reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki mieszkające w UK !

Ania7812

Fanka BB :)
Rozwiązania
1
witam serdecznie wszystkie dziewczyny !!! stwierdziłam ze założę ten wątek dla dziewczyn które starają się o dziecko mieszkające w UK niestety każda z nas wie ze tutaj to jest wszystko utrudnione.
Ale zawsze to raźniej która zawsze coś podpowie może ma jakieś doświadczenia z GP lub infertility clinic.
Wszystkie dziewczyny są mile widziane które się starają które są po przejściach jak ja lub które mają problemy aby w tej ciąży być . Razem zawsze raźniej i więcej siły na walkę.

reklama

Ania7812

Rozwiązania
1
:) a wyslij jeszcze raz ten link prosze? Moze jeszcze cos dorzuce haha :laugh2: Za niece 2 miechy mam zacząć stymulacje więc jeszcze mogę je podrasowac. ;) W marcu lecę do Polski na mezoterapie jajników haha!

Jest parę kobiet które poronilo ciążę z ivf z tymi tabletkami im się udało bierze się do transferu 2 3 mies po transferze koniec brania
Ja mieszkam okolice Edynburga Szkocja a ty ?

reklama

Aduś16

Rozwiązania
0

Jest parę kobiet które poronilo ciążę z ivf z tymi tabletkami im się udało bierze się do transferu 2 3 mies po transferze koniec brania
Ja mieszkam okolice Edynburga Szkocja a ty ?
Sprawdzilam ich skład i jest tam wszystko co już biorę. :) więc nie będę się podwójnie dorasowywac haha! Ja mieszkam na drugim krańcu wyspy pod Bristolem, a pochodzę z Gdańska :)
U mnie poronienie nie wiąże z brakiem tych witam, ja do kolejnego transferu jeśli coś wyhoduje będę badać zarodek pgd i planuje dołożyć immunoglobuliny... One są bardzo drogie niestety ale jeśli są problemy immunologiczne konkretne to są bardzo skuteczne..

Aduś16

Rozwiązania
0
I tak trochę to magia dla mnie . Poczytam jakie immunologiczne zrobić badania . NK zrobię na pewno poczytam jeszcze co mogę .
Słyszałam że te zastrzyki z limfocytami z coś w tym stylu są drogie a bardzo drogie ? Masz rację kasa zawsze się znajdzie chociaż nie wiem co by się działo nawet . Ja mam już odłożone na cala procedurę in vitro 2+1 czy jakoś tak ( 3 próby ) i będę podchodzić w październiku jak nic nie wyjdzie może zaraz po wakacjach zobaczę . Praca dla mnie nie jest najważniejsza jak urodze to sobie wrócę jak dziecko będzie większe . Wogole się tym nie przejmuje
Dobrze podejscie! Zanim podejdziesz do IVF zrób sobie badania immunologiczne bo jeśli tam masz coś skopane to szkoda zarodki tracić, tym bardziej jak już 2 razy poronilas, wtedy jeśli tam skopany coś jest do przed IVF do immunologa się umow po zalecenia do transferu. Ja też mogłam szybciej zrobić to może już bym z drugim dzieckiem w ciąży była...
Możesz zrobić:
KIR - wysylkowo w Medgen w Wawie mozesz zrobić - jeśli tam jest coś skopane to docent Pasnik i Malina dają na to accofil
IMK, ANA, ASA - jeśli tam skopane to w zależności co docent daje steryd lub immunosupresje
CBA - zależy jak skopany wtedy albo immunosupresja, albo szczepienia/ immunoglobuliny
allo-mlr - jak źle to albo szczepienia limfocytami (to już ostatecznosc) albo można podać immunoglobuliny ale bardzo drogie są - 5tys za wlew min a potrzeba min 3
Wszystkie badania na krzepliwosc / trimbofilie / roczen / zespol fosfolipidowy ale to zdaje się już masz
Gdzie do IVF planujesz podejść?

