reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania 2019!

Dziewczyny czy któraś z was bierze chela mag b6?.
Na ta przerażająco niska fazę lutealna powinnam brać:
Wit c, B6, B12, E, Cynk, Magnez.
Zastanawiam się jakie leki brać żeby nie przegiąć a żeby to wszystko jakoś współgrało.

I jeszcze mam pytanie. Czy Inofolic, Symfolic i takie inne to wy pijecie cały cykl? Czy po owulacji się odstawia. I jedna saszetkę czy dwie? Dwie saszetki to trochę przegięcie z kwasem foliowym chyba
Ja biorę tylko Solgar Female Multiforme czy jakoś tak. To kompleksowy zestaw witamin dla kobiet. Nie biorę nic na owulację, bo ją mam regularnie, co teraz potwierdziły mi badania progesteronu. Ale ja i tak czuję ten czas przed owulacją i po śluzie widzę kiedy zaczyna się czas płodny. To uznałam, że nie ma co się szprycować. A Ty jesteś pewna, że brak ciąży to wina owulacji, że chcesz brać takie rzeczy?
 
reklama
Ja biorę tylko Solgar Female Multiforme czy jakoś tak. To kompleksowy zestaw witamin dla kobiet. Nie biorę nic na owulację, bo ją mam regularnie, co teraz potwierdziły mi badania progesteronu. Ale ja i tak czuję ten czas przed owulacją i po śluzie widzę kiedy zaczyna się czas płodny. To uznałam, że nie ma co się szprycować. A Ty jesteś pewna, że brak ciąży to wina owulacji, że chcesz brać takie rzeczy?
Ja owulacje mam. Tylko mam niedomogą lutealna i za krótka ta faza lutealna. Już 5 dni po owu już plamilam. A okres 9 dni po owu. I nie raz jak badałam progesteron to miałam poniżej 1,00. Teraz brałam dupka i im więcej go brałam tym gorzej. W sumie mogłabym go garściami chyba jeść i nic by nie pomógł.... A to wszystko co wymieniłam wspomaga ta druga fazę.
 
Dziewczyny które biorą metformine. Powiedzcie czy meformina faktycznie wydluza owulacje i dni plodne, mozliwosc zajscia w ciaze.
 
Dziewczyny które biorą metformine. Powiedzcie czy meformina faktycznie wydluza owulacje i dni plodne, mozliwosc zajscia w ciaze.
Czy ja wiem... Biorę od roku, a od 9 miesięcy zwiększoną dawkę. Dopiero w sierpniu zaczęłam mieć prawidłowy śluz płodny i to przez 5-6 dni, a nie przez chwilę jednego dnia. Ale czy to przez metforminę to trudno powiedzieć. Na pewno wyregulowała mi cykle i dzięki niej + progesteronowi w ogóle mam miesiączki. Teraz istnieje szansa, że będę mogła zmniejszyć dawkę i to odstawić. Lekarze różnie mówią. Jedni, że pomaga, a inni podchodzą sceptycznie. Ja na razie dzięki leczeniu z metforminą wróciłam do zdrowia :)
 
Hey dziewczyny ! :)
Powiedzcie mi jak to jest z zajściem w ciąże przy hashimoto ? Dzisiaj dowiedziałam się ze prawdopodobnie to przyczynia się do moich długich bezowocnych starań o dzidziusia.
Chce wiedzieć jak postępować ? Czy leki wszystko unormują ? Kiedy będą większe szanse na zajście w ciąże ? Ile muszę czekać ?
 
Cześć moje kochane, dawno tu do Was nie zaglądałam. Tule Was mocno.

Dziewczyny a czy od owulacji do okresu albo do ciąży miałyście pobolewanie i takie mocne kłucia w jajnikach?
Tak, cały czas mnie ciagnęły jajniki, tak jak w dniach płodnych. Prawy bolał bardziej.
Dziewczyny które biorą metformine. Powiedzcie czy meformina faktycznie wydluza owulacje i dni plodne, mozliwosc zajscia w ciaze.
Nie. Ale dzięki temu traci się wagę. Schudłam w niecałe 4 miesiące 5 kg

Co do duphaston.... Nie wiem, jak działa, ale jak dostałam plamienia w 8 tc, to tym lekiem podtrzymywania mi ciążę. Dopiero tydzień temu kazano mi odstawić. Zaczynałam od 4 tabletek, później zmniejszano mi stopniowo.

Dziewczyny, ponad 2 lata temu lekarz mi powiedział, że moje szanse na kolejne dziecko są takie, że mam się cieszyć, że urodziłam chociaż jedno. Poddałam się wtedy.
Teraz na nowo zapragnelismy dziecko i staraliśmy się kilka miesięcy. Każdy test z jedną kreską bolał mnie strasznie. Cały czas myślałam o ciąży. Paradoksalnie w ciążę zaszłam w sierpniu, jak kazano mi odstawić wszystkie leki (od 24 lipca), bo we wrześniu miałam na czysto iść na badania.

Wyluzowalam w sierpniu, mąż przywiózł psa o którym marzyłam, myślałam, że bez leków nie będę w ciąży, a teraz Jeremi mnie smyra w brzuszku.
Niech Was Bóg błogosławi. Nie mówcie, że już nie wierzycie, bo to On jest dawcą życia. Buziaczki. Mogę tu do Was czasem coś napisać?
 
U mnie taka niedziela, że po 5:00 zbudziły mnie bóle pobrzusza i biegunka. Wzięłam ibuprom i udało mi się w końcu zasnąć. Pojawiło się delikatne bardzo jasno brązowe plamienie póki co. Tak jak myślałam, ten rok musimy zaliczyć do nieudanych xD
 
Hej kobitki możecie mi powiedzieć jak liczyć bete od momentu zapłodnienia czy może zagniezdzenia
To mój wynik
Wedlog gina 5t+5d A beta odpowiada 3t czy to poprawne ?Zobacz załącznik 1056525l
Wynik bety pokazuje tygodnie ciąży, od ostatniej miesiączki. Jeden wynik za wiele nie pokaze, powtórz badanie po 48 godzinach i zobacz przyrost.
 
reklama
Hey dziewczyny ! :)
Powiedzcie mi jak to jest z zajściem w ciąże przy hashimoto ? Dzisiaj dowiedziałam się ze prawdopodobnie to przyczynia się do moich długich bezowocnych starań o dzidziusia.
Chce wiedzieć jak postępować ? Czy leki wszystko unormują ? Kiedy będą większe szanse na zajście w ciąże ? Ile muszę czekać ?
Ja mam zdiagnozowane hashimoto od 4 lat, bylam wtedy w ciąży z córką... zaszlam w ciążę przy tsh prawie 6 w pierwszym cyklu, dostałam leki i tsh ładnie spadło. Od tego czasu cały czas biorę leki i tym razem udalo mi się zajść w ciążę w 2 cyklu...zwiększyłam dawke leku i tsh obecnie na poziomie 1.8 . Wazne jest systematyczne przyjmowanie lekow i najlepiej utrzymac tsh pomiedzy 1- 1,5.
 
Do góry