reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staramy się o rodzeństwo 2021

O ktore rodzeństwo sie starasz?

  • 2

  • 3

  • 4

  • 5 i wiecej


Wyniki ankiety będą widoczne dopiero po oddaniu głosu.
reklama
Hej :)
mam 26 lat i synka który w kwietniu będzie miał 2 latka. na koncie jedna ciąża biochemiczna, a starania trwały u nas równy rok. w drugiej ciąży muszę wziąć pod uwagę możliwość konfliktu rh, ja minus, mąż i syn dodatni, po porodzie podana imnunoglobulina.
w tym roku planujemy zacząć się starać o rodzeństwo dla niego, niestety dopiero zaczynamy jakoś w czerwcu że względu na pracę (przejście na umowę nieokreślona).
mimo tego już teraz chętnie zostanę na tym wątku i poczytam pozytywne posty do tego czasu :D
czy dziewczyny planujące zacząć starania wtym okresie planują wcześniej jakąś wizytę u ginekologa?
u mnie w ciąży wyszła lekka niedoczynność tarczycy, i nadcisnienie.
rok temu w maju na usg lekarz oznajmił ze jajniki wyglądają na 'trochę pcos' ale raczej nie ma się co martwić.
myślę o wizycie w okolicach marca tak aby wcześniej można było zweryfikować wyniki badań, wdrożyć jakieś ewentualne leki, zrobić cytologie.
miłego wtorku 😍
 
Ostatnio byłam na wizycie i gin po badaniu powiedziała, że wszystko jest ok, kazała zrobić badanie na toxo i pobrała cytologię, omówienie wyników telefonicznie będę miała 27.01 i będzie to mój 14 dc, cykle mam zazwyczaj 28 dniowe, nie wiem kiedy mam owulacje ale podejrzewam że pewnie coś koło tego 14 dnia, i teraz pytanie do was, poczekać ze staraniami na ta wizytę czy badania wyszły dobre, czy mimo to próbować już te pare nie wcześniej? Za dużo chyba kombinuję 😀
 
Ostatnio byłam na wizycie i gin po badaniu powiedziała, że wszystko jest ok, kazała zrobić badanie na toxo i pobrała cytologię, omówienie wyników telefonicznie będę miała 27.01 i będzie to mój 14 dc, cykle mam zazwyczaj 28 dniowe, nie wiem kiedy mam owulacje ale podejrzewam że pewnie coś koło tego 14 dnia, i teraz pytanie do was, poczekać ze staraniami na ta wizytę czy badania wyszły dobre, czy mimo to próbować już te pare nie wcześniej? Za dużo chyba kombinuję 😀
Stanowczo za duzo. Z doswiadczenia wiem ze im wi cej zmiennych stresowych bym silniejsza naturalna antykoncepcja.. nie czekaj tylko działaj :p bo możesz mieć owu wczesniej i przegapisz.. a jak badania beda ok to bedziesz miala pr tensje sama do siebie ze zmarnowalas cykl :p
 
Ja niby dziś 32dc ale u mnie przychodzi i wychodzi kiedy chcę:)
ja stwierdziłam będę testować jak z dwa tygodnie się spóźni:) ciekawe czy wytrzymam

O kochana, szacun jak wytrzymasz 🤣

Ja i bez tego wiem dokladnie kiedy mam owulacje.. ból, sluz i te sprawy. :) Ale dobrze wiedxiec

U mnie tylko śluzem idzie poznać. Chociaż po porodzie, to jakieś krótsze mam te dni chyba 🤔

Hej :)
mam 26 lat i synka który w kwietniu będzie miał 2 latka. na koncie jedna ciąża biochemiczna, a starania trwały u nas równy rok. w drugiej ciąży muszę wziąć pod uwagę możliwość konfliktu rh, ja minus, mąż i syn dodatni, po porodzie podana imnunoglobulina.
w tym roku planujemy zacząć się starać o rodzeństwo dla niego, niestety dopiero zaczynamy jakoś w czerwcu że względu na pracę (przejście na umowę nieokreślona).
mimo tego już teraz chętnie zostanę na tym wątku i poczytam pozytywne posty do tego czasu :D
czy dziewczyny planujące zacząć starania wtym okresie planują wcześniej jakąś wizytę u ginekologa?
u mnie w ciąży wyszła lekka niedoczynność tarczycy, i nadcisnienie.
rok temu w maju na usg lekarz oznajmił ze jajniki wyglądają na 'trochę pcos' ale raczej nie ma się co martwić.
myślę o wizycie w okolicach marca tak aby wcześniej można było zweryfikować wyniki badań, wdrożyć jakieś ewentualne leki, zrobić cytologie.
miłego wtorku 😍

Ja idę dla własnego widzimisię do ginekologa na usg dopochwowe i ogólny przegląd no i cytologię muszę zrobić. Morfologię i tarczycę też chyba zrobię dla własnego spokoju.

Co wywola kolejny niepotrzebny stres :)

Ja tam działam przed badaniami, nie będę sobie przyjemności odmawiać 🤣
 
No i @ zawitała do mnie:) także 5zl zaoszczędzone na teście wrzucę do skarbonki:)
No lipa trochę :/ ale kolejny cykl nowe możliwości :)
Masz rację, postawiłaś mnie do pionu 😂 wiecie co jest najlepsze, w poprzednich ciążach tak nie miałam, po prostu działaliśmy, teraz mi się tak zrobiło, to chyba z racji wieku już , że zrobiłam się jak kwoka😂
Hehe, do kwoki to napewno Ci brakuje ,ale fakt z wiekiem czlowiek ma potrzebe planowania wszystkiego .. :p a ciaza tez jest taką zmienną która sie planuje.. czasem przekombinowuje i stresuje .. wiem.. bo o drugieho syna tak sie staralam ,ze nie wychodzilo.. a jak odpuściłam. Bylam juz zrezygnowana to wyszlo odrazu
 
reklama
Mi paradoksalnie teraz jest ciężej, może nie tyle zdecydować się co oswoić się z myślą i zaplanować tą trzecią ciążę, niż z drugą ciąża gdzie miedzy dziećmi jest bardzo mała różnica wieku, wtedy jakoś to dla mnie było bardziej naturalne i oczywiste niż teraz. Nie wiem od czego to zależy... Dziewczyny to która teraz pierwsza testuje?
 
Do góry