reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki WETERANKI - 2018 naszym rokiem !

reklama
Mania nie chce mi sie chodzić teraz po lekarzach. Wole odpocząć. Gdzies maj/czerwiec pójdę do gina [emoji6] teraz jest mi wszystko jedno [emoji12]


_________________________
Ktoś tutaj był i był, a potem nagle zniknął i uporczywie go nie ma.
 
Agnesis to ja tez wtedy kiedy Ty zaczne starania zapewne, bo najpierw musze tsh zbić. Mam nadzieje ze szybko mi sie uda[emoji106]

"Wstaję, robię niesamowite rzeczy i idę spać..."
 
W ogóle w jaki dniu cyklu jakie hormony sie powinno badać? Bo niby na początku cyklu te fsh, lh, a u nas w labo jest taka rozpiska
12518a7b6683717c1c42bb0e58ae76bc.jpg



_________________________
Ktoś tutaj był i był, a potem nagle zniknął i uporczywie go nie ma.
 
A jeszcze pytane tsh robic najlepiej z ft4 i cos jeszcze?


_________________________
Ktoś tutaj był i był, a potem nagle zniknął i uporczywie go nie ma.
 
Ja robilam same tsh[emoji46] nawet nie wiedzialam ze z czyms trzeba robic[emoji52]

"Wstaję, robię niesamowite rzeczy i idę spać..."
 
A jeszcze pytane tsh robic najlepiej z ft4 i cos jeszcze?


_________________________
Ktoś tutaj był i był, a potem nagle zniknął i uporczywie go nie ma.
Ja wszystkie hormony tj. lh fsh i estradiol, prolaktyne I testosteron a także tsh robiłam na początku cyklu chyba w 3 dc
Progesteron też można zrobić w 3 dc

Przy Tsh warto zrobic ft3 i ft4

*************
Po minionych złych deszczach i burzy,powracają burze i złe deszcze, ale ciągle nadzieja mi wróży, że to czego czekam, przyjdzie jeszcze.
 
A u nas w labo w pakiecie na tarczyce maja tsh anty-Tpo i ft4 tylko [emoji53] swojego chłopa tez muszę wysłać na te tarczycowe.


_________________________
Ktoś tutaj był i był, a potem nagle zniknął i uporczywie go nie ma.
 
Z moim szczesciem gin mi nic nie da na zbicie tsh, i wysle do endokrynologa a do niego mega kolejki sa [emoji52] w najgorszym wypadku pójdę prywatnie.

"Wstaję, robię niesamowite rzeczy i idę spać..."
 
reklama
W ogóle w jaki dniu cyklu jakie hormony sie powinno badać? Bo niby na początku cyklu te fsh, lh, a u nas w labo jest taka rozpiska
12518a7b6683717c1c42bb0e58ae76bc.jpg



_________________________
Ktoś tutaj był i był, a potem nagle zniknął i uporczywie go nie ma.

Ja dwa razy leżałam w szpitalu jak tylko okres dostałam i robiono mi wszystkie badania, tak do 3 dc tj: TSH ( powinno się też ft3 i ft4), FSH, LH, PRL , Testosteron, SHBG, test tolerancji gluozy, anndrostedion, DHEA-SO4, 17- hydroksyprogesteron - te badania miałam jak pierwszy raz leżałam na ginekologii. Za drugim razem na endokrynologii miałam następujące badania : ogólne badania moczu i morfologia, TSH , ft3, ft4 i dodatkowo przeciwciała tarczycowe : TPO, ATG, APTO, oraz ponownie dhea, testosteron, prolaktynę z obciążeniem, LH, FSH, E2, 17 OHProgesteron z obciążeniem tzw test Synactenem . Ja miałam tyle badań za drugim razem robionych, bo podejrzewano u mnie nieklasyczną postać wrodzonego przerostu nadnerczy.

Ufff dużo tego było mam nadzieję,że komuś to pomoże. Może nie wszystko lepiej samemu robić, bo można fortunę wydać na badania, ale jak się trafi na dobrego endokrynologa a nawet ginekologa , to na większość badań powinien dać skierowanie.Choć na NFZ nie jest łatwo doprosić się skierowania nawet na podstawowe badania .
 
Do góry