reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - II połowa 2020 roku

@Eryka25 my chyba pisałyśmy o refundacji heparyny? Na innym wątku dziewczyny wrzuciły, że od 01.09.2020 będzie refundowoana dla ciężarnych tylko nie wiem czy lekarz z prywatnej praktyki też będzie mógł wystawić taką receptę. Skopiowałam.
- Progesteron (tabletki podjęzykowe i dopochwowe)
- Dalteparyna (Fragmin w różnych dawkach)
- Enoksaparyna (m.in. Clexane, Neoparin, Losmina)
- Nadroparyna (m.in. Fraxiparine, Fraxodi)
- Insuliny (m.in. Mixtard, Polhumin, Actrapid, Levemir, Lantus, Insuman Basal, Liprolog)
- Lewotyroksyna (m.in. Euthyrox, Letrox)
- Metoprolol (m.in. Metocard)
 
reklama
Dziewczyny które zazywaja po owu luteine i biorą od 17dc - 26dc ile dni po odstawieniu dostajecie @
Ja odstawiam w czwartek i zastanawiam się czy okres będzie jeszcze w tym miesiącu [emoji848] w zeszłym roku zażywalam duphaston i okres przychodził po 5 dniach po odstawieniu ale wiem że te 2 leki są inne i może różnie reagowac organizm.
 
@Eryka25 my chyba pisałyśmy o refundacji heparyny? Na innym wątku dziewczyny wrzuciły, że od 01.09.2020 będzie refundowoana dla ciężarnych tylko nie wiem czy lekarz z prywatnej praktyki też będzie mógł wystawić taką receptę. Skopiowałam.
- Progesteron (tabletki podjęzykowe i dopochwowe)
- Dalteparyna (Fragmin w różnych dawkach)
- Enoksaparyna (m.in. Clexane, Neoparin, Losmina)
- Nadroparyna (m.in. Fraxiparine, Fraxodi)
- Insuliny (m.in. Mixtard, Polhumin, Actrapid, Levemir, Lantus, Insuman Basal, Liprolog)
- Lewotyroksyna (m.in. Euthyrox, Letrox)
- Metoprolol (m.in. Metocard)
W końcu coś NFZ robi w kierunku dla kobiet ciężarnych. Mogli by jeszcze leki dawać za darmo jeśli jest chorobą stwierdzona albo sprzedawać za grosze[emoji4]
 
A ja czekam jeszcze tydzień na testowanie. Powinnam dostać @ w czwartek, ale raczej miałam owu później niż zazwyczaj więc poczekam sobie do poniedziałku (zaczynam urlopik 😍) o ile nie przyjdzie małpa szybciej. Powiem Wam tylko, że wczoraj wieczorem polatałam trochę z odkurzaczem i taki mnie ból złapał macicy w okolicy pachwiny i to samo miałam dziś rano w pracy jak pozamiatalam. Do tego zakręciło mi się we łbie 🙄 a w sobotę miałam taka akcje, że siedzę sobie wygodnie, pije Leszka free a kręci mi się w głowie jak po alko i aż się śmiałam do starego, żeby spróbował czy na pewno free 🤣 (brałam antybiotyk dlatego nie chciałam pić alkoholu). Ale za każdym takim razem mówie sobie, że to na pewno ciśnienie, osłabienie itp. Staram się zachować czysty umysł i nie dopuścić główki do pracowania 😂😂😂
 
A ja czekam jeszcze tydzień na testowanie. Powinnam dostać @ w czwartek, ale raczej miałam owu później niż zazwyczaj więc poczekam sobie do poniedziałku (zaczynam urlopik 😍) o ile nie przyjdzie małpa szybciej. Powiem Wam tylko, że wczoraj wieczorem polatałam trochę z odkurzaczem i taki mnie ból złapał macicy w okolicy pachwiny i to samo miałam dziś rano w pracy jak pozamiatalam. Do tego zakręciło mi się we łbie 🙄 a w sobotę miałam taka akcje, że siedzę sobie wygodnie, pije Leszka free a kręci mi się w głowie jak po alko i aż się śmiałam do starego, żeby spróbował czy na pewno free 🤣 (brałam antybiotyk dlatego nie chciałam pić alkoholu). Ale za każdym takim razem mówie sobie, że to na pewno ciśnienie, osłabienie itp. Staram się zachować czysty umysł i nie dopuścić główki do pracowania 😂😂😂
To ciagniecie w macicy mialam za kazdym razem wczesnej ciazy , to takie specyficzne bylo 🤪😉😊
 
Nie zawsze boli brzuch... natomiast jak jesteś wilgotna to raczej oznaka zbliżającej się @ gdyby była ciąża to była byś sucha.
A przed @ często jest trochę wilgotno ;)
U mnie przed @ zawsze jest susza obniza sie szyjka i jest @ a od czasu owu szyjka wysoko twarda zamknieta... czekam na @
 
@Eryka25 my chyba pisałyśmy o refundacji heparyny? Na innym wątku dziewczyny wrzuciły, że od 01.09.2020 będzie refundowoana dla ciężarnych tylko nie wiem czy lekarz z prywatnej praktyki też będzie mógł wystawić taką receptę. Skopiowałam.
- Progesteron (tabletki podjęzykowe i dopochwowe)
- Dalteparyna (Fragmin w różnych dawkach)
- Enoksaparyna (m.in. Clexane, Neoparin, Losmina)
- Nadroparyna (m.in. Fraxiparine, Fraxodi)
- Insuliny (m.in. Mixtard, Polhumin, Actrapid, Levemir, Lantus, Insuman Basal, Liprolog)
- Lewotyroksyna (m.in. Euthyrox, Letrox)
- Metoprolol (m.in. Metocard)
Super ja w 1 ciazy uzywalam insuline i placilam 110zl za 1 naboj. Dobrze ze bd refundacja
 
reklama
Do góry