reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania o ciążę a teretoma jajnika

Whitedovee95

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
29 Marzec 2022
Postów
56
Cześć.
Parę dni temu będąc u lekarza wykryto u mnie podejrzenie noworworu teretoma. Jestem po ponownym usg. Niestety pierwsze podejrzenie się potwierdziło. Teretoma na lewym jajniku. Jestem przed zrobieniem badań z krwi. Czeka mnie laparaskopowe usunięcie. Czy byłyście w podobnej sytuacji? Czy udało wam się zajść po takim zabiegu w ciążę? Mam się czym martwić? Trochę się podłamałam i nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć. Dajcie znać. Możecie podzielić się swoją historia.
 
reklama
Wszystko zależy od tego czy jest to potworniak złośliwy czy łagodny. I od tego będzie zależeć leczenie. Pytanie czy uda się uratować jajnik. Dlatego musisz czekać na kolejne badania i operacje bo nikt Ci tutaj nie odpowie na Twoje pytania.
 
Cześć.
Parę dni temu będąc u lekarza wykryto u mnie podejrzenie noworworu teretoma. Jestem po ponownym usg. Niestety pierwsze podejrzenie się potwierdziło. Teretoma na lewym jajniku. Jestem przed zrobieniem badań z krwi. Czeka mnie laparaskopowe usunięcie. Czy byłyście w podobnej sytuacji? Czy udało wam się zajść po takim zabiegu w ciążę? Mam się czym martwić? Trochę się podłamałam i nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć. Dajcie znać. Możecie podzielić się swoją historia.
W dniu cc odkryto u mnie potworniaka jajnika. Usunięto przy okazji cesarki. Nie ma przeciwskazań ze względu na to do kolejnej ciązy. Jak chcesz o cos zapytac, ro smialo.
 
W dniu cc odkryto u mnie potworniaka jajnika. Usunięto przy okazji cesarki. Nie ma przeciwskazań ze względu na to do kolejnej ciązy. Jak chcesz o cos zapytac, ro smialo.

W dniu cc odkryto u mnie potworniaka jajnika. Usunięto przy okazji cesarki. Nie ma przeciwskazań ze względu na to do kolejnej ciązy. Jak chcesz o cos zapytac, ro smialo.
Pamiętasz może jakiej wielkości był potworniak? Nie zakłóciło to w żaden sposób przebieg ciąży???
 
Pamiętasz może jakiej wielkości był potworniak? Nie zakłóciło to w żaden sposób przebieg ciąży???
Średnica 5 cm. Potworniak dojrzaly. Zmiana niezłościwa. Jedyne, co to mialam baaaaardzo wysokie beta hcg na prenatalnych. Nie mialo wplywu na ciążę. Po cc dwóch niezależnych ginekologów nie widzi przeciwskazań do kolejnej ciąży.
 
Do góry