reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki II połowa 2021

u mnie jest właśnie tak samo. Na początku się ucieszyłam a teraz się boje. Masakra :(
Normalne. Pamiętaj, trzeba myśleć pozytywnie choć sama wiem że się nie dało. Miedzy 4 a 9 tc na wizytach u ginekologa byłam co tydzień. To mnie uspokajało. W 10 tc znalazłam już serduszko detektorem tetna i wtedy jak tylko miałam jakieś wątpliwości czy maluszek żyje to od razu go włączałam. I tak do końca 😊
 
reklama
Nie ma czegoś takiego jak słaba beta - nie wiesz kiedy była implantacja na 100% więc nie wiesz kiedy zaczęła się produkować - każda beta startuje od 0
Moja jakieś 16dpo była 25 - i okej, skończyło się u mnie jak się skończyło ale to nie była wina tego, że szybko wyłapałam betę. Mam tu na forum "koleżanki", których bety też zaczynały się od 20-30 i przyrost był nawet gorszy niż mój (bo mój na początku to 244%) i ciąże bezproblemowe i nudne.

Zbadaj sobie przyrost za 48h, a potem już w spokoju na USG. Jeszcze raz gratulacje! :)
Ja zaczynałam z betą 18.7 😅 przyrosty były świetne ale nawet i one nie mówią jak się potoczy
 
Hej! Mam pytanie czy sprawdzacie date porodu na podstawie okresu? Zeby wiedzieć kiedy, gdyby się w końcu udalo?
Tak 🙈 z 1 dzieckiem robiłam to samo 😂 mega się ucieszyłam jak mi miała data porodu wypadać w urodziny i faktycznie zaszłam i termin tak miałam. Synek jednak urodził się 3 tyg przed czasem ale jednak data fajna 😃 teraz tez sprawdzam z ciekawosci
 
Hej! Mam pytanie czy sprawdzacie date porodu na podstawie okresu? Zeby wiedzieć kiedy, gdyby się w końcu udalo?

Nie do końca rozumiem pytanie - ale ja nie sprawdzam bo mam nieregularne cykle i moje dzieci według OM powinny się rodzić z miesiąc wcześniej ;) Natomiast patrząc po owu - to tak sprawdzam, sprawdzam sobie też znak zodiaku i inne cuda. Bo dla mnie to nie ma związku - tak samo jak to, że wózek, łóżeczko czy ciuchy mam już dla tego dziecka wybrane ;)

Ba powiem więcej - ja nie mogę się teraz starać bo oficjalnie nadal jestem w ciąży wiec raczej mój organizm nie da mi teraz owulacji (choć jest tak powalony, że w sumie wszystkiego mogę się spodziewać), ale właśnie w związku z tym, że nie chcę kolejnego skorpiona, a urodziny w grudniu uważam za słabe to nie zamierzamy się teraz starać przynajmniej do połowy kwietnia. I tak wiem, że mając termin na połowę stycznia i tak mogę urodzić w grudniu bo przecież wcześniaki się zdarzają - no ale jednak zakładam ciąże bez przygód i skrajnych wcześniaków (teoretycznie oboje dzieci bym przenosiła więc też statystycznie mała szansa)
 
Według gin to 4 tydzień z okresu.
W normach z laboratorium 99 to 1-2 tydzień a na necie te normy są inne i widzę właśnie 4 tydz.. nie rozumiem. Te normy z laboratorium to tydzień od owulacji tak? Ktoś się orientuje? Z tego co zdążyłam się zorientować jeśli tak to by się zgadzało 4 tydz ciazy 2 tydz. Od owulki
 
Według gin to 4 tydzień z okresu.
W normach z laboratorium 99 to 1-2 tydzień a na necie te normy są inne i widzę właśnie 4 tydz.. nie rozumiem. Te normy z laboratorium to tydzień od owulacji tak? Ktoś się orientuje? Z tego co zdążyłam się zorientować jeśli tak to by się zgadzało 4 tydz ciazy 2 tydz. Od owulki

To zależy od labu, ale uważam że tak. Ja np. na tych szpitalnych w ogóle mam kosmos, bo tam o ile dobrze pamiętam ciąże uznają od 1500 :D
 
Dziewczyny a ja tak zaczęłam się zastanawiać i trochę martwić… owulacje prawdopodobnie miałam 29/30.12 a w sylwestra piłam alkohol bo byłam pewna, ze w tym miesiącu nie miałam nawet owulacji… powiedzcie mi czy mogło to zaszkodzić ? W 1 ciazy miałam dziecko z wada genetyczna triploidia ( zły podział komórek ) i teraz sie boje ze przez to ze piłam znów może być coś nie tak, co myślicie ?
 
Według gin to 4 tydzień z okresu.
W normach z laboratorium 99 to 1-2 tydzień a na necie te normy są inne i widzę właśnie 4 tydz.. nie rozumiem. Te normy z laboratorium to tydzień od owulacji tak? Ktoś się orientuje? Z tego co zdążyłam się zorientować jeśli tak to by się zgadzało 4 tydz ciazy 2 tydz. Od owulki
1-2 tydzien ale od zaplodnienia czyli ogolnie 4 tygdzien liczac od prawidlowej miesiaczki. Bo w 1-2 tygodniu umownej ciazy z om to nawet nie ma tej ciazy tak na prawde 😅 takze jesli jestes w 4 tygodniu to z normami laboratoryjnymi sie zgadza. Bez stresu
 
reklama
Dziewczyny a ja tak zaczęłam się zastanawiać i trochę martwić… owulacje prawdopodobnie miałam 29/30.12 a w sylwestra piłam alkohol bo byłam pewna, ze w tym miesiącu nie miałam nawet owulacji… powiedzcie mi czy mogło to zaszkodzić ? W 1 ciazy miałam dziecko z wada genetyczna triploidia ( zły podział komórek ) i teraz sie boje ze przez to ze piłam znów może być coś nie tak, co myślicie ?

Nie, to nie ma wpływu
 
Do góry