reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania o pierwsze dziecko. Co i jak?

Dołączył(a)
24 Lipiec 2023
Postów
8
Witam serdecznie, jestem nowa na grupie. Dodaje post ponieważ nie mam kogo nie poradzić. Mam 27 lat i wraz z narzeczonym chcielibyśmy zacząć starać się o dziecko. W przyszłym miesiącu wybieram się do ginekologa
- czy powinnam wiedzieć o jakiś dodatkowych badaniach np na ktore ginekolog mnie nie skieruje?
-Czy posiadacie sprawdzone aplikacje w których można obliczać dni płodne?
- Koleżanka poleciła mi zacząć zażywać kwas foliowy już w momencie starań. Czy takie suplementy powinien przepisać
lekarz czy rzeczywiście powinnam ten kwas foliowy już kupić?
- jak wyglądały wasze starania ( o ile ktoś wiekowo w podobnym czasie się starał) .
Bardzo chętnie przyjmę wszelakie informacje i złote rady jeśli macie coś do dodania od siebie. Pozdrawiam serdecznie:)
 
reklama
Witam serdecznie, jestem nowa na grupie. Dodaje post ponieważ nie mam kogo nie poradzić. Mam 27 lat i wraz z narzeczonym chcielibyśmy zacząć starać się o dziecko. W przyszłym miesiącu wybieram się do ginekologa
- czy powinnam wiedