reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania o dziecko po przechorowaniu covid 19

reklama
Nie odpowiem na pytanie czy należy odczekać, ale u mnie w poniedziałek był pozytywny wynik na corona, a we wtorek pozytywny bHCG. Dziecko zdrowe, ciąża przebiega prawidłowo.
 
Nie odpowiem na pytanie czy należy odczekać, ale u mnie w poniedziałek był pozytywny wynik na corona, a we wtorek pozytywny bHCG. Dziecko zdrowe, ciąża przebiega prawidłowo.

Po jednym pozytywnym wyniku bety raczej nie stwierdza się czy dziecko zdrowe i czy ciąża przebiega prawidłowo.
Nie ma żadnych badań jak covid wpływa na płodność, wczesne etapy ciąży itp.
 
Czy po przebyciu covid trzeba odczekać jakiś czas zanim zacznie się starania?

Takich zaleceń nie ma. Przynajmniej ja nie widziałam.
Ale sporo tez zależy czy dopadna cie tzw długoterminowe efekty uboczne COVID. A te mogą być różne. Twoje ciało właśnie zwalcza lub zwalczyło infekcje. Ja bym sobie na spokojnie poczekała az wrócą mu siły. No chyba, ze te starania maja być już, zaraz, natychmiast...
 
Po jednym pozytywnym wyniku bety raczej nie stwierdza się czy dziecko zdrowe i czy ciąża przebiega prawidłowo.
Nie ma żadnych badań jak covid wpływa na płodność, wczesne etapy ciąży itp.
Nie mialam na mysli tego ze okreslono czy dziecko zdrowe czy nie po wyniku bhcg. O tym ze dziecko jest zdrowe przekonalam sie na badaniach prenatalnych.
 
Takich zaleceń nie ma. Przynajmniej ja nie widziałam.
Ale sporo tez zależy czy dopadna cie tzw długoterminowe efekty uboczne COVID. A te mogą być różne. Twoje ciało właśnie zwalcza lub zwalczyło infekcje. Ja bym sobie na spokojnie poczekała az wrócą mu siły. No chyba, ze te starania maja być już, zaraz, natychmiast...
Właśnie też nie widziałam nigdzie takich wytycznych. Zastanawiałam się czy jeden cykl przerwy wystarczy.
 
reklama
Do góry