reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania 2019!

Dziewczyny jak robicie test ciążowy rano to jak bardzo ciemny macie mocz? Bo u mnie zazwyczaj jest bardzo przezroczysty ostatnio. Bo przez te upały ciągle pije i mimo że w nocy nie wstaje to rano jest jakby rozwodniony.

Ja te dwa testy, które teraz robiłam, robiłam popołudniu, wiec niestety nie pomogę. Nie wiem tak naprawdę, jaki wpływ ma test może mieć taki rozwodniony mocz[emoji848]
 
reklama
Ja od 3 miesięcy biorę inofolic - narazie nic. Może to głupie, ale został mi 1 test ciążowy i zrobiłam go sobie wczoraj, żeby zobaczyć, czy po nocy reakcja chemiczna pokaże mi 2 kreskę i faktycznie... W ciągu dnia była jedna kreska a po nocy blada druga kreska.
Jutro wypłata, więc kupię Bromka, może tym razem zaskoczę. Chciałam zrobić monitoring cyklu, ale mój gin powiedział, że mam się narazie tak nie martwić, bo teraz będzie dopiero 3 cykl starań i pary u których nie ma żadnych problemów, mogą starać się do roku i jest to norma. Cieszę się, że przed staraniami wysłał mnie na badania i okazało się, że mam wysoką prolaktynę i po 3 miesiącach prolaktyna bez zmian, więc zapisał Bromka. Nie wiem, jak to możliwe, bo 2 i 4 lata temu moje tsh to 2,5 - 2,7 a teraz 1,7 a nie brałam leków na wyregulowanie.

Bo ja chyba nie zrozumiałam. Zostawiłaś test na którym była 1kreska i po nocy są 2 ale w ciąży nie jesteś?
Prolaktyna jest powiązana z TSH? Jutro idę do gin i chce poprosić o badania jakieś żeby się dowiedzieć czemu te cykle takie nieregularne
 
Bo ja chyba nie zrozumiałam. Zostawiłaś test na którym była 1kreska i po nocy są 2 ale w ciąży nie jesteś?
Prolaktyna jest powiązana z TSH? Jutro idę do gin i chce poprosić o badania jakieś żeby się dowiedzieć czemu te cykle takie nieregularne
Ja miałam nie regularne ,przez zbyt wysoką prolaktynę , jeśli dobrze pamiętam to bada się ją w którymś dniu cyklu ,ale nie przypomnę sobie w którym ;/
 
Bo ja chyba nie zrozumiałam. Zostawiłaś test na którym była 1kreska i po nocy są 2 ale w ciąży nie jesteś?
Prolaktyna jest powiązana z TSH? Jutro idę do gin i chce poprosić o badania jakieś żeby się dowiedzieć czemu te cykle takie nieregularne
Mam wysoką prolaktynę, ale miesiączki regularne. Prawie 2 lata temu miałam co 40 parę dni miesiączkę i dostałam luteine - @ przez okres brania luteiny co 28-30 dni. Później co 31-33 dni.
TSH mam ok.
Nie jestem w ciąży. Test zrobiłam po @ jak rozpętała się dyskusja po poście Młodej, że po nocy zrobiły się 2 kreski i ktoś napisał, że to reakcja chemiczna. Po zrobieniu testu przez 2 godziny była 1 kreska. Po nocy była blada druga kreska.
 
Aha, teraz brałam 1 cykl luteine - sama poprosiłam o receptę po przeczytaniu postów o tym a miesiączką się spóźniła chyba 3 dni, a wcześniej luteina spowodowała u mnie szybsze miesiaczki jak nigdy
.. . Gin powiedział, że ok.
Co do Castangus... Nie mam tego brać, skoro biorę Bromka na obniżenie prolaktyny, bo jest zdecydowanie mocniejszy i castangus się przy nim chowa składem
 
Szkoda, przykro mi, że się nie udało [emoji53] a jak długie masz cykle? Pewnie za miesiąc będziemy testować razem [emoji6]
Zazwyczaj 30 dni, teraz było kilka dni dłużej :) Byłoby super jakbyśmy testowały razem! Ja już dziś drugi dzień bez mierzenia temp i wchodzenia na kalendarzyk i czuję się jak bez ręki, ale muszę przestać w końcu tak wszystkiego pilnować i odpuścić :D

W tym miesiącu jest szansa, że owu będzie ze zdrowego jajnika, także jest nadzieja :)
 
Zazwyczaj 30 dni, teraz było kilka dni dłużej :) Byłoby super jakbyśmy testowały razem! Ja już dziś drugi dzień bez mierzenia temp i wchodzenia na kalendarzyk i czuję się jak bez ręki, ale muszę przestać w końcu tak wszystkiego pilnować i odpuścić :D

W tym miesiącu jest szansa, że owu będzie ze zdrowego jajnika, także jest nadzieja :)
No to tak jak ja, będziemy przeżywać to samo w tym samym czasie [emoji4] a testy owulacyjne będziesz robić? Ja z ciekawości tak, ale i tak przytulanki co 2 dni i myślę, że może się uda [emoji16]
 
Dziewczyny jak robicie test ciążowy rano to jak bardzo ciemny macie mocz? Bo u mnie zazwyczaj jest bardzo przezroczysty ostatnio. Bo przez te upały ciągle pije i mimo że w nocy nie wstaje to rano jest jakby rozwodniony.
To wszystko zależy. Ja teraz mam jaskawożółty, bo w końcu ktoś mi powiedział, że przy metforminie muszę suplementować witaminę B12 :D Dodatkowo inne witaminy z grupy B (kwas foliowy i inozytol) i mocz zabarwia się na jaskrawożółto :D
 
No to tak jak ja, będziemy przeżywać to samo w tym samym czasie [emoji4] a testy owulacyjne będziesz robić? Ja z ciekawości tak, ale i tak przytulanki co 2 dni i myślę, że może się uda [emoji16]
Super! Razem raźniej! :) Chyba daruję sobie testy i wychodzimy z założenia tak jak piszesz przytulanie co 2 dni od zakończenia @ :) Skoro tyle osób poleca sobie po prostu odpuścić i nic nie sprawdzać i się nie przejmować, to muszę w końcu spróbować tak zrobić, bo jak widać planowane skrupulatnie zajście w ciążę takie łatwe nie jest :D
 
reklama
Super! Razem raźniej! :) Chyba daruję sobie testy i wychodzimy z założenia tak jak piszesz przytulanie co 2 dni od zakończenia @ :) Skoro tyle osób poleca sobie po prostu odpuścić i nic nie sprawdzać i się nie przejmować, to muszę w końcu spróbować tak zrobić, bo jak widać planowane skrupulatnie zajście w ciążę takie łatwe nie jest :D
Masz rację, zawsze tak jest, że im więcej się starasz tym gorzej wychodzi. Ja te owulacyjne zrobię sobie tak z ciekawości, żeby w razie czego wiedzieć kiedy zaskoczyło [emoji16] a poza tym żadnej spiny i mam nadzieję, że będzie dobrze.
Oby nam się udało razem, fajnie będzie jak zaskoczymy w tym samym terminie [emoji16]
 
Do góry