reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania , ciąża , planowanie

U mnie w dniu spodziewanej miesiączki test był negatywny zrobiłam kolejny po tygodniu i pozytyw. Dziś 23 tydzień. U mojej siostry w ogóle nie wychodziły testy ciążowe pomimo ciąży i to w dwóch ciążach,ale to raczej sporadyczne przypadki.
Też znam przypadek znajomej. 4 ciążę i testy wychodziły negatywne do 12 tyg jednak rzeczywiście to jeden taki przypadek który znam.
 
reklama
Planujemy powiększenie rodziny, nie jest to tak że usilnie się staramy. Ale zdajemy sobie sprawę że stosunki przerywane czy inne nie są metoda antykoncepcji. A najzwyczajniej w świecie zabrakło mi czasu na umówienie prywatnej wizyty żeby ją usunąć. Wiem rok sporo czasu ale uciekł mi przez palce nie wiem kiedy, problemy choroby covid jeden za drugim i rok przeleciał
po tym co piszesz wnioskuje, ze masz nadzieje na ciaze i zakladasz, ze mozesz w niej byc, mimo tego ze masz zalozona wkladke?
I planujac powiekszenie rodziny przez rok nie usunelas jej? co ja czytam.
 
po tym co piszesz wnioskuje, ze masz nadzieje na ciaze i zakladasz, ze mozesz w niej byc, mimo tego ze masz zalozona wkladke?
I planujac powiekszenie rodziny przez rok nie usunelas jej? co ja czytam.
Nie powiedziałam nigdzie że od roku planujemy rodzinę. Tylko że od roku wiem że wkładka się obsunęła. Mam zamiar wyciągnąć wkładkę bo chcemy powiększyć rodzinę. Nie żyłam w celibacie przez rok jednak wkładka jak widać działała bez zarzutów. Zdarzało się że okres się spóźnił szczególnie w czasie choroby stresów czy covida. Jednak nie było to nigdy tak duże opóźnienie i podejrzewalam że mogłaby być to ciąża dopóki nie zobaczyłam że test wyszedł negatywny. Żadna antykoncepcja nie daje stu procentowej pewności dlatego mówienie że sie wpadło uprawiając seks to trochę dziwne. Tak samo napisałam że planujemy powiększyć rodzinę a nie że już to robimy. Po prostu uprawiamy seks. Tak samo od kilku lat. Lekarz stwierdził że wkładka się obsunęła ale nie dał pewności że nie działa i że trzeba na cito ja usuwać tak samo nie był w stanie stwierdzić kiedy ona się obsunęła.
 
Nie powiedziałam nigdzie że od roku planujemy rodzinę. Tylko że od roku wiem że wkładka się obsunęła. Mam zamiar wyciągnąć wkładkę bo chcemy powiększyć rodzinę. Nie żyłam w celibacie przez rok jednak wkładka jak widać działała bez zarzutów. Zdarzało się że okres się spóźnił szczególnie w czasie choroby stresów czy covida. Jednak nie było to nigdy tak duże opóźnienie i podejrzewalam że mogłaby być to ciąża
 
Wkładka czy tabletki czy cokolwiek innego nie daje pewności że się w ciążę nie zajdzie. Nie rozumiem dlatego jak mogę napisać że nie chce dziecka skoro nie stronimy od seksu. Decyzje o planowaniu dziecka i wyciągnięciu wkładki podjęliśmy na koniec grudnia jednak choroby nasze i dzieci oraz praca trochę mi to uniemożliwiły. Nie będę płakać gdyby się okazało że jestem w ciąży. Tak samo wkładkę miałam sprawdzana w sierpniu ostatni raz i była tak samo obniżoną jak pół roku wcześniej. Równie dobrze mogła wylecieć a ja mogłam tego nie zauważyć.
 
Wkładka czy tabletki czy cokolwiek innego nie daje pewności że się w ciążę nie zajdzie. Nie rozumiem dlatego jak mogę napisać że nie chce dziecka skoro nie stronimy od seksu. Decyzje o planowaniu dziecka i wyciągnięciu wkładki podjęliśmy na koniec grudnia jednak choroby nasze i dzieci oraz praca trochę mi to uniemożliwiły. Nie będę płakać gdyby się okazało że jestem w ciąży. Tak samo wkładkę miałam sprawdzana w sierpniu ostatni raz i była tak samo obniżoną jak pół roku wcześniej. Równie dobrze mogła wylecieć a ja mogłam tego nie zauważyć.

