reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

starania i stan zapalny/ świeżynka na forum

Przynam szczerze że też tak uważałam. Za pierwszym razem udało się przy duphastonie, niestety, nie skończyło się to happy endem :(.
W zeszłym roku podeszliśmy do tematu "co ma być to będzie, koniec zabezpieczeń, przebadamy się czy jest ok i próbujemy ale nic na siłę". Udało się w drugim cyklu.
Stres z pewnością Wam nie pomoże a może tylko zaszkodzić, wiem że łatwo powiedzieć ale po badaniach które dziewczyny zaproponowały, jeśli okaże się że jest wszystko ok, po prostu starajcie się ale bez nacisku.
Jeśli chodzi o stan zapalny- mam nadżerkę, zaszłam z nią w ciążę i przez nią miałam stan zapalny na cyto jednak moja gin powiedziała że to nic strasznego i nic z nią robić nie będziemy.
Trzymam mocno kciuki za Was i wierzę że się uda 💪

Co do badań, ja jeszcze bym zrobiła testosteron i zgłosiłabym się do endo po usg tarczycy (jakie było moje zdziwienie kiedy okazało się że hormony mogą być ok a tarczyca niekoniecznie 😲). Z innych przyczyn miałam wykonywany androstendion, ponoć on też może jakoś oddziaływać.
Nadżerka...ostatnio lekarz mówił że widzi ślad po nadżerce (była i sama znikła 🤔) może to jest winowajca 🤔
Dziękuję Wam za podpowiedzi, będziemy działać z tej strony a póki co czekam jak skończy się ten cykl, zawsze pod koniec żyje ogromną nadzieja 🙈
 
reklama
Do kompletu badań możesz jeszcze dodać badania na krzepliwość, badania na trombofilię wrodzoną, toczeń.
Nie wiem ile masz lat - można jeszcze zbadać AMH
Potem jest jeszcze wiele badań, które można wykonać - np. drożność jajowodów, badania kariotypów, komórki nk.
 
Do kompletu badań możesz jeszcze dodać badania na krzepliwość, badania na trombofilię wrodzoną, toczeń.
Nie wiem ile masz lat - można jeszcze zbadać AMH
Potem jest jeszcze wiele badań, które można wykonać - np. drożność jajowodów, badania kariotypów, komórki nk.
26 na jesień wybije... Jednak jeszcze jestem totalnie zielona w tym temacie...😮 Dziękuję za wszystkie podpowiedzi 😍
 
Starałam się 2lata. Podstawowe badanie nasienie, amh,hormony dalszy etap droznosc i laparoskopia diagnostyczna.
Trzymam kciuki :) Napewno się uda i zobaczysz II kreseczki:) Powodzenia
 
Moim zdaniem nie ma sensu teraz wydawać pieniędzy na te wszystkie badania (a są one drogie, w laboratorium zostawisz kilka tysięcy) bo może się okazać, że problem tkwi w nasieniu. Na początek Ty zbadaj tarczycę, prolaktynę a partner spermę.
 
Moim zdaniem nie ma sensu teraz wydawać pieniędzy na te wszystkie badania (a są one drogie, w laboratorium zostawisz kilka tysięcy) bo może się okazać, że problem tkwi w nasieniu. Na początek Ty zbadaj tarczycę, prolaktynę a partner spermę.
Popieram. Trzeba zacząć od podstaw bo często na początku odnajduje się problem :)

Bierzesz jakieś witaminy? Kwas foliowy? Partner coś bierze?
 
reklama
reklama
Do góry