reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania o bobasa a niskie AMH

Karolina123456

Aktywna w BB
Dołączył(a)
11 Styczeń 2021
Postów
92
Cześć dziewczyny,

przychodzę do was dość podłamana po badaniach AMH 0,5.... wiek. 26 lat. Nigdy żadnych chorób, cyst, problemów ze zdrowiem.
czy któraś miła taki problem ? Jak wyglądało leczenie, kolejne próby ? Czy w ogóle jest jakaś szansa ?
 
reklama
Cześć dziewczyny,

przychodzę do was dość podłamana po badaniach AMH 0,5.... wiek. 26 lat. Nigdy żadnych chorób, cyst, problemów ze zdrowiem.
czy któraś miła taki problem ? Jak wyglądało leczenie, kolejne próby ? Czy w ogóle jest jakaś szansa ?
U mnie amh 0,9 wiek 28 lat. O amh dowiedziałam się na początku grudnia, cykle regularne, inne hormony ok. Aktualnie pierwszy cykl na aromku, w następnym planujemy inseminację.
 
U mnie amh 0,9 wiek 28 lat. O amh dowiedziałam się na początku grudnia, cykle regularne, inne hormony ok. Aktualnie pierwszy cykl na aromku, w następnym planujemy inseminację.
Masakra, człowiek zdrowy i takie jaja. Jeszcze jak się człowiek naczyta to głowa pęka :p powiedz mi co Ci lekarz powiedział? Jutro idę do gina mimo, ze nie mam badań partnera ale wole mieć głowę spokojną niż czekać 2 tyg na wizyte.
 
Masakra, człowiek zdrowy i takie jaja. Jeszcze jak się człowiek naczyta to głowa pęka [emoji14] powiedz mi co Ci lekarz powiedział? Jutro idę do gina mimo, ze nie mam badań partnera ale wole mieć głowę spokojną niż czekać 2 tyg na wizyte.
Lekarka powiedziała że tragedii nie ma ale trzeba przyspieszyć działania. Powiedziała mi też że przy niższym AMH kobiety zachodzą naturalnie więc żeby się nie załamywać [emoji846]
 
Wg mnie wiek Was bardzo ratuje, bo pomimo małej liczby jajeczek, jakość komórek w tym wieku powinna być dużo lepsza niż u kobiety, która fizjologicznie ma takie AMH po 40stce. Możesz spróbować suplementów na poprawę jakości komórek DHEA, DHA, koenzym Q10, witamina D i E. Tylko wszystko dobrej jakości, nie z drogerii. I ewentualnie iść po wsparcie do lekarza trochę wcześniej niż po roku starań, gdyby się nie udawało (czego nie życzę). Warto też może monitorować cykle? Generalnie w rezerwie jajnikowej chodzi bardziej o jakość komórek niż o ich ilość, bo jeżeli masz w jajniki 2 komórki jajowe zamiast 10, to organizm i tak zawsze wybiera 1, ale jest większe prawdopodobieństwo z wiekiem, że ta wybraną będzie i tak kiepskiej jakości. U Was ta jakość powinna być i co miesiąc owulacje, bo to jeszcze nie czas na cykle bezowulacyjne.
 
reklama
Wg mnie wiek Was bardzo ratuje, bo pomimo małej liczby jajeczek, jakość komórek w tym wieku powinna być dużo lepsza niż u kobiety, która fizjologicznie ma takie AMH po 40stce. Możesz spróbować suplementów na poprawę jakości komórek DHEA, DHA, koenzym Q10, witamina D i E. Tylko wszystko dobrej jakości, nie z drogerii. I ewentualnie iść po wsparcie do lekarza trochę wcześniej niż po roku starań, gdyby się nie udawało (czego nie życzę). Warto też może monitorować cykle? Generalnie w rezerwie jajnikowej chodzi bardziej o jakość komórek niż o ich ilość, bo jeżeli masz w jajniki 2 komórki jajowe zamiast 10, to organizm i tak zawsze wybiera 1, ale jest większe prawdopodobieństwo z wiekiem, że ta wybraną będzie i tak kiepskiej jakości. U Was ta jakość powinna być i co miesiąc owulacje, bo to jeszcze nie czas na cykle bezowulacyjne.
Bardzo Ci dziękuje za odpowiedź staramy się już 9 msc , suplementuje się. Po odebranych wynikach nogi mi się ugięły. Wizyta u ginekologa jutro zobaczymy...
 
Do góry