Różnica po między wpadka na tabletkach czy prezerwatywie a na wkładce jest taka że tej wkładki juz wtedy nie usuniesz do porodu. A to zagrożenie i dla Ciebie i dziecka. Można próbować też usunąć o ile wkładka jest nisko, ale również jest duże ryzyko poronienia. Jednym słowem jest to po prostu skrajnie nieodpowiedzialnie
 
Różnica po między wpadka na tabletkach czy prezerwatywie a na wkładce jest taka że tej wkładki juz wtedy nie usuniesz do porodu. A to zagrożenie i dla Ciebie i dziecka. Można próbować też usunąć o ile wkładka jest nisko, ale również jest duże ryzyko poronienia. Jednym słowem jest to po prostu skrajnie nieodpowiedzialnie
Czyli rozumiem że osoba mająca wkładkę nie powinna wgl uprawiać seksu. Bo ryzyko że wkładka nie zadziała jest takie same jak przy innej antykoncepcji. Rozumiem co niesie za sobą zajście w ciążę z wkładką tzn jakie ryzyko ale nawet przy prawidłowo założonej ryzyko zajścia w ciążę istnieje. Takze każda osoba uprawiająca seks mając założona wkładkę jest nieodpowiedzialna. Bo ja mając wkładkę obsinieta czy nie, nie miałam zamiaru specjalnie zachodzić w ciążę po prostu każdy normalny i zdrowy człowiek uprawiam seks a ciąża może być jednym że skutków przy antykoncepcji jak i bez.
 
Czyli rozumiem że osoba mająca wkładkę nie powinna wgl uprawiać seksu. Bo ryzyko że wkładka nie zadziała jest takie same jak przy innej antykoncepcji. Rozumiem co niesie za sobą zajście w ciążę z wkładką tzn jakie ryzyko ale nawet przy prawidłowo założonej ryzyko zajścia w ciążę istnieje. Takze każda osoba uprawiająca seks mając założona wkładkę jest nieodpowiedzialna. Bo ja mając wkładkę obsinieta czy nie, nie miałam zamiaru specjalnie zachodzić w ciążę po prostu każdy normalny i zdrowy człowiek uprawiam seks a ciąża może być jednym że skutków przy antykoncepcji jak i bez.
I nadal nie rozumiem jak uprawiając seks nawet z antykoncepcja można mówić o wpadce. Nosz kurde nie ma 100% antykoncepcji więc zawsze trzeba brać pod uwagę że coś może nie zadziałać. Jak się nie chce ciąży nie uprawia się seksu. Owszem z antykoncepcja jest mniejsze ryzyko ciąży ale kurde jest. Jak ktoś uprawia seks musi się z tym liczyć więc to już nie wpadka po prostu nie planowane.
 
Czyli rozumiem że osoba mająca wkładkę nie powinna wgl uprawiać seksu. Bo ryzyko że wkładka nie zadziała jest takie same jak przy innej antykoncepcji. Rozumiem co niesie za sobą zajście w ciążę z wkładką tzn jakie ryzyko ale nawet przy prawidłowo założonej ryzyko zajścia w ciążę istnieje. Takze każda osoba uprawiająca seks mając założona wkładkę jest nieodpowiedzialna. Bo ja mając wkładkę obsinieta czy nie, nie miałam zamiaru specjalnie zachodzić w ciążę po prostu każdy normalny i zdrowy człowiek uprawiam seks a ciąża może być jednym że skutków przy antykoncepcji jak i bez.

Osoba majaca wkladke powinna regularnie chodzi na kontrole do ginekologa, a kiedy wkładka nie będzie spełniała swojej funkcji to ja usunąć lub stosować dodatkowe zabezpieczenie. Dla mnie proste i logiczne. Ale ja bym nie chciała ani osierocić moich dzieci które mam, a poronienie bardzo przeżyłam więc tym bardziej nie miałabym ochoty tego przeżywać przez swoja głupotę. Ty rób co chcesz i zachodź w ciążę z wkładka 🤷‍♀️🤦🏼‍♀️
 
reklama
Kończąc i odpowiadając na Twoje pytanie: domowe testy ciążowe maja różna czułość więc nie zawsze od razu wychodzą pozytywne. Beta z krwi będzie wiążącą 14 dni po potwierdzonej owulacji. Jeżeli okres się spóźnia tzn ze i owulacja się przesunęła. Ile tego nie wie nikt bo nie miałaś jej określonej w 100%
 
Do góry