reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staramy się, wspieramy i o życiu rozmawiamy!:)

Tak dobrze zrozumiałaś pisałam o dwóch osobach jednej znajomem pękła gumka podobno. A inna się leczyła tak słyszałam
Od przyjaciela
Ufff czyli jeszcze umiem czytac ze zrozumieniem[emoji6] myslalam ze mam jakies zacmienie mózgu [emoji14]
No czyli tej o ktorej pisałaś ze wpadka no to ma 17lat - zaden koniec swiata, mowie to ja ktorej "wpadka" wlasnie sie bawi w pokoju [emoji6]
A ta co pisalas ze sie podobno leczyla ? Ile ma lat ? Moze ze wzgledow zdrowotnych musiala wczesniej zaczac sie starac bo pozniej moze byc za późno...? [emoji848]
 
reklama
Ufff czyli jeszcze umiem czytac ze zrozumieniem[emoji6] myslalam ze mam jakies zacmienie mózgu [emoji14]
No czyli tej o ktorej pisałaś ze wpadka no to ma 17lat - zaden koniec swiata, mowie to ja ktorej "wpadka" wlasnie sie bawi w pokoju [emoji6]
A ta co pisalas ze sie podobno leczyla ? Ile ma lat ? Moze ze wzgledow zdrowotnych musiala wczesniej zaczac sie starac bo pozniej moze byc za późno...? [emoji848]

Ona tez jest młodsza o rok ode mnie
Ta pierwsza która ,,wpadła” urodziła w wieku 16 a rocznikowo ma 17 wiek to nie wyznacznik jak dla mnie
 
Wiesz co strasznie mnie zawsze razi ze większość uważa ze 18/20lat to jeszcze dziecko, co ona wie o zyciu czy staraniach.. mloda jest to ma czas... czy to znaczy ze skoro jest mloda to moze sobie dluzej czekac na dziecko, dluzej sie starac i dłużej przezywac comiesięczne porażki? Jakos inaczej bedzie je przeżywać niz dziewczyna majaca 30lat...? Uwierz ze nie.
Czasami mozna byc mlodym i miec powazne problemy z zajsciem w ciążę, znam dziewczynę ktora zaczela starac sie o ciążę w wieku 20lat, dopiero po 4latach! Staran sie udało a wcześniej niestety dwie ciaze straciła..
Nie oceniajmy wiec prosze ludzi tylko na podstawie tego ile ktos ma lat....
Pewnie to zależy od tego kto na to patrzy wiadomo że osoba która najpierw do czegoś doszła maz praca stabilizacja i dopiero dziecko uzna że ktoś kto nie skończył technikum jest za młody na dziecko ... Kiedyś były inne czasy praktycznie każdy zachodził w ciążę mając 18 lat teraz znowu są czasy gdzie najpierw robi się karierę a po 30 uznaje się że dobra to teraz czas na dziecko i czasami można odkryć że to nie jest takie proste zrobić to dziecko. Wiaodmo że młode mamy które bardzo dobrze sobie radzą z dziećmi mogą czuć się urażone jak ktoś mówi że taka osoba jest za młoda wiadomo wpadka to wpadka ważne żeby wykazać się dojrzałością ale czasami warto poczekać na to żeby chociaz skończyć technikum czy liceum i zdać maturę i mieć spokojna głowę w tym kierunku :)
Ja sama byłam kiedyś z chłopakiem 6 lat to była wogole szaleńcza miłość od gówniarza miałam 14 lat jak zaczęliśmy być razem i kiedy moja siostra urodziła ja miałam wtedy 17 lat tak zakochałam się w tym maluszku że już widziałam siebie jako 18 z takim maluszkiem w rękach i na prawdę poczułam to coś jakby ten instynkt macierzynski ale poczekałam spokojnie i na dobre mi to wyszło :) tutaj z tego co czytałam nie wiem tylko czy do końca dobrze zrozumiałam Ewelina chyba nie do końca rozmawiała ze swoim chłopakiem że ona chce być już w ciąży ? A ważne żeby w tej kwestii chcieć oboje bo potem szkoda maluszka kiedy zostaje bez jednego rodzica. Ważna jest szczerość i przemyślane decyzje :)
I każda osoba będzie miała inne zdanie i trzeba każde zdanie szanowac :)
 
@Berbec kurcze bardzo smutna historia :( przykro mi i mam nadzieję, że teraz będzie tylko lepiej i uda się ❤️

@Ewelina2000 to ile lat ma dziewczyna, która leczyła się na bezpłodność? Bo ja też jakoś źle rozumiem Twoje posty..

@Martkaaa5 kiedy testujesz?

Dzisiaj śniło mi się że urodziłam synka i karmiłam go cycem:laugh2: we śnie wyglądał jak mój trzymiesieczny siostrxeniec ;)
 
Wiesz co strasznie mnie zawsze razi ze większość uważa ze 18/20lat to jeszcze dziecko, co ona wie o zyciu czy staraniach.. mloda jest to ma czas... czy to znaczy ze skoro jest mloda to moze sobie dluzej czekac na dziecko, dluzej sie starac i dłużej przezywac comiesięczne porażki? Jakos inaczej bedzie je przeżywać niz dziewczyna majaca 30lat...? Uwierz ze nie.
Czasami mozna byc mlodym i miec powazne problemy z zajsciem w ciążę, znam dziewczynę ktora zaczela starac sie o ciążę w wieku 20lat, dopiero po 4latach! Staran sie udało a wcześniej niestety dwie ciaze straciła..
Nie oceniajmy wiec prosze ludzi tylko na podstawie tego ile ktos ma lat....

