reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - II połowa 2020 roku

Cześć dziewczyny 😉
Jestem tu nowa, choć czytuje forum od dłuższego czasu. O maleństwo staramy się już 10 lat z kilkoma przerwami dla zdrowia psychicznego 🤦‍♀️ mam zespół policystycznych jajników i niedoczynność tarczycy. Od niespełna miesiąca biorę ovarin 2x dziennie i metformax 1000. Na początku duphaston 5 dni. Jutro zaczynam przez tydzień duphaston 2x1. Jestem w 17 dc i od tygodnia mam bóle jak przed miesiączka. Czy któraś z Was też tak miała?
 
reklama
Ja biorę metforminę od końca czerwca, miałam stopniowo wprowadzać i dopiero od dawki docelowej (2x850) zaczęły mi się okropne biegunki. Nie wiem czy długo dam radę z tym funkcjonować. Jeśli chodzi o efekt to oczywiście biorę za krótko, żeby coś stwierdzić, ale już w pierwszym cyklu brania miałam potwierdzoną usg owulację (ale czy miałam bądź nie miałam owulacji przed metoforminą, to tego nie wiem). Jeśli chodzi o wagę, to schudłam 1,5 kg od tego końca czerwca, czyli nie dużo, ale biorąc pod uwagę, że sobie folgowałam ze słodyczami to nie jest źle.
Też miałam problem z biegunkami przy metforminie. Spróbuj codziennie brać probiotyk, a tabletkę tylko w trakcie obfitego posiłku. Powinno trochę pomóc :)
 
Witam sie w 3dc, ale dziwny okres mam...
Zwykle moj okres to 3 dni intensywnego krwawienia i ok 3 lekkiego...a w tym miesiacu okres zaczal sie od plamienia i w sumie dzis 3 dzień sie zaczyna a nic sie nie rozkręcilo, po nocy ledwo co ze mnie polecialo 🧐
Ogolnie caly tamten cykl był inny i dziwny, piersi bolaly mnie od 16dc, malo tego....tydzien temu rano mnie doslownie mdlilo😳
Chce zajsc w ciaze, ale tez nie jest to moja obsesja, wiec raczej nie wkrecam niczego sobie w glowie. Po ostatniej biochemicznej, mam juz stresa, a bylabym pazdziernikowa mamusia 😥
 
Cześć dziewczyny 😉
Jestem tu nowa, choć czytuje forum od dłuższego czasu. O maleństwo staramy się już 10 lat z kilkoma przerwami dla zdrowia psychicznego 🤦‍♀️ mam zespół policystycznych jajników i niedoczynność tarczycy. Od niespełna miesiąca biorę ovarin 2x dziennie i metformax 1000. Na początku duphaston 5 dni. Jutro zaczynam przez tydzień duphaston 2x1. Jestem w 17 dc i od tygodnia mam bóle jak przed miesiączka. Czy któraś z Was też tak miała?
Ojej bardzo długo, wytrwałości życzę 😘

Co do bolow brzucha, to o ile dobrze przeczytalam, to teoretycznie brzuch zaczal Cię bolec w 7dc, czyli zaraz po okresie? To dziwne, nie mam pojecia co moze zwiastowac, ale wiem po sobie, ze w ostatnia biochemiczna zaszlam po 27dc...a wiem, bo byl tylko jeden stosunek...wiec u nas kobiet wszystko jest mozliwe..
 
Ojej bardzo długo, wytrwałości życzę 😘

Co do bolow brzucha, to o ile dobrze przeczytalam, to teoretycznie brzuch zaczal Cię bolec w 7dc, czyli zaraz po okresie? To dziwne, nie mam pojecia co moze zwiastowac, ale wiem po sobie, ze w ostatnia biochemiczna zaszlam po 27dc...a wiem, bo byl tylko jeden stosunek...wiec u nas kobiet wszystko jest mozliwe..
Dziękuję Ci bardzo 😘
Dokładnie od ok 10-11dc więc trochę dziwne 😉 może ktoś też tak miał?
 
Dostałaś zastrzyk przy takim dużym pęcherzyku? Moj nie przepisuje jak jest już 25mm nawet... Generalnie to każdy pęcherzyk nie pęknięty, powyżej 25 mm przestaje być pęcherzykiem, tylko jest właśnie torbielą 🤔 bynajmniej mi to tak ostatnio pojaśnil.
Ciekawe jak to u ciebie się rozwiąże, dawaj znać, bo może zmienie swojego gina 🙄

A ja melduje dziś 4dc, kazał mi przyjść w 8dc, ale najwcześniej termin mogłam dostać na 10dc jak dzwoniłam się umówić zaraz jak zaczęłam @ i nie wiem co robić 🤷‍♀️
Generalnie już nie wierzę, że sie uda po zastrzyku, raczej czekam na skietowanie na laparo... Jeszcze ostatnio wyczytałam, że potwierdzić endometriozie można robiąc marker raka jajnika ca125 i co? I ja pobiegłam go zrobić i ryczałam potem 3 dni... Bo norma to d
0-35 a ha miałam 81...😕 Jestem przerażona

Wczoraj zrobiłam estradiol i prolaktyne - są w normach.. Nie wiem co mam o sobie myśleć
Generalnie się nie daje ale ja go dostałam żeby pękl ten pęcherzyk imię zrobiła się jakaś 7 cm torbiel. Bo wtedy też następny cykl jest do dupy.

Na wątku o iui pisała dziewczyna, że lekarz jej powiedział że mieli ciążę nawet z pęcherzyka 36mm
 
tak robię od samego początku i pomimo tego są te biegunki :(
Niestety bardzo dużo osób tak reaguje na ten lek :( A bierzesz glucophage czy metformax? Bo u mnie przy glucophage było gorzej, przy metformaxie lepiej. Niestety od biegunek zrobił mi się hemoroid i raz w miesiącu, raz na dwa miesiące, zdarzały mi się krwawienia od tych biegunek. Warto powiedzieć lekarzowi o tych problemach, może coś jeszcze poradzi.
 
reklama
Do góry