reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania i wykryte polipy :(

Mika94

Początkująca w BB
Dołączył(a)
18 Luty 2022
Postów
24
Cześć dziewczyny,
Staramy się z mężem trzeci miesiąc. Po dzisiejszej wizycie u ginekologa i usg wykryto u mnie dwa polipy endometrialne o średnicy 7x2mm i 6x5mm bez patologicznego unaczynienia.
Lekarz dał skierowanie na histerioskopie i usunięcie ich.
1.Czy takiej wielkości polipy utrudniają bardzo zajście w ciążę? :(
2. Po jakim czasie od zabiegu można rozpocząć starania?
 
reklama
Cześć dziewczyny,
Staramy się z mężem trzeci miesiąc. Po dzisiejszej wizycie u ginekologa i usg wykryto u mnie dwa polipy endometrialne o średnicy 7x2mm i 6x5mm bez patologicznego unaczynienia.
Lekarz dał skierowanie na histerioskopie i usunięcie ich.
1.Czy takiej wielkości polipy utrudniają bardzo zajście w ciążę? :(
2. Po jakim czasie od zabiegu można rozpocząć starania?
Polipy mogą utrudniać, po histero po okresie można się śmiało od razu starać :) ważny jest też wynik histopatologiczny, który będzie od razu zrobiony, ale polipy w 99% nie zwiastują dalszych problemów, po usunięciu powinno być dobrze, dobrze, że się skontrolowałaś :)
 
Ja też podczas starań miałam polip i odrazu poszłam na histero
3msc po byłam już w ciąży
 
Tez miałam polipy, usuwane przez histero. Słyszałam, ze to zależy tez gdzie są umiejscowione. Mogą działać jak antykoncepcja
 
Tez miałam polipy, usuwane przez histero. Słyszałam, ze to zależy tez gdzie są umiejscowione. Mogą działać jak antykoncepcja
Kurcze właśnie nie mam pojęcia gdzie są umiejscowione, lekarz nie powiedział a ja nie dopytałam, bo aż mnie wcięło gdy okazało się że są polipy... a niestety po zdjęciu usg nie mam pojęcia jak określić gdzie są zlokalizowane :/
 
Kurcze właśnie nie mam pojęcia gdzie są umiejscowione, lekarz nie powiedział a ja nie dopytałam, bo aż mnie wcięło gdy okazało się że są polipy... a niestety po zdjęciu usg nie mam pojęcia jak określić gdzie są zlokalizowane :/
Może któraś z was jest bardziej „ogarnięta” w rozróżnianiu tego :(
Tak czy tak w następnym miesiącu pójdę na histero
 

Załączniki

  • 3A47B6A5-DDE2-44EB-853D-F553AC8A314E.jpeg
    3A47B6A5-DDE2-44EB-853D-F553AC8A314E.jpeg
    670,2 KB · Wyświetleń: 204
Kurcze właśnie nie mam pojęcia gdzie są umiejscowione, lekarz nie powiedział a ja nie dopytałam, bo aż mnie wcięło gdy okazało się że są polipy... a niestety po zdjęciu usg nie mam pojęcia jak określić gdzie są zlokalizowane :/
Ja z tego co pamiętam miałam w jamie macicy i to nie polip a polipy wiec u mnie nie było żadnych szans na ciąże.
 
Na tym drugim widać (ale lekarzem nie jestem) polipy wyglądają jak wisienka
Właśnie na dwóch są (6x5 mm i 7x2mm) ale w stresie nawet nie zapytałam gdzie one są umiejscowione i czy jest sens starać się w tym miesiącu i próbować czy od razu lecieć na zabieg :/
 
reklama
Ja z tego co pamiętam miałam w jamie macicy i to nie polip a polipy wiec u mnie nie było żadnych szans na ciąże.
Kurcze ja właśnie mam 2 polipy ale nie zapytałam w tym całym stresie gdzie są dokładnie umiejscowione (czy blokują jajowody czy nie), a przy okazji wyszło ze pęcherzyk mimo dopiero 6dc ma już 19mm i nie wiem czy jest sens się starać czy od razu lecieć na zabieg :/
 
Do góry