy same napływają do oczu, a w nocy spać nie mogę. A od męża 0 wsparcia bo on jak zwykle do wszystkiego podchodzi na luzie 🙄
 
Dziewczynki pytanie :) badałam szyjkę ale w ramach antykoncepcji a dziś jestem 9dpo 7 dni przed okresem i zbadałam. W tej fazie nigdy jej nie badałam . Jest niżej niż była dość twarda na pewno zamknięta ale strasznie osluzowana czy ona się szykuje do okresu? Jaka powinna być przed okresem ?
 
Sorry za moje skyrzwienie zawodowe, :p ale z mocy prawa dziecko dostanie nazwisko męża i będzie treba odkręcać badaniami, sądownie.
Dlaczego dostanie meża jak coś jak już bede po rozwodzie dawno jakby się urodziło...moja znajoma będąc w 6 mcu sie rozwodzila, i dziecko nie dostalo nazwiska bylego...tylko jej obecnego partnera ktorego bylo dziecko.
 
Sorry za moje skyrzwienie zawodowe, :p ale z mocy prawa dziecko dostanie nazwisko męża i będzie treba odkręcać badaniami, sądownie.
Dlaczego dostanie meża jak coś jak już bede po rozwodzie dawno jakby się urodziło...moja znajoma będąc w 6 mcu sie rozwodzila, i dziecko nie dostalo nazwiska bylego...tylko jej obecnego partnera ktorego bylo dziecko.
 
Kochana jestem w bardzo podobnej sytuacji. Tez ciagle od owulacji do @ czekam na 2 kreski i ciagle sie zawodzę. W tym miesiącu tez bola mnie jajniki podbrzusze i macica. 3 dni po terminie @ a testy negatywne.
Nie poddawaj się :* trzymam kciuki za 2 kreski 🤞
No musimy dać radę.. kiedyś w końcu zobaczymy te 2 kreski 🥰
 
reklama
Dlaczego dostanie meża jak coś jak już bede po rozwodzie dawno jakby się urodziło...moja znajoma będąc w 6 mcu sie rozwodzila, i dziecko nie dostalo nazwiska bylego...tylko jej obecnego partnera ktorego bylo dziecko.

Takie jest prawo. Nawet do 300 dni po rozwodzie domniemywa się ojcostwo męża.


Nowy partner czy były mąż – kto będzie ojcem dziecka?
Ustalanie ojcostwa dzieci urodzonych w niecały rok po rozwodzie budzi w Polsce wiele kontrowersji. Wiążą się one z zasadą domniemanego ojcostwa, zgodnie z którą musi minąć 300 dni od wydania orzeczenia o rozwodzie lub separacji, aby były mąż nie został formalnie uznany za ojca dziecka.

Dla wielu osób to absurd. Dziecko musi zostać zarejestrowane pod nazwiskiem byłego męża, a biologiczny ojciec nie może go oficjalnie uznać. Nawet jeśli mężczyźni są zgodni co do pochodzenia dziecka i deklarują to w urzędzie, prawo nie pozwala na inne rozwiązanie.

Czyje nazwisko nosi dziecko urodzone po rozwodzie?
Jeśli dziecko przyszło na świat w ciągu 300 dni od wydania orzeczenia o rozwodzie – będzie nosiło nazwisko byłego męża matki. A dokładniej: nazwisko, które zostało wskazane jeszcze przed zawarciem małżeństwa jako nazwisko dzieci z danego związku.

I to również w sytuacji, gdy biologicznym ojcem jest ktoś inny. Zmiana nazwiska będzie możliwa dopiero po zaprzeczeniu ojcostwa.
 
Do góry