reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki ze stażem ponad rok

Noo właśnie, ja co chwile maila odświeżam i nic [emoji14]
Ale twój mąż miał jakiś zabieg w celu właśnie poprawy wyników? Czy zupełnie z innej beczki coś?
Tak mial operację na zylaki powrozka nasiennego. Po lewej stronie mial 3,2mm. Przed operacja mielismy niecale 3 mln plemników, z czego tylko 400tysiecy w 1ml, do tego kiepski ruch 12% i morfologia 1% prawidlowych. Pol roku od operacji mamy 50 mln plemników, w 1ml ok 15mln, ruch ponad 50% i mamy 72% prawidłowych[emoji6]
 
reklama
O kurcze, to dałaś mi trochę nadzieji teraz, bo właśnie dostaliśmy wyniki i są gorsze niż 4 mce temu niestety:< jutro idziemy na cito do mojego gina, żeby nas pokierował do jakiegoś dobrego spelcjalisty
 
O kurcze, to dałaś mi trochę nadzieji teraz, bo właśnie dostaliśmy wyniki i są gorsze niż 4 mce temu niestety:< jutro idziemy na cito do mojego gina, żeby nas pokierował do jakiegoś dobrego spelcjalisty
O kurcze,przykro mi kochana.no a stosowaliscie jakies witaminy tak?
 
O kurcze,przykro mi kochana.no a stosowaliscie jakies witaminy tak?

No więc tak:
Poprzednie wyniki
Objętość 4,2 ml
Barwa, lepkość, pH wszystko prawidłowe
Brak aglutynacji
Koncentracja 16mln/ml
Całkowita liczba 67,2mln
Ruch postępowy 19% (12,8mln/ejakulat)
Ruch całkowity 54% (36,3 min/ejakulat)
Brak ruchu 46%
Żywotność 79% (53,1mnl/ejakulat)
Przeciwciał p/plemnikowych brak
Swim-up po 60 min 0,4mln/ml

Obecne wyniki
Objętość 5 ml
Barwa, lepkość, pH wszystko prawidłowe
Brak aglutynacji
Koncentracja 7,8/ml
Całkowita liczba 39mln
Ruch postępowy 32% (12,5mln/ejakulat)
Ruch całkowity 45% (17,6 mln/ejakulat)
Brak ruchu 46%
Żywotność 74% (28,9 mln/ejakulat)
Przeciwciał p/plemnikowych brak
Swim-up po 60 min 0,4mln/ml

Także taka sytuacja...
 
I stosowane były suple przepisane przez lekarza, jakis lek na rozszerzenie naczyń w celu poprawy ukrwienia, a dodatkowo od dłuższego już czasu fertilman (czy jakoś tak), ehhh co za lipa:(
No to dziwne ze z witaminami i mu sie pogorszylo.mam nadzieje ze lekarz wam cos doradzi
 
Może nie są to idealne wyniki, ale moim zdaniem nie ma tragedi. Widzialam dużo gorsze z których były ciążę. Szkoda tylko ze nie ma morfologi. No i koniecznie zrobcie posiew, bo mogą byc jakieś bakterie które odpowiadają za takie wyniki.
Zmień FertilMen na Profertil, on jest droższy o jakies 30-40 zl tylko. Nam dwóch lekarzy w tym Nasz urolog mówiło ze Profertil ma najlepszy skład. Do tego dorzuć dodatkowo jeszcze Wit D, C, Kwasy Omega3, Cynk i Macę. Wprowadź mężowi wiecej warzyw i owoców do diety, jeśli pali niech rzuci, niech ograniczy alkohol. Na wizycie zapytaj o Clostilbegyt, on jest tez przepisywany mężczyznom właśnie na poprawę nasienia.
Nie smutaj, tylko zabierzcie sie za poprawę wynikow na nowo, z nowymi suplementami, dietą. Skupcie sie teraz nie na staraniach, a wlasnie na poprawieniu wynikow[emoji123] a da sie je poprawić, tylko trzeba zmienic parę rzeczy.
Niekiedy nasienie sie nie poprawia pomimo lekow, dlatego wtedy trzeba je zmienic. My z poczatku 3-4 miesiace braliśmy tylko Profertil, ale pozniej trafiłam na forum o nieplodnosci meskiej i tam mi polecono aby co miesiac brać inny suplement. Aby nie brać caly czas jednego, bo organizm sie do niego przyzwyczaja. I od ramtej pory maz bral ma zmiane Profertil, SupraMen, FertilMen, Androvit, Acertin, Salfazin. Warto spróbować. Na pewno nie warto oszczędzać na suplementach na poprawę nasienia. Lepiej kupić drozszy z lepszym skladem niz tanszy.
No więc tak:
Poprzednie wyniki
Objętość 4,2 ml
Barwa, lepkość, pH wszystko prawidłowe
Brak aglutynacji
Koncentracja 16mln/ml
Całkowita liczba 67,2mln
Ruch postępowy 19% (12,8mln/ejakulat)
Ruch całkowity 54% (36,3 min/ejakulat)
Brak ruchu 46%
Żywotność 79% (53,1mnl/ejakulat)
Przeciwciał p/plemnikowych brak
Swim-up po 60 min 0,4mln/ml

