reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania o dzidzie z clostibegytem

Ja chodziłam prywatnie. Tak jak Ty nie miałam okresów. Jechałam na duphastonie. Od 2 dnia cyklu do 5 brałam clostybegyt. W 15 dniu cyklu poszłam na monitoring i zastrzyk z pregnylu. Już w 24 dc cieszylam się z pozytywnego testu beta hcg. Nie zdecydowałabym się na lekarza na NFZ.
 
reklama
Ja chodziłam prywatnie. Tak jak Ty nie miałam okresów. Jechałam na duphastonie. Od 2 dnia cyklu do 5 brałam clostybegyt. W 15 dniu cyklu poszłam na monitoring i zastrzyk z pregnylu. Już w 24 dc cieszylam się z pozytywnego testu beta hcg. Nie zdecydowałabym się na lekarza na NFZ.
Ja teraz mam przerwę pół roku w staraniach i lekarz kazał mi brać duphaston żeby wywoływać cały czas te miesiączki i tu pytanie.. Czy lepiej brać duphaston czy luteine ? Chodzi mi o skutki uboczne . Po duphastonie się tyje a po luteinie? Lada moment mam ślub i nie chciałabym do tego czasu przytyć .. która opcje polecacie ? Luteina czy duphaston ?
 
Duphaston nie powoduje tycia. Skąd ten pomysł? Odchudzam się całe życie. Rowniez brałam go przed ślubem i nie przytyłam. Z perspektywy czasu wiem,że nie warto doszukiwać się winy w zbędnych kg w lekach, a w swojej niekonsekwencji w jedzeniu i w braku aktywności fizycznej. Możesz śmiało łykać duphaston na pewno nie zaszkodzi
 
Duphaston nie powoduje tycia. Skąd ten pomysł? Odchudzam się całe życie. Rowniez brałam go przed ślubem i nie przytyłam. Z perspektywy czasu wiem,że nie warto doszukiwać się winy w zbędnych kg w lekach, a w swojej niekonsekwencji w jedzeniu i w braku aktywności fizycznej. Możesz śmiało łykać duphaston na pewno nie zaszkodzi
Ogólnie jestem szczupłą osobą i brałam duphaston wcześniej i też nie przytylam ale wtedy prowadziłam bardzo aktywny tryb życia . Teraz gdy tego ruchu jest mniej boję się że przy tabletkach kilogramow przybedzie ale uspokoiłaś mnie ☺ ale jest jakaś różnica między luteina a duphastonem czy nie ?
 
Ogólnie to nie wiem. Ja miałam duphaston na wywoływanie okresów 1 tabletkę przez 10 dni od 16 DC, a jak tylko dowiedziałam się o ciąży to zwiększono mi dawkę do 2 tabletek. I brałam je do 16 TC. Potem od 31 TC dostalam luteinę pod język bo mialam lekkie skurcze. Wiem że moje koleżanki dostają też luteinę ale czy jest jakaś różnica nie umiem powiedzieć ☺️
 
Do góry