Ania7812

Rozwiązania
1
Dobrze podejscie! Zanim podejdziesz do IVF zrób sobie badania immunologiczne bo jeśli tam masz coś skopane to szkoda zarodki tracić, tym bardziej jak już 2 razy poronilas, wtedy jeśli tam skopany coś jest do przed IVF do immunologa się umow po zalecenia do transferu. Ja też mogłam szybciej zrobić to może już bym z drugim dzieckiem w ciąży była...
Możesz zrobić:
KIR - wysylkowo w Medgen w Wawie mozesz zrobić - jeśli tam jest coś skopane to docent Pasnik i Malina dają na to accofil
IMK, ANA, ASA - jeśli tam skopane to w zależności co docent daje steryd lub immunosupresje
CBA - zależy jak skopany wtedy albo immunosupresja, albo szczepienia/ immunoglobuliny
allo-mlr - jak źle to albo szczepienia limfocytami (to już ostatecznosc) albo można podać immunoglobuliny ale bardzo drogie są - 5tys za wlew min a potrzeba min 3
Wszystkie badania na krzepliwosc / trimbofilie / roczen / zespol fosfolipidowy ale to zdaje się już masz
Tak te podstawy mam . To co ci.pisałam wczoraj mth coś tam źle mi wyszło w heterozygocie i w tetero PAI to od krwi . Nie mam zielonego pojęcia jak narazić dużo czytam . Nie wiem gdzie myślę Kraków na miejscu lub gdzieś na Śląsku ale każdy poleca Śląsk Katowice Gliwice wiec nie wiem myślę chyba że ten Śląsk wybiorę . Nawet już dzwoniłam do jednej kliniki . Cenowo wygląda to nie tak źle ale na polskie realia to kupa kasy za wszystko .

Ania7812

Rozwiązania
1
Możesz zrobić:
A powiedz mi te badania które mi wymienilas bo sobie wszystko spisze ma kartce to wszystko zrobię z krwi i jaki dzień cyklu bez różnicy i czy na czczo.
Pomału się przygotowywuje do wyjazdu do polski chce tak zabukowac wizytę w dobrej klinice niepłodności ale chcę tam iść z czymś czyli wszystkie moje badania im na stół wyłożyć. Ja w 1sza ciążę zaszłam bardzo szybko w 4tym cyklu ale 1szy cykl i 2gi staraliśmy się 10dc a ja owu miałam 15dc czyli nie trafiliśmy dopiero za 3cim razem kupiłam testy owu i to było dobre rozwiązanie bo przynajmniej wiedziałam kiedy mam owu nie wyszło w tym cyklu na w 4tym nie testowalam bo mieliśmy gości z polski ale wiedziałam że owu około 14 , 15 dc wiec było jeden raz i zaskoczyło ogólnie było wszystko ok ale krwiak się pokazał i strasznie był duży i miałam szanse pół na pół z dzidzia. Potem to była biochemiczna okres przyszedł w dniu @ ale cień był na teście bardzo słaby ale był . Miałam usg ale kobitka powiedziała ze został tylko ślad . Czyli mnie to utwierdzilo ze ciąża była bardzo wczesna ale była . Ja mam ten Pai i wiem ze z tym jest tak ze musze mieć acard a ja go nie biorę. Brałam 3mies jakoś i stwierdziłam ze jak nie zaszłam w ciążę z acardem to już nie zajde i schowalam go do szafki 😐
Z tego co wyczytałam ty tez masz Pai w heterozygocie powiedz mi ty tez miałaś heparyne do 12tyg ? Potem koniec . Mi lekarz mówił ze czasami wystarczy sam acard jeśli ma się w heterozygocie

Aduś16

Rozwiązania
0
A powiedz mi te badania które mi wymienilas bo sobie wszystko spisze ma kartce to wszystko zrobię z krwi i jaki dzień cyklu bez różnicy i czy na czczo.
Pomału się przygotowywuje do wyjazdu do polski chce tak zabukowac wizytę w dobrej klinice niepłodności ale chcę tam iść z czymś czyli wszystkie moje badania im na stół wyłożyć. Ja w 1sza ciążę zaszłam bardzo szybko w 4tym cyklu ale 1szy cykl i 2gi staraliśmy się 10dc a ja owu miałam 15dc czyli nie trafiliśmy dopiero za 3cim razem kupiłam testy owu i to było dobre rozwiązanie bo przynajmniej wiedziałam kiedy mam owu nie wyszło w tym cyklu na w 4tym nie testowalam bo mieliśmy gości z polski ale wiedziałam że owu około 14 , 15 dc wiec było jeden raz i zaskoczyło ogólnie było wszystko ok ale krwiak się pokazał i strasznie był duży i miałam szanse pół na pół z dzidzia. Potem to była biochemiczna okres przyszedł w dniu @ ale cień był na teście bardzo słaby ale był . Miałam usg ale kobitka powiedziała ze został tylko ślad . Czyli mnie to utwierdzilo ze ciąża była bardzo wczesna ale była . Ja mam ten Pai i wiem ze z tym jest tak ze musze mieć acard a ja go nie biorę. Brałam 3mies jakoś i stwierdziłam ze jak nie zaszłam w ciążę z acardem to już nie zajde i schowalam go do szafki 😐
Z tego co wyczytałam ty tez masz Pai w heterozygocie powiedz mi ty tez miałaś heparyne do 12tyg ? Potem koniec . Mi lekarz mówił ze czasami wystarczy sam acard jeśli ma się w heterozygocie
Z tym PAI w hetezogocie sa rozne zdania... Ja przy donoszonej ciazy brałam 0.4 do 12tc i 0.2 do 16tc potem odstawiłam..wtedy o żadnej heterozygocie nie wiedziałam, gin mi tak profilaktycznie zapisał. Teraz wiedząc o niej dawkowanie pozostawiam takie samo. acard wystarczy jak będziesz brać od owulacji i jak się okaże że jest ciąży powinno się pozostać na nich do 34tc ale tu też są różne szkoły..
Wszystkie te badania robisz z krwi, KIR i te na krzepliwosc i trombofilie nie ma znaczenia dc. ANA i ASA też nie ma znaczenia dc. IMK i CBA dobrze zrobił w drugiej połowie cyklu jakoś między 18 a 24dc.. Jak nie utrafisz to tragedii nie ma też będą wiarygodne w miarę. Nie musisz być na czczo. Na allo-mlr to trzeba chyba z partnerem iść (ja nie miałam tego badania) i się umawiać tam robią na konkretny dzień. Skąd w Polsce jesteś? Wszystkie badania na pewno APC wykonuje