Ja nie oceniłam, napisałam ze to jeszcze dziecko i dodałam ze nie chce nikogo obrazić, ale pisze ze zdała ledwo do następnej klasy wiec ma jeszcze czas na martwienia się o ciaze, chyba warto by pomyślała o przyszłości swojej i kiedyś dziecka. A dodatkowo raczej to nie ma tu mowy o bezpłodności odrazu tylko o tym ze się stara o dziecko, ale proszę nie panikujmy. I myśle, ze powinnaś czytać co piszą inni bardziej dokładnie, bo zaznaczyłam ze nie chce obrazić nikogo...ale 17 latka w ciąży bo pękła im gumka (cytat) to chyba pomyliłam forum, bo ja mam 30 lat w marcu, przeszłam w życiu swój balast i staram się o pierwsze dziecko i walczę z bezpłodnością i rozważam inseminacje. Przepraszam ze zakłóciłam Wasze forum, już nie będę przeszkadzać w pisaniu o pękniętej gumie i zazdrości ze ktoś jest w ciąży, bo to nie o to w tym chodzi. Chciałam mieć wsparcie i je dać osoba w podobnej sytuacji.
 
Dziewczyny! Będziecie się śmiały ja też się śmiałam ale to jest pozytywne dla mnie :D przyjaciółka chodzi do wróżki....i ta jej powiedziała że bliska osoba która stara się od niedawna.o dziecko zajdzie w ciaze jeszcze w tym roku :D haha śmiałam się z tego aleeeee humor mi to poprawiło :D
 
Ostatnia edycja:
@Berbec kurcze bardzo smutna historia :( przykro mi i mam nadzieję, że teraz będzie tylko lepiej i uda się ❤️

@Ewelina2000 to ile lat ma dziewczyna, która leczyła się na bezpłodność? Bo ja też jakoś źle rozumiem Twoje posty..

@Martkaaa5 kiedy testujesz?

Dzisiaj śniło mi się że urodziłam synka i karmiłam go cycem:laugh2: we śnie wyglądał jak mój trzymiesieczny siostrxeniec ;)
Ja widzę wszędzie kobiety w ciąży 8-)jutro z rana zrobię ciążowy test zobaczymy co wyjdzie i tak właśnie nie wiem z tymi owulacyjnymi kiedy to zaczynać muszę poczytać albo Wy podpowiedzcie ;)
 
Ja nie oceniłam, napisałam ze to jeszcze dziecko i dodałam ze nie chce nikogo obrazić, ale pisze ze zdała ledwo do następnej klasy wiec ma jeszcze czas na martwienia się o ciaze, chyba warto by pomyślała o przyszłości swojej i kiedyś dziecka. A dodatkowo raczej to nie ma tu mowy o bezpłodności odrazu tylko o tym ze się stara o dziecko, ale proszę nie panikujmy. I myśle, ze powinnaś czytać co piszą inni bardziej dokładnie, bo zaznaczyłam ze nie chce obrazić nikogo...ale 17 latka w ciąży bo pękła im gumka (cytat) to chyba pomyliłam forum, bo ja mam 30 lat w marcu, przeszłam w życiu swój balast i staram się o pierwsze dziecko i walczę z bezpłodnością i rozważam inseminacje. Przepraszam ze zakłóciłam Wasze forum, już nie będę przeszkadzać w pisaniu o pękniętej gumie i zazdrości ze ktoś jest w ciąży, bo to nie o to w tym chodzi. Chciałam mieć wsparcie i je dać osoba w podobnej sytuacji.

Spokojnie, ja jestem blisko 40. i mojej córce bliżej do 17 letnich dziewczyn i mimo, że ciężko mi nie doradzać, odradzac i dzielić się opiniami, to jednak uważam że nie jestem tu po to żeby moralizować. O ile po 30. dramat bezpłodności jest na pewno większy i czas ucieka, to rozumiem że młode dziewczyny też mogą się martwić o problemy z zajściem. Inna kwestia, to w ogóle podjęcie decyzji o dziecku kiedy nie ma się środków do życia. Ja czekałam z trzecim az kupimy dom i ustabilizuje się finansowo, bo chcę wszystkim moim dzieciom zapewnić jak najlepsze życie.
 
reklama
@Berbec kurcze bardzo smutna historia :( przykro mi i mam nadzieję, że teraz będzie tylko lepiej i uda się [emoji173]️

@Ewelina2000 to ile lat ma dziewczyna, która leczyła się na bezpłodność? Bo ja też jakoś źle rozumiem Twoje posty..

@Martkaaa5 kiedy testujesz?

Dzisiaj śniło mi się że urodziłam synka i karmiłam go cycem:laugh2: we śnie wyglądał jak mój trzymiesieczny siostrxeniec ;)

17
 
Do góry