reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania o dzidziusia

Sandra.milosz30

Aktywna w BB
Dołączył(a)
30 Sierpień 2021
Postów
77
Miesiączkę miałam 26 sierpnia . Ostatnie 3 cykle regularne 28-29 dniowe. 9 września miałam owulację dzień przed spadek temperatury ciała a na owulację skok. 3,4,7,8,9,10,11 września kochałam się z mężem ( staramy się o dzisiusia ) . Dziś 5 dzień po owulacji . Od 2 dni mam straszne bóle głowy , czuje się jakbym była chora ,ciągle jestem senna 🤦 wczoraj poczułam nie w jajniku lecz bardziej tak po lewej stronie w macicy takie jakby prądy bądź jakby ukłucia igłą dzisiaj również . Dodam też, że 2 dni po owulacji mam nieznaczny spadek temperatury o 3-5 C° . Rano miałam 36C teraz 37,3 C° Jeśli by doszło do zapłodnienia to bym raczej nie miała spadku tempki prawda ? Czy jest jednak jakaś nadzieja ? 🙏😞
 
reklama
Mierze pod językiem bo z tego co wiem to tempke przy staraniach mierzy się w pochwie bądź pod językiem , nie pod pachą

Ok, ale co znaczy rano miałam taką temperature, a teraz taka?
Żeby temperatura pokazała cokolwiek istotnego w cyklu to należy ją mierzyć ZAWSZE o DOKŁADNIE tej samej godzinie, tuż po przebudzeniu, przed wstaniem z łóżka. W przypadku pomiaru w jamie ustnej należy mierzyć zawsze w tym samym miejscu, po tej samej stronie, minimum 10-15 minut przed pomiarem nie należy pić i otwierać ust.
 
Co do pomiaru w ustach to akurat tego nie wiedziałam . Tylko starałam się nie pić nic. Co do godziny pomiaru mierze mniej więcej w tych samych godzinach ale nie przed wstaniem 😒 mniejsza o to . Najbardziej mi chodzi o te osłabienie w sensie , że czuje się osłabiona , senna zmęczona i te kłucia mnie zastanawiają 🤔 u gina byłam jakiś czas temu bo jestem po CC 2,5 roku i wszystko u mnie w porządku nie mam żadnych zrostów po CC itd a staramy się już rok czasu. Zawsze po owulacji byłam pełna energii nie miałam nigdy tak niskiej temp nawet jeśli mierzyłam w ciągu dnia
 
Co do pomiaru w ustach to akurat tego nie wiedziałam . Tylko starałam się nie pić nic. Co do godziny pomiaru mierze mniej więcej w tych samych godzinach ale nie przed wstaniem 😒 mniejsza o to . Najbardziej mi chodzi o te osłabienie w sensie , że czuje się osłabiona , senna zmęczona i te kłucia mnie zastanawiają 🤔 u gina byłam jakiś czas temu bo jestem po CC 2,5 roku i wszystko u mnie w porządku nie mam żadnych zrostów po CC itd a staramy się już rok czasu. Zawsze po owulacji byłam pełna energii nie miałam nigdy tak niskiej temp nawet jeśli mierzyłam w ciągu dnia

Jeśli owulacje wyznaczyłas sobie na podstawie pomiarów temperatury, które robiłaś źle to tak naprawdę nie wiesz kiedy była owulacja. A jak nie wiedz kiedy była to nikt tubna forum nie przewidzi czego to są objawy.
Jedno mogę Ci zagwarantować ba miliard procent, jeśli naprawdę jesteś 5 dni po owulacji to nie masz żadnych szans na objawy ciąży dlatego, że 5 dni po owulacji zwyczajnie nie można jeszcze być w ciąży. Za wszystkie objawy ciążowe odpowiedzialna jest beta (w połączeniu z progesteronem ale na tym etapie progesteron jest identyczny w ciąży czy bez), a ona zaczyna być produkowana w momencie zagnieżdżenia zarodka. Do zagnieżdżenia dochodzi najwcześniej 6 dni po owulacji i po jakichś 2 dniach w organizmie kobiety wykrywany jest hormon beta hcg. Dopiero wtedy mozna mówić o jakichkolwiek objawach ciąży chociaż w 99% objawy zaczynają się na długo PO pozytywnym teście o ile ktoś robi go przed terminem miesiączki.
 
Wiem że objawy ciąży to napewno jeszcze nie są . Tylko myślałam że może takie objawy mogą być podczas zapłodnienia u niektórych kobiet też słyszałam że implantacja w rzadkich przypadkach potrafi mieć miejsce nawet i na 4 dni po owu 🤔co do owulacji nie sugerowałam się pomiarami tylko samoobserwacja śluzu i objawów itd. 🙂
 
Wiem że objawy ciąży to napewno jeszcze nie są . Tylko myślałam że może takie objawy mogą być podczas zapłodnienia u niektórych kobiet też słyszałam że implantacja w rzadkich przypadkach potrafi mieć miejsce nawet i na 4 dni po owu 🤔co do owulacji nie sugerowałam się pomiarami tylko samoobserwacja śluzu i objawów itd. 🙂

Zapłodnienie nie daje objawów 😅 wszystko co dzieje się teraz na tym etapie cyklu może oznaczać absolutnie wszystko. Od owulacji, przez ciążę, po wzrost proga i infekcje. Trzeba chwilę cierpliwości 😉
Skoro masz regularne cykle to już za kilka dni będzie wszystko jasne 😁
 
NNo racja tylko już tyle czasu się staram i dalej nic 😒 może poprostu za bardzo biorę to wszystko do siebie i te objawy 🥺
Zapłodnienie nie daje objawów 😅 wszystko co dzieje się teraz na tym etapie cyklu może oznaczać absolutnie wszystko. Od owulacji, przez ciążę, po wzrost proga i infekcje. Trzeba chwilę cierpliwości 😉
Skoro masz regularne cykle to już za kilka dni będzie wszystko jasne 😁
 
reklama
NNo racja tylko już tyle czasu się staram i dalej nic 😒 może poprostu za bardzo biorę to wszystko do siebie i te objawy 🥺

Znam to uczucie, staram się 4 lata i straciłam 4 ciążę. Możesz mi wierzyć na słowo, że takie nakręcanie się w niczym nie pomaga. Czas i tak musi upłynąć. Jak bardzo się nakręcisz po prostu zrób test i tyle. Będzie negatywny to powtórzysz. Tylko nie oglądaj pod światło i nie nakładaj filtrów 😁
 
Do góry