reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania 2019/2020!

To faktycznie bardzo krótka :( Z tego co obiło mi się obiło o uszy to powinna ona trwać conajmniej 10 dni... A lekarz podjął jakieś kroki w celu wydłużenia tej fazy??
Tak duphaston mi przepisala. Tabletka dziennie nie pomogła ,terazam brać 2 tabletki tylko nie wiem czy obie na raz czy ich rozdzielić ?
To faktycznie bardzo krótka :( Z tego co obiło mi się obiło o uszy to powinna ona trwać conajmniej 10 dni... A lekarz podjął jakieś kroki w celu wydłużenia tej fazy??
Tak. Duphaston. Brałam jedną tabletkę ale mi nie pomogła,teraz mam 2 brać tylko ja gapa zapomniałam się spytać czy razem czy osobno 🤦
 
reklama
Tak duphaston mi przepisala. Tabletka dziennie nie pomogła ,terazam brać 2 tabletki tylko nie wiem czy obie na raz czy ich rozdzielić ?

Tak. Duphaston. Brałam jedną tabletkę ale mi nie pomogła,teraz mam 2 brać tylko ja gapa zapomniałam się spytać czy razem czy osobno 🤦
A nie masz możliwości napisania do swojego lekarza sms-a? :) Ja w zasadzie tylko w trakcie ciąży brałam jakieś wspomagacze,więc nie podpowiem jak je stosować...:(
 
Ja po duphastonie czuje, że wgl mam owulacje, że jajniki pracują :) chociaż w tym cyklu bolał mnie brzuch tak ciągnął w dół więc już miałam nadzieję... dużo dziewczyn pisze też, że ma krwawienia ból piersi ja po odstawieniu po prostu dostaje @ za 4 5 dni czyli wg apki ok :)
No to pewnie mnie tam pobolewa od tabletek jak tak. Ale tylko brzuch nic więcej widocznie tak one działają że jajniki pracują
 
To ja w trakcie brania dostałam @ teraz zwiększam dawkę do 2 tabletek. Tylko nie wiem jak brać czy tabletka rano tabletka po południu czy 2 naraz ?
Ja mialam zapisane 2x1 więc jedna biorę rano druga wieczorem :) w tym cyklu miałam odpuścić bo wczoraj @ przyszła ale z ciekawości pójdę zobaczyć czy jest owulka :)
 
Hej Dziewczyny!
Jestem tu nowa.
Z partnerem rozpoczęliśmy w listopadzie starania o dziecko. Pod koniec października odstawiłam krążek nuvaring, wcześniej brałam tabletki anty, łącznie wiele lat stosowania antykoncepcji.
W 9 dc zaczęło mnie boleć podbrzusze, po kilku dniach mocno sutki bolały, byłam zaskoczona bo przy anty nigdy takich bóli nie miałam ;) Myślałam że to może owulacja choć służy niezaobserwowałam. Wszystkie bóle przeszły ok. 18 dc.
Wczoraj byłam na usg tv, 24 dc i okazuje się że podobno nie miałam w ogóle owulacji w tym cyklu, endometrium cienkie jak na 24 dc, tylko 7 mm, brak ciałka żółtego i płynu w zatoce douglasa, no ale nie martwię się tym, bo po antykoncepcji mogę mieć cykle bezowulacyjne. Lekarz powiedział że jak za dwa tygodnie nie dostanę okresu to będzie trzeba wywołać.
Poza tym łykam kwas foliowy, zrobiłam badania krwi i moczu, gin zalecił też sprawdzić toksoplazmoze i cytomegalie ale to jeszcze przede mną. Póki co wyszły mi bakterie w moczu i czekam na wyniki posiewu.
Życzę wszystkim udanych starań i dołączam do dyskusji! :)
 
Dziewczyny a tak z innej beczki pytanie, trochę osobiste... Ale zastanawiam się nad jedną rzeczą...a na wizytę na razie się nie wybieram. Postanowiłam wrzucić na luz i po prostu cieszyć się mężem:) Czy zdarza Wam się czuć dyskomfort w trakcie przytulanka lekkie kłucie w okolicy podbrzusza? Mi się zdarzyło w tym cyklu- po owulacji.. pierwszy raz w życiu coś takiego miałam :(
 
reklama
Hej Dziewczyny!
Jestem tu nowa.
Z partnerem rozpoczęliśmy w listopadzie starania o dziecko. Pod koniec października odstawiłam krążek nuvaring, wcześniej brałam tabletki anty, łącznie wiele lat stosowania antykoncepcji.
W 9 dc zaczęło mnie boleć podbrzusze, po kilku dniach mocno sutki bolały, byłam zaskoczona bo przy anty nigdy takich bóli nie miałam ;) Myślałam że to może owulacja choć służy niezaobserwowałam. Wszystkie bóle przeszły ok. 18 dc.
Wczoraj byłam na usg tv, 24 dc i okazuje się że podobno nie miałam w ogóle owulacji w tym cyklu, endometrium cienkie jak na 24 dc, tylko 7 mm, brak ciałka żółtego i płynu w zatoce douglasa, no ale nie martwię się tym, bo po antykoncepcji mogę mieć cykle bezowulacyjne. Lekarz powiedział że jak za dwa tygodnie nie dostanę okresu to będzie trzeba wywołać.
Poza tym łykam kwas foliowy, zrobiłam badania krwi i moczu, gin zalecił też sprawdzić toksoplazmoze i cytomegalie ale to jeszcze przede mną. Póki co wyszły mi bakterie w moczu i czekam na wyniki posiewu.
Życzę wszystkim udanych starań i dołączam do dyskusji! :)
Polecam pregna start ,tam więcej witamin niż tylko kwas 😊
 
Do góry