reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki II połowa 2021

reklama
Jak to nie ma? Wiele publikacji jest na temat tego że jednak .. ma

No właśnie nie :)
Ogromne badania przeprowadzone na bliskim wschodzie, w warunkach permanentnego zagrożenia życia (!) pokazują że nie ma to wpływu na przebieg ciążyć ryzyko poronienia itp.

Nie widziałam nigdy żadnych porządnych badań które by pokazały ze stres, łącznie z traumatycznym, w ciąży zwiększa ryzyko poronień.

To takie utarte gadanie że stres w ciąży…. Chyba zresztą żadna ciężarna która przeżywa ogromny stres jak smierć kogoś bliskiego itp nie poczuła się zreszta lepiej od „nie stresuj się, w ciąży nie można”… przeżywasz traumę, jesteś w rozpaczy i masz na takie coś pomyśleć „ok, w sumie nie ma co się stresować?”…
 
To mnie wystraszyłaś! Mikro szansa zawsze jest przed @ ale sikne dla pewności i zacznę od 1 tabletki. Taka ilość napewno nie zaszkodzi. W sumie na ulotce nie ma nic o ciąży 🤷🏽‍♀️
Korzystam z aplikacji ovufriend i tam są porady dnia i kiedyś o tym pisali, a tu jest właściwie to samo wytłumaczone:

 
No właśnie nie :)
Ogromne badania przeprowadzone na bliskim wschodzie, w warunkach permanentnego zagrożenia życia (!) pokazują że nie ma to wpływu na przebieg ciążyć ryzyko poronienia itp.

Nie widziałam nigdy żadnych porządnych badań które by pokazały ze stres, łącznie z traumatycznym, w ciąży zwiększa ryzyko poronień.

To takie utarte gadanie że stres w ciąży…. Chyba zresztą żadna ciężarna która przeżywa ogromny stres jak smierć kogoś bliskiego itp nie poczuła się zreszta lepiej od „nie stresuj się, w ciąży nie można”… przeżywasz traumę, jesteś w rozpaczy i masz na takie coś pomyśleć „ok, w sumie nie ma co się stresować?”…
Co ciekawe lekarze w PL kiedyś uważali, że chyba każde poronienie, wczesny poród (oczywiście teoretycznie zdrowego dziecka) jest w wyniku stresu 😅 moja mama i jej siostra ok 30 lat temu straciły ciąże (mama w 27tc, ciocia w 12) i lekarze im wciskali, że to przez stres bo innego wytłumaczenia nie widzieli. 😅
 
Korzystam z aplikacji ovufriend i tam są porady dnia i kiedyś o tym pisali, a tu jest właściwie to samo wytłumaczone:

Dzięki! Ja już nadzieji na ten cykl nie mam ale zapobiegawczo nie zacznę od 4 🤣🤣🤣
 
Ja tez nie licze na ten cykl. Seksu było tyle co nic😡 jestem zła, rozczarowana i wkurzona. Dodatkowo nie wiem czy to po tych lekach na stymulację czy co ale kolejny dzień bolą mnie jajniki, wczoraj byłam wyłączona z życia bo tak mnie bolały i miałam skurcze. W dodatku brzuch i kręgosłup tez i czuje się taka ściśnieta i wydęta 😞
 
reklama
Ja tez nie licze na ten cykl. Seksu było tyle co nic😡 jestem zła, rozczarowana i wkurzona. Dodatkowo nie wiem czy to po tych lekach na stymulację czy co ale kolejny dzień bolą mnie jajniki, wczoraj byłam wyłączona z życia bo tak mnie bolały i miałam skurcze. W dodatku brzuch i kręgosłup tez i czuje się taka ściśnieta i wydęta 😞
Jeśli był chociaż raz w ciągu kilku dni przed owulacją to jest szansa, czasami mniej znaczy więcej. 😉 Ja zachodziłam w większość ciąży z jednego stosunku gdzieś w okolicy owulacji bo partner często wyjeżdża. 😅
 
Do góry