reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania o ciążę...

Ja dwa lata walczyłam o regularny cykl i owulację. Jak miałam potwierdzone owulacje, to zachodziłam od razu w pierwszym cyklu z owu, ale byłam na wywoływaczach. Też mi się wydawało, że skoro wszyscy naokoło zachodzą niemal od razu, to co to za filozofia. A tu proszę. Nawet sam fakt regularnych miesiączek nie świadczy o niczym. Radziłabym po prostu uprawiać seks i tyle. Jeśli po roku nie będzie efektów, to wtedy warto poszukać przyczyny.
 
reklama
Ja dwa lata walczyłam o regularny cykl i owulację. Jak miałam potwierdzone owulacje, to zachodziłam od razu w pierwszym cyklu z owu, ale byłam na wywoływaczach. Też mi się wydawało, że skoro wszyscy naokoło zachodzą niemal od razu, to co to za filozofia. A tu proszę. Nawet sam fakt regularnych miesiączek nie świadczy o niczym. Radziłabym po prostu uprawiać seks i tyle. Jeśli po roku nie będzie efektów, to wtedy warto poszukać przyczyny.
Nadmienie, iż mój partner jest sporo starszy....
 
Ja właśnie swierzo po 30 :p
Też zaczęliśmy oboje po 30-tce, dokładnie 7 miesięcy po 30-tych urodzinach.

Teraz mam już 33 lata i mam nadzieję, że urodzę moje pierwsze dziecko (8+5 dzisiaj). Tyle nam to zajęło.

Radziłabym jednak zacząć od chociaż podstawowych badań.
Tym bardziej, że partner starszy.
 
Ważne też ile masz lat, po 30 wolniej idzie ;-) o pierwsza ciążę prawie rok (poronienie), potem udało się po 10 miesiącach i to w 7 dniu cyklu ! Także szok (a mam regularne cykle).
Nie celuj tylko w dni płodne, bo różnie to bywa 😁
Powodzenia
Ja zabezpieczyłam się rok kalendarzykowa i wpadka (poronienie 6tc styczeń ) praktycznie od razu starania o druga ciąże udało sie w październiku i obecnie jestem w zdrowej ciazy
Kalendarzykowa przestałam już ufać dawno bo najpierw zaszłam w ciąże której nie planowałam a później jak chciałam to nie wychodziło nic z tego polecam testy owulacyjne , monitoring a przede wszystkim wykonanie badań chociażby progesteronu i prolaktyny
 
reklama
Nie kontrolowałam cyklu, nie sprawdzałam kiedy były dni płodne, seks uprawialiśmy nieregularnie i udało się w 7 cyklu. Celowo nie piszę, że się staraliśmy bo spodziewaliśmy się problemów z płodnością. Oboje jesteśmy po 30tce, ze sporą nadwagą oraz prowadziliśmy nieregularny tryb życia. Dodatkowo mój Brat, moja Mama, jej siostry i ich córki albo podjęli leczenie niepłodności, albo mają kilka poronień za sobą więc myślałam, że moja historia potoczy się podobnie
 
Do góry