Ania7812

Rozwiązania
1
Z tym PAI w hetezogocie sa rozne zdania... Ja przy donoszonej ciazy brałam 0.4 do 12tc i 0.2 do 16tc potem odstawiłam..wtedy o żadnej heterozygocie nie wiedziałam, gin mi tak profilaktycznie zapisał. Teraz wiedząc o niej dawkowanie pozostawiam takie samo. acard wystarczy jak będziesz brać od owulacji i jak się okaże że jest ciąży powinno się pozostać na nich do 34tc ale tu też są różne szkoły..
Wszystkie te badania robisz z krwi, KIR i te na krzepliwosc i trombofilie nie ma znaczenia dc. ANA i ASA też nie ma znaczenia dc. IMK i CBA dobrze zrobił w drugiej połowie cyklu jakoś między 18 a 24dc.. Jak nie utrafisz to tragedii nie ma też będą wiarygodne w miarę. Nie musisz być na czczo. Na allo-mlr to trzeba chyba z partnerem iść (ja nie miałam tego badania) i się umawiać tam robią na konkretny dzień. Skąd w Polsce jesteś? Wszystkie badania na pewno APC wykonuje
Ja Kraków to nie ma problemu z badaniami bo wszędzie mi te badania zrobią nawet w szpitalu dziecięcym gdzieś tam jest diagnostyka i można wszystkie zrobić . Czytałam juz na necie badania na miejscu chce zrobić a co do kliniki to chyba Śląsk jeszcze nie wiem .

Aduś16

Rozwiązania
0
Ja Kraków to nie ma problemu z badaniami bo wszędzie mi te badania zrobią nawet w szpitalu dziecięcym gdzieś tam jest diagnostyka i można wszystkie zrobić . Czytałam juz na necie badania na miejscu chce zrobić a co do kliniki to chyba Śląsk jeszcze nie wiem .
Super że już znalazłaś :) jak będziesz mieć pytania o badania, wyniki albo samo IVF to pisz :) Ja już trochę tego mam za sobą więc podpowiem co będzie potrzeba. ;) Powodzenia!!!

reklama

Ania7812

Rozwiązania
1
Super że już znalazłaś :) jak będziesz mieć pytania o badania, wyniki albo samo IVF to pisz :) Ja już trochę tego mam za sobą więc podpowiem co będzie potrzeba. ;) Powodzenia!!!
Wiem gdzie mogę zrobić badania. Narazie spisuje na kartce co mam zrobić tez nie chce przesadzać z tymi badaniami. Jak Narazie to myślę tylko o tym żeby polipy zeszły po clo stymulacji która sobie sama włączyłam od lekarza z pl bo to był błąd . Wszystko było ok u mnie to poszalalam z clo 😓 tak pięknie mi wszystko szło z tymi witaminami i nasienie M 60% lepsze po nich to przywalilam. Mam tylko nadzieje ze nie pyklo w tym miesiącu z tymi polipami choć ja pechowa jestem i może tak być bo ostatnio mnie dopada wszystko to co złe. A brałas kiedyś clo bo ja 1sxy raz i tak się zastanawiam dlaczego 7dpo śluz jest jak płodnyto mnie zastanawia no nigdy tak nie miałam nie podoba mi się ten śluz u mnie jest go dużo i jakby prawidłowy ale rozciągliwy. Może po tych tabl clo

Magd.a

Rozwiązania
0
Ania mam nadzieje, ze torbiele same znikna.. kciuki mocne! 🤞

reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
Verona26 Staramy się 2491
PaulinaF Staramy się 20
Paulina_1982 Staramy się 19148
N Staramy się 3
A Staramy się 23