reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania o dziecko po usunięciu jajowodu

Sweet_cayenne

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
3 Luty 2021
Postów
66
Kochane
Jak długo czekałyście z seksem po usunięciu jajowodu w wyniku ciąży pozamacicznej?
Lekarze mówią 3 miesiące z czego to wynika?
Poroniłam 2 ciąże samoistnie teraz w 3 ciąży jeden zarodek samoistnie drugi został w jajowodzie. Dostałam jeden z zastrzyk z metotreksatu ale niestety jajowod pękł i krew wylała się do jamy brzusznej.
Ale czekanie mnie dobija... Od wyjścia ze szpitala biorę kwas foliowy 5mg.
Ktoś miał podobną sytuację?
 
reklama
Ojej, bardzo mi przykro... 😔
Ja również całkiem niedawno miałam cp znalezioną „przypadkiem” w jajowodzie. Tylko mi jajnik zachowano. Kazano mi się wstrzymać 3 miesiące ze staraniem o dziecko, ale nie z samym seksem. Zadzwoń może do lekarza, albo nawet na oddział do pielęgniarek gdzie leżałaś.
Okres 3 miesięcy jest czasem aby prawidłowo się wszystko zagoiło w środku. Nawet przy łyżeczkowaniu podawany jest ten okres. A w przypadku laparoskopii są szwy i w środku i na zewnątrz.
 
Tak po łyżeczkowaniu też podają okres żeby się wstrzymać. Po poronieniu samoistnym też mówią żeby czekać więc czy na pewno to kwestia gojenia w środku?
 
Tak po łyżeczkowaniu też podają okres żeby się wstrzymać. Po poronieniu samoistnym też mówią żeby czekać więc czy na pewno to kwestia gojenia w środku?
Po poronieniu samoistnym mi lekarz nie mówił nic o wstrzymywaniu się. Wręcz przeciwnie, mówił o tym aby starać się zaraz po okresie. Co lekarz to opinia zapewne. Dlatego najlepiej co do samego sexu podpytać nawet pielęgniarki. Mi po łyżeczkowaniu „zezwolono” 😉 na sex po 3 tyg. Po laparoskopii właściwie nie pytałam kiedy mogę uprawiać sex, ale jutro mija mi 3 tyg i zapytam o to na wizycie kontrolnej. Dam Ci znać, bo powiedział lekarz 😉
 
Po poronieniu samoistnym mi lekarz nie mówił nic o wstrzymywaniu się. Wręcz przeciwnie, mówił o tym aby starać się zaraz po okresie. Co lekarz to opinia zapewne. Dlatego najlepiej co do samego sexu podpytać nawet pielęgniarki. Mi po łyżeczkowaniu „zezwolono” 😉 na sex po 3 tyg. Po laparoskopii właściwie nie pytałam kiedy mogę uprawiać sex, ale jutro mija mi 3 tyg i zapytam o to na wizycie kontrolnej. Dam Ci znać, bo powiedział lekarz 😉
Mi lekarze na polnej w Poznaniu przy poronieniach samoistnych kazał odczekać :/
 
@Sweet_cayenne, rozmawiałam z lekarzem. Po laparo, wtrzymać się trzeba przynajmniej do pierwszej wizyty kontrolnej na której lekarz stwierdzi czy już można uprawiać sex. Starania o ciąże to w zależności od tego jakie ewentualne leczenie dalej zostanie zalecone. Radzę na kontrolnej wizycie zapytaj lepiej swojego gin.
 
reklama
Kochane
Jak długo czekałyście z seksem po usunięciu jajowodu w wyniku ciąży pozamacicznej?
Lekarze mówią 3 miesiące z czego to wynika?
Poroniłam 2 ciąże samoistnie teraz w 3 ciąży jeden zarodek samoistnie drugi został w jajowodzie. Dostałam jeden z zastrzyk z metotreksatu ale niestety jajowod pękł i krew wylała się do jamy brzusznej.
Ale czekanie mnie dobija... Od wyjścia ze szpitala biorę kwas foliowy 5mg.
Ktoś miał podobną sytuację?
 
Do góry