reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania o dziecko

Klaudusia1111

Początkująca w BB
Dołączył(a)
9 Listopad 2019
Postów
17
Cześć dziewczyny potrzebuje pomocy odnośnie planowania ciąży. Zaczęliśmy starać się o dziecko i cały czas nic, czy polecacie jakieś witaminy pomagające w zajściu w ciąże? Dużo czytam o kwasie foliowym i cynku ... lecz nie wiem czy to prawda. Proszę o odpowiedz :)
 
reklama
Rozwiązanie
Dziewczyny mają rację, jeśli planujecie, to jest dobry czas na badania kontrolne np. u endokrynologa i badania poziomu hormonów. U mnie dopiero przy ciąży wyszło, że mam problem z tarczycą i chcąc zajść w kolejną ciążę muszę pilnować TSH, aby nie wzrosło (norma dla kobiet nie starających się o dziecko to 0,27-4,20, ale dla kobiet w ciąży górna granica to 2,5). Badania normalnie zrobią na kasę chorych, jeśli będziesz posiadać skierowanie. Endokrynolog, do którego chodzę, powiedział, że bezpieczna wysokość TSH dla kobiet chcących zajść w ciążę to ok. 2,0, żeby pozostawić sobie margines 0.5 przy ew. podwyższeniu. Natomiast ginekolog zalecił branie duphastonu od drugiej połowy następnego cyklu, który wzmocni tkankę macicy, która ma pomóc w...
reklama
Cześć dziewczyny potrzebuje pomocy odnośnie planowania ciąży. Zaczęliśmy starać się o dziecko i cały czas nic, czy polecacie jakieś witaminy pomagające w zajściu w ciąże? Dużo czytam o kwasie foliowym i cynku ... lecz nie wiem czy to prawda. Proszę o odpowiedz :)
A jak długo się staracie? Kwas foliowy raczej nie pomaga w zajsciu w ciążę. Powinnaś go zacząć brać jeszcze przed planowanymi staraniami.
 
Właśnie chodzi o to ze na początek chcieliśmy spróbować witam i dla mnie i dla niego, bo testy są drogie i wole sprawdzić najpierw tak
Testy nie są drogie. Skoro przez dwa lata sie nie udawało to może być coś na rzeczy. Wolisz wydawać pieniądze na suplementy, gdzie nie wiesz czy w ogóle coś pomogą niż pogłębić diagnostykę? Może problem jest glębszy niż sądzicie. Czego oczywiście nie życzę, ale różnie w życiu bywa. Suplementy zazwyczaj trzeba brać kilka miesięcy aby uzyskać jakiś efekt. Spróbuj testów przez jeden, dwa cykle, mierz temperaturę, sprawdzaj śluz.
 
reklama
Testy nie są drogie. Skoro przez dwa lata sie nie udawało to może być coś na rzeczy. Wolisz wydawać pieniądze na suplementy, gdzie nie wiesz czy w ogóle coś pomogą niż pogłębić diagnostykę? Może problem jest glębszy niż sądzicie. Czego oczywiście nie życzę, ale różnie w życiu bywa. Suplementy zazwyczaj trzeba brać kilka miesięcy aby uzyskać jakiś efekt. Spróbuj testów przez jeden, dwa cykle, mierz temperaturę, sprawdzaj śluz.
Moja koleżanka tez miała problem zaczęła badać suplementy i się udało ma synka, ale dziękuje za informacje 😊
 
Do góry