reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - II połowa 2020 roku

reklama
Tak mi wyszło sporo podwyższone anty tpo i anty tg przy wyniku tsh 3,15. Anty tpo i anty tg to przeciwciała których wartości powinny być minimalne albo wcale. U mnie ma tej podstawie zdiagnozowano haschimoto
U mnie to samo sporo ponad normę . TSH 2,002 i bach Hashimoto , gdyby nie ciąża (stracona )to może i bym się nie dowiedziała .
 
Cześć dziewczyny, witam się w poniedziałek ☺️ Długo się biłam z myślami czy iść dziś ma betę wg zaleceń gin...ale z racji ze mam dziś wizytę u endokrynologa i musiałam zrobić tsh, to przy okazji jak już byłam to powiedziałam żeby machnęła tą betę... co ma być to będzie. Mimo wszystko mam przeczucie ze @ nadejdzie wiec się nie nastawiam na pozytywy... będzie mniejsze rozczarowanie 😉 Póki co czekanie najgorsze a wynik po 15 🙈
No czekamy z tobą
 
Tak mi wyszło sporo podwyższone anty tpo i anty tg przy wyniku tsh 3,15. Anty tpo i anty tg to przeciwciała których wartości powinny być minimalne albo wcale. U mnie ma tej podstawie zdiagnozowano haschimoto
A dostałaś jakieś leki na obniżenie lub na haschimoto? Ja nie pamiętam ile ale tsh f3 f4 miałam w normie tylko anty tg i testosteron grubo ponad normę i tylko witaminki... Chcę zbadać sobie teraz choć wątpię żeby się obniżyło przez te witaminki
 
U mnie to samo sporo ponad normę . TSH 2,002 i bach Hashimoto , gdyby nie ciąża (stracona )to może i bym się nie dowiedziała .
Ja akurat przed rozpoczęciem starań chciałam porobić sobie badania hormonalne, takie które mogą mieć wpływ na rozwój ciąży. Najpierw wyszło podwyższone tsh ale lekarz rodzinny to zlekceważył i powiedział ze to nie jest jakieś bardzo wysokie tsh żeby pogłębiać diagnostykę a gin kazała zrobić cały panel no i wyszło 🤷🏼‍♀️
 
A dostałaś jakieś leki na obniżenie lub na haschimoto? Ja nie pamiętam ile ale tsh f3 f4 miałam w normie tylko anty tg i testosteron grubo ponad normę i tylko witaminki... Chcę zbadać sobie teraz choć wątpię żeby się obniżyło przez te witaminki
W razie wu dostaniesz na tarczyce letrox lub euthyrox a na podwyższony testosteron są anty albo jak masz problem z waga to trzeba zrobić redukcję masy ciała. 25% wytwarzają testosteron nerki 25 % (nie pamiętam) a 50% masa ciała (info z kliniki leczenia niepłodności w DE). A jaki masz testosteron a jakie są normy u ciebie? Ja mam 0.70 norma a ja mam 0.75 wynik testosteronu więc tylko troszeczkę podwyższony ale lekarze nic nie mówią. Niby przez wysoki testosteron jest problem z zajściem w ciążę a jak nie ma z tym problemu to też może być powód poronień ( też info z kliniki).
 
Ja wg tych wyników badań dostałam tylko witaminy hashima forte i to było rok temu
TSH 1.75
Ft4 III 1.180(0.932-1.700)
ANTY TPO 22.7 (0.0 - 34.0)
ANTY TG 509.1 (nie ma podanych widelek)
Testosteron 0.632 (0.050-0.522)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja wg tych wyników badań dostałam tylko witaminy hashima forte i to było rok temu
TSH 1.75
Ft4 III 1.180(0.932-1.700)
ANTY TPO 22.7 (0.0 - 34.0)
ANTY TG 509.1 (nie ma podanych widelek)
Testosteron 0.632 (0.050-0.522)
Na testosteron tabletki anty ale przy staraniach o dzidzie to się mija z celem. A jeśli chodzi o tarczyce to prawdopodobnie hashimoto. Aby obniżyć anty tg to można jeść produkty BIO bez glutenu mi bardzo ładnie obniżyły te anty tg i anty tpo mimo że nadal mam wysokie ale mam teraz setki a miałam kiedyś tysiące.
 
Do góry