reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

starania o dzidzię po odstawieniu tabletek anty

chrobek

Fanka BB :)
Dołączył(a)
16 Listopad 2012
Postów
5 593
Witam wszystkich...

Wraz z mezem stwierdzilismy, ze czas powiekszyc rodzine i poczelismy starania o dziecko.
We wrzesniu odstawilam tabletki anty(bralam 3,5 lat Cilest) a od listopada nie zabezpieczamy sie wogole. Przed stosowaniem tabletek mialam cykle regularne 28dniowe. Teraz ostatni okres mialam 20.10, wiec gdyby przyjac, ze od razu wszystko wrocilo do normy to powinnam kolejny dostac jutro. Od okolo tygodnia pobolewa mnie brzuch tak jak na okres, nie wytrzymalam wiec i dzis zrobilam test (nie byl on jednak z porannego moczu) i wynik negatywny:(
Jak dlugo staralyscie sie o dziecko po odstawieniu tabletek?

pozdrawiam
 
reklama
nam sie szybko udalo :) ostatni okres mialam 14.12 a tabletki odstawilam w listopadzie ale nie pamietam ktorego dokladnie. tylko ze ja poltora roku bralam anty najpierw krotko Yaz a potem juz Novynette.
 
Ja anty brałam 17 lat i staraliśmy się ponad rok ale u mnie doszedł i wiek.Ponoć nawet i pół roku organizm ma się prawo oczyszczać .Długo nie brałaś to kto wie ale jak jeszcze nie to życzę miłej zabawy przy robieniu dzidzi;-):-)
 
Na pewno pierwszy cykl po odstawieniu tabletek należy spisać na straty. Hormony jeszcze nie pracują normalnie, bardzo często ten cykl jest bezowulacyjny.
Ale juz następne sa jak najbardziej płodne i bardzo łatwo jest wtedy zajść.
Ja z córką (teraz ma 4,5 roku) zaszłam w 2 cyklu - po kilkunastu latach brania tabletek, a teraz z synkiem (5 mies.) w 3 cyklu.
Życzę Wam zatem powodzenia i do dzieła!!! Tylko pamiętaj, ze nie możesz myśleć cały czas o tym, że się staracie, bo Twój organizm może sie psychicznie zablokować.
 
hej ja brałam tabletki przez 8 lat bez żadnych przerw 29 czerwca miałam ostatni okres z odstawienia w tym czasie wyjechałam za granice na 2 miesiące to akurat organizm sobie dochodził do siebie ale przez te 2 miesiące nie miałam okresu wróciłam do domu 1 wrzesnia i od razu 4 wrzesnia dostałam okres a 29 wrzesnia zrobiłam test i były II kreseczki :-D więc zaszłam od razu w pierwszym cyklu starań :-)
 
Ja bralam tabletki od 9 lat. Przez ostatni 4 lata Cilest. W styczniu odstawilam tabletki, dostalam okres i zaszla w ciaze. Chociaz okres spoznial mi sie ponad 4 tygodnie testy wychodzily negatywne!
 
Ja brałam tabletki anty przez kilka ładnych lat z przerwami na rok dwa czy tam pół. Po ślubie chcielismy dziecko i odstawiałam tableki i w 1 cyklu zaszłam. Tylko że po 30 dniach od odstawienia ani miesiączki ani ciąży test negatywny. Dopiero po 38 pokazał ciąże po tak mi się przestawiła owulacja.
 
Ja brałam przez parę lat cilest. W marcu 2011 roku odstawiłam, dostałam normalnie @ i w pierwszych dniach płodnych od razu zaszłam. W maju dowiedziałam się, co było nie lada szokiem, że to już 5 tydz 3 dzień:-) a lekarz mi też mówił, że pierwszy miesiąc można spisać na straty..więc ja nie przejmowałam się, że coś tam wyprodukowaliśmy:-) A poszłam do GI ze względu na ból jajników po zapaleniu pęcherza..
 
Hej!
Ja brałam tabletki 11 lat bez przerwy. W końcu postanowiłam odstawić w sierpniu 2012. Dostałam okres, w pierwszym cyklu się nie udało. Kolejny okres po ostawieniu miałam bardzo długi i bolesny (10-19.09). Nie staraliśmy się jakoś specjalnie, ale w czasie owulacji po sexie wstrzymywałam się z prysznicem przez chwilę... w październiku kilka dni przed okresem miałam straszne bóle brzucha... trwały ponad tydzień. Okres spóźniał mi się już kilka dni, a testy były negatywne... po kliku dniach zrobiłam BETĘ i okazało się, że jestem w 4 tc..

Także w moim przypadku testy się nie sprawdziły, 2 kresek nie było, ale niespodzianka owszem! :)

Powodzenia, i bez stresu!
 
reklama
dzieki dziewczyny, niestety tym razem nie udalo sie wlasnie dzis dostalam okres, ale niedlugo zaczynamy dalej sie starac:)
 
Do góry