reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania a zbyt wysoki poziom LH

Inffinito2

Fanka BB :)
Dołączył(a)
20 Wrzesień 2020
Postów
485
Cześć 🙂
Potrzebuję porady a raczej podniesienia na duchu 😉
Jak długo trwały u was starania o bobasa przy zbyt wysokim LH? Jestem załamana po wczorajszych badaniach ( do wizyty jeszcze ponad 2 tygodnie na konsultacje)

TSH
1.153 norma 0,360- 4,940
FSH
5,98 norma 3,03-8,08
LH
20,77 norma 1,80- 11,78 😡
ESTRADIOL
46,93 norma 21-251
PROLAKTYNA
6,98 norma 5,18-26,53

stosunek LH do FSH to 3,5😟

O pierwsze dziecko staraliśmy się ponad półtorej roku, a wyniki były nieco lepsze w tamtym czasie.
zaskoczylo po stymulacji Clo+ Luteina+ witaminy i monitoring cyklu.
 
reklama
Z tego co wiem od swojego gin stosunkowo bada się to w danym dniu cyklu by móc sprawdzić wynik musisz robić badanie kolejno od razu folikularnej owulacyjnej i lutealnej. Lh z fsh sprawdza się od 2 do 5 dnia cyklu potem w przybliżeniu do owulacji i dodatkowo progesteron i po owulacji równo 7 dni przed @wtedy wiadomo czy poziom ma spadek Lh jest czynnikiem wpływającym na owulacje możesz mieć wysoki np cały cykl wtedy to odnosi się do policystycznych jajnikow
 
Z tego co wiem od swojego gin stosunkowo bada się to w danym dniu cyklu by móc sprawdzić wynik musisz robić badanie kolejno od razu folikularnej owulacyjnej i lutealnej. Lh z fsh sprawdza się od 2 do 5 dnia cyklu potem w przybliżeniu do owulacji i dodatkowo progesteron i po owulacji równo 7 dni przed @wtedy wiadomo czy poziom ma spadek Lh jest czynnikiem wpływającym na owulacje możesz mieć wysoki np cały cykl wtedy to odnosi się do policystycznych jajnikow
Te badania są z 4 dnia cyklu wlasnie. Gdzie norma dla tej fazy to w przybliżeniu 12, a u mnie wynosi 21.
póki co nie miałam zleconych dalszych badań w późniejszych dniach cyklu
 
No musisz zrobić pełną 3 razy by zobaczyć różnica niektóre kobiety mają wysokie lh cały cykl więc testy owulacyjnej nie wykazują tak zwanego peak. Więc na spokojnie. Mnie też to obecnie czeka hehehe tak więc dobra rada jak będziesz szukała dnia przewidywanej owulacji sugeruj się z wyprzedzeniem do 1 dzień lub 2 dni przed zrobić drugi raz badanie lh i potem na 7 dni przed @ . Może masz tak jak ja u mnie jest zbyt krótka faza lutealna i owulacja wypada na 5 dni przed @ szansa na zagniezdzenie nijaka. Więc mam robić badania bo lepsze to niż iść na monitoring. Weź też pod uwagę progesteron
 
No musisz zrobić pełną 3 razy by zobaczyć różnica niektóre kobiety mają wysokie lh cały cykl więc testy owulacyjnej nie wykazują tak zwanego peak. Więc na spokojnie. Mnie też to obecnie czeka hehehe tak więc dobra rada jak będziesz szukała dnia przewidywanej owulacji sugeruj się z wyprzedzeniem do 1 dzień lub 2 dni przed zrobić drugi raz badanie lh i potem na 7 dni przed @ . Może masz tak jak ja u mnie jest zbyt krótka faza lutealna i owulacja wypada na 5 dni przed @ szansa na zagniezdzenie nijaka. Więc mam robić badania bo lepsze to niż iść na monitoring. Weź też pod uwagę progesteron
Będę to miała na uwadze 😋
Najgorzej przewidzieć daty następnej małpy, bo tak średnio moje cykle trwają 25, a nawet 60 dni 😩
Dlatego myślę, że i tak jakas stymulacja jest wymagana jak przy poprzedniej ciąży
 
Będę to miała na uwadze 😋
Najgorzej przewidzieć daty następnej małpy, bo tak średnio moje cykle trwają 25, a nawet 60 dni 😩
Dlatego myślę, że i tak jakas stymulacja jest wymagana jak przy poprzedniej ciąży
o ja mam cykle 34 do 36 nieraz 28 więc też tak ciężko. Jak masz apke do monitorowania @ masz coś takiego jak wykres. I zabawne jest to że tam widzisz częstotliwość dni cyklu i masz jak się to zmienia. Wystarczy policzyć że masz np naprzemiennie 2 cykle 34 jeden cykl 36 i znów 2 cykle 34 i tak dalej to przewidzieć sobie który cykl masz teraz i jakiej długości. Bo badanie progesteronu i lh po owulacji odnosi się do równych cykli A te wydłużone co są bada się na 7 dni przed @ nie mniej nawet jak wystrzelił Ci różnica 5 lub 9 dni to strachu nie ma. Bo wynik i tak bd wyjaśniał
 
Ostatni rok był taki, że ani jeden cykl mi się nie powtórzył 😅 w każdym miesiącu była to ilośc dni, 33,45,25,66,28,42,23,34,56.
Aplikacja fajna sprawa, ale ja na prawde nie mam punktu odniesienia. Poza tym średnio 8/10 cykli to są te bezowulacyjne. Raczej byłam leczona doraźnie, bo żeby jako tako się leczyć to jedynie antykoncepcja do wyregulowania cyklu, a w przypadku starań CLO+ Luteina i witaminy 😟
 
Ostatni rok był taki, że ani jeden cykl mi się nie powtórzył 😅 w każdym miesiącu była to ilośc dni, 33,45,25,66,28,42,23,34,56.
Aplikacja fajna sprawa, ale ja na prawde nie mam punktu odniesienia. Poza tym średnio 8/10 cykli to są te bezowulacyjne. Raczej byłam leczona doraźnie, bo żeby jako tako się leczyć to jedynie antykoncepcja do wyregulowania cyklu, a w przypadku starań CLO+ Luteina i witaminy 😟
to sugeruj się wykresem przedzialami w odniesieniu co do zbliżonej liczby dni 2 do przodu lub 2 mniej tak dużej różnicy nie robi co różnica powyżej 5 dni. Więc jak masz wyżej podane to popatrz
1 cykl 33 i potem 7 cykl 34
2 cykl 45 i potem 4 cykl 42
3 cykl 25 i potem 2 cykl 28 i 4 cykl 23
4 cykl 66 i potem 5 cykl 56
Więc potrzebna Ci karteczkę by teraz kolejno rozpisać sobie strzaleczkami który cykl będzie wypadac teraz ;) na moje oko wypadlo by mniej-więcej cykl około 28 dniowy lub maksimum do 33 dni ;)
 
reklama
Do góry