reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania i wykryte polipy :(

wiem, że to straszne jak się idzie pierwszy raz i jeszcze wypada ten jeden miesiąc starań, ja za pierwszym razem miałam ochotę się wycofać. Ale koniec końców to naprawdę nie było nic strasznego. A masz już wyznaczony termin? Zabieg na pewno Ci nie zaszkodzi, a myślę, że może przybliżać do upragnionej ciąży, polipy lepiej usunąć w ten sposób (bo czasem niektórzy próbują podawać hormony i sprawdzają czy się wchłonęły i wtedy to trwa nawet kilka miesięcy, a i tak zwykle trzeba je wyciąć koniec końców, szkoda tracić tyle czasu) powodzenia i trzymam kciuki! :) I oczywiście dawaj znać, jak było i co dalej :)
To prawda, że pierwszy raz jest przygodą z "nieznanym" i chyba to jest najbardziej stresujące, ale potwierdzam: nie ma się czego bać! Dla mnie chyba największą niewiadomą była pierwsza w życiu narkoza, ale w sumie nie jest to nieprzyjemne :-D Lekarz na początku tylko podejrzewał u mnie istnienie polipa i przede wszystkim skupił się na tym, bym się przypadkiem nie przejęła, że to coś groźnego, że może się wchłonie tak w ogóle. Ja natomiast zażądałam szybkiej interwencji chirurgicznej, byle się tego pozbyć i móc myśleć o dalszych planach ;-)
 
reklama
Cześć dziewczyny,
Staramy się z mężem trzeci miesiąc. Po dzisiejszej wizycie u ginekologa i usg wykryto u mnie dwa polipy endometrialne o średnicy 7x2mm i 6x5mm bez patologicznego unaczynienia.
Lekarz dał skierowanie na histerioskopie i usunięcie ich.
1.Czy takiej wielkości polipy utrudniają bardzo zajście w ciążę? :(
2. Po jakim czasie od zabiegu można rozpocząć starania?
Ja miałam histeroskopie i po pierwszej miesiączce już byłam w ciąży (donoszona, synek 1.5roku teraz). Jestem po 2 wcześniejszych poronieniach, histeroskopia miała sprawdzić ew. Wady macicy itp. których nie było widać na USG. Nic nie stwierdzono, skończyło się tylko badaniem. Leżała ze mną dziewczyna na sali z polipami która nie mogła zajść w ciążę. Później spotkałam ja w przychodni, rodziła miesiąc po mnie :)
Ja miałam histero przed covidem. Zgłaszałam się rano na czczo, pobierali mi krew, miałam wizytę u anestezjologa, następnego dnia rano głupi Jaś, narkoza i jeszcze się na zupę szpitalna załapałam po przebudzeniu i wypisali mnie do domu - warunek był taki że ktoś musiał mnie odebrać. Inaczej musiałabym pewnie jeszcze kilka godzin zostac
 
No i ja czekałam chyba 2 miesiące na termin.

Ja bym nie zwlekała ale ze staraniami to wiadomo że lekarz decyduje.
 
Ja miałam histeroskopie i po pierwszej miesiączce już byłam w ciąży (donoszona, synek 1.5roku teraz). Jestem po 2 wcześniejszych poronieniach, histeroskopia miała sprawdzić ew. Wady macicy itp. których nie było widać na USG. Nic nie stwierdzono, skończyło się tylko badaniem. Leżała ze mną dziewczyna na sali z polipami która nie mogła zajść w ciążę. Później spotkałam ja w przychodni, rodziła miesiąc po mnie :)
Ja miałam histero przed covidem. Zgłaszałam się rano na czczo, pobierali mi krew, miałam wizytę u anestezjologa, następnego dnia rano głupi Jaś, narkoza i jeszcze się na zupę szpitalna załapałam po przebudzeniu i wypisali mnie do domu - warunek był taki że ktoś musiał mnie odebrać. Inaczej musiałabym pewnie jeszcze kilka godzin zostac
Przyznam że dałaś mi trochę nadziei w tym wszystkim, mam nadzieję że u mnie polipy są tylko przyczyną niepowodzeń ❤️
 
Przyznam że dałaś mi trochę nadziei w tym wszystkim, mam nadzieję że u mnie polipy są tylko przyczyną niepowodzeń ❤️
Trzymam za Was kciuki ! 3miesiace to nie jest długo, chociaż wiem jak to jest jak sie na coś czeka. Jeśli masz zaufanego lekarza, to zdaj się na niego i wierzę że będzie dobrze. Ja zaufałam i mam swoje szczęście ❤️
 
Do góry