reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - II połowa 2020 roku

reklama
Teoretycznie jeśli Twoje cykle zazwyczaj mają 28 dni, to test już powinien być ładnie pozytywny. Jeśli przesunęła Ci się owu (@coca też tak miała, że na monitoringu Gin stwierdził, że owu nie ma, a jednak była tylko później) to pozostaje Ci za testować jeszcze raz, albo wyluzować i dać nadejść @🤷‍♀️
postaram sie wyluzowac i w poniedziek dopiero bede testowac .
 
Nie ma czegoś takiego, ze powinna być 14dc.
Faza lutealna POWINNA trwać 12-16 dni, ale bywa, ze trwa 10 lub mniej, bywa, ze trwa 18 lub więcej. Jest to faza raczej stała i nie ulega zmianie. Za to owu może być w rożnym momencie, może się przesunąć z różnych przyczyn [emoji2368]

Miałaś potwierdzona owulacje w 9/10dc czy to tylko Twoje przypuszczenia?
Miałam jeden monitoring, lekarz zobaczył pęcherzyk. W następnym cyklu lekarz wybrał się na urlop, teraz znowu namieszała pandemia i zaniechałam dalszych wizyt. Ale ja mam bardzo wyraźne owulacje, fizycznie bardzo je odczuwam.
 
To może warto zrobić monitoring u ginekologa? Ja robię testy owulacyjne i za każdym razem udaje mi się uchwycić peak( kreska testowa ciemniejsza od kontrolnej) do tego obserwacja śluzu i kłucie w jajnikach czyli standardowe objawy prawdopodobnej owulacji 😉 nie mierzę temperatury jedynie i nie badam szyjki. A w tym cyklu idę na monitoring do gina
Tak jak wspomniałam w odpowiedzi innej dziewczynie, byłam raz na monitoringu i pęcherzyk był widoczny, jeśli ten cykl będzie nieudany (choć jestem pełna nadziei, ze się udało), to obiecałam sobie, ze wybiorę się znów do lekarza :)
 
Kochane, mam niedoczynność tarczycy z hashimoto. Kontrolnie zrobiłam badanie tsh i wyszło mi dziwnie niskie: 0,234. Przed wakacjami miałam nieco ponad 2,5. Wynikało to z mojej dezorganizacji poranków przez pojawienie się pieska i zapominaniu o tabletce. Teraz brałam regularnie i trochę zaniepokoił mnie ten wynik, bo został opisany jako za niski. Wcześniej biorąc regularnie takie same dawki, miałam wzorowe wyniki nieco ponad 1. Robiłam badanie w 15 dniu cyklu (owulacja 9/10 dzień). Czy ewentualne zapłodnienie mogłoby mieć wpływ na wynik, czy to zdecydowanie za szybko i mam sobie wybić to z głowy??
 
reklama
Najlepszosci [emoji16][emoji16] witam po magicznej stronie 30[emoji3590][emoji28]

Dziękuję serdecznie [emoji5]

O to najlepszego [emoji512][emoji847] witaj w klubie 30stek [emoji12]

Dziękuję serdecznie [emoji5]

Pewnie tak choć warto zapytać się kilku aptekach o cenę bo różnice czasem są kolosalne. Mi ginekolog mówił że u niego tam gdzie przyjmuje w innym punkcie w aptece koszt tego ovitrelle 160zl wiev się cieszyłam że kupiłam taniej a na forum potem dziewczyny pisały że w Ziko chyba kupują po 90 zł! Ten sam zastrzyk!

O kurczę to faktycznie ogromna różnica. Ja na pewno będę pytać jak coś w kilku aptekach jak tak. Chociaż tak na prawdę bie wiem jak u mnie potoczy się sytuacja. Póki co we wtorek pierwsza wizyta u lekarza i pokaże mu wyniki hormonów. To również teoretycznie dzień mojej owulacji więc zobaczymy co tam słychać i czy faktycznie owu jest, a może przy okazji stwierdzi bym przyszła za 2dni zobaczyć jak pęcherzyk... No zobaczymy. Szczerze doczekać się już nie mogę.

Witamy w gronie 30-latek [emoji16] najlepszego! [emoji3590]

Ojej dziękuję kochana [emoji5]

@Mecenasowa27 również przyłączam się do życzeń urodzinowych [emoji4] ja 30 za kilka miesięcy [emoji854] mam nadzieję, że będę w ciąży jeszcze przed urodzinami [emoji120][emoji120]

Dziękuję kochana i życzę tobie by tak się stało [emoji5]moje niestety marzenie o byciu wciąż na 30 urodziny się nie spełniło ale mam nadzieję że w twoim przypadku się spelni[emoji1]

@Mecenasowa27 najlepszego![emoji3060]
@Anio0lek dlaczego w usta? [emoji87][emoji4]

Dziękuję pięknie [emoji5]

I ode mnie wszystkiego co najlepsze! [emoji4][emoji4]

Dziękuję kochana [emoji5]

hey dziewczyny
Ostatni moj okres byl 18 pazdzernika i trwal dwa dni byl bardzo bardzo skapy zazwyczaj mam 3 dni krwawienia .Test zrobilam w dniu spodziewanej miesiaczki i wyszedl wtedy negatywny
i zaczelam brac przez 9 dni aromek ,dwie tabletki dziennie .W 13 dniu cyklu bylam na monitoringu owulacji i Pani dr stwierdzila ze ten cykl jest bezowulacyjny .Bylo kilka pecherzykow ale jakby cos bylo to juz by bylo widac wiec przepisala mi duphaston na wyregulowanie drugiej fazy cyklu .Bralam od 16 dc do 25dc po 1 tabletce.Cykle moje srednio trwaja 27-29 dni dzisiaj jest 36 dzien cyklu i 11 dzien po odstawniu duphastonu. Okresu nie widac .Badam Szyjke macicy codziennie i znajduje sie wysoko i jest zamknieta .Dziwne uczucie towarzyszy mi w podbrzuszu ale nie wiem jak to nazwac czy to pieczenie czy jak poza tym mam pelniejsze piersi ,czesto biegam rowniez do toalety .Test ciazowy zrobilam wczoraj i wyszla druga jasna czerwona kreska ale po czasie a drugi test ciazowy ktory zrobilam od razu pojawila sie mocna linia w okienku kontrolnym t ale po chwili znikla i teraz jest jasna kreska .
Mozliwe ze zaszlam w ciaze czy moze to torbiel ??Martwi mnie to ze po dhupastonie nie mam jeszcze tego okresu hm...

Wg mnie teoretycznie możesz być w ciąży skoro szyjka jest wysoko to dobry znakale nie chce niepotrzebnie nakrecac. Może powinnaś zrobić betę i sprawdzić po 2 dniach jej przyrost ?
 
Do góry