Obecne wyniki
Objętość 5 ml
Barwa, lepkość, pH wszystko prawidłowe
Brak aglutynacji
Koncentracja 7,8/ml
Całkowita liczba 39mln
Ruch postępowy 32% (12,5mln/ejakulat)
Ruch całkowity 45% (17,6 mln/ejakulat)
Brak ruchu 46%
Żywotność 74% (28,9 mln/ejakulat)
Przeciwciał p/plemnikowych brak
Swim-up po 60 min 0,4mln/ml

Także taka sytuacja...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Może nie są to idealne wyniki, ale moim zdaniem nie ma tragedi. Widzialam dużo gorsze z których były ciążę. Szkoda tylko ze nie ma morfologi. No i koniecznie zrobcie posiew, bo mogą byc jakieś bakterie które odpowiadają za takie wyniki.
Zmień FertilMen na Profertil, on jest droższy o jakies 30-40 zl tylko. Nam dwóch lekarzy w tym Nasz urolog mówiło ze Profertil ma najlepszy skład. Do tego dorzuć dodatkowo jeszcze Wit D, C, Kwasy Omega3, Cynk i Macę. Wprowadź mężowi wiecej warzyw i owoców do diety, jeśli pali niech rzuci, niech ograniczy alkohol. Na wizycie zapytaj o Clostilbegyt, on jest tez przepisywany mężczyznom właśnie na poprawę nasienia.
Nie smutaj, tylko zabierzcie sie za poprawę wynikow na nowo, z nowymi suplementami, dietą. Skupcie sie teraz nie na staraniach, a wlasnie na poprawieniu wynikow[emoji123] a da sie je poprawić, tylko trzeba zmienic parę rzeczy.
Niekiedy nasienie sie nie poprawia pomimo lekow, dlatego wtedy trzeba je zmienic. My z poczatku 3-4 miesiace braliśmy tylko Profertil, ale pozniej trafiłam na forum o nieplodnosci meskiej i tam mi polecono aby co miesiac brać inny suplement. Aby nie brać caly czas jednego, bo organizm sie do niego przyzwyczaja. I od ramtej pory maz bral ma zmiane Profertil, SupraMen, FertilMen, Androvit, Acertin, Salfazin. Warto spróbować. Na pewno nie warto oszczędzać na suplementach na poprawę nasienia. Lepiej kupić drozszy z lepszym skladem niz tanszy.

Dzięki za wskazówki;) w takim razie faktycznie zmienimy na jakiś czas supla na ten profertil i może coś jeszcze. Oboje nie palimy, nie pijemy na codzień alko. Odżywiamy się zdrowo, ale pewnie wprowadzimy jeszcze więcej warzywek.

Byliśmy właśnie na wizycie. Mam takiego lekarza, który jest bardzo uparty w dążeniu do celu, więc znowu wyszliśmy z kupką recept. Ja ciąg dalszy clo + estrofem, czyli to co do tej pory. Niemąż dostał Letrozole - u faceta ten lek ma za zadanie zwiększyć stężenie fsh, ale też testosteronu. Co do fsh to może mieć sens, bo u mojego jest dość niskie, ale za to testosteronu ma troszkę ponad górną granicę (naturalnie tak ma, nie szprycuje się niczym) więc aż się boję co to będzie, jak jeszcze mu podskoczy;)
No a ja robię drożność w czerwcu...
 
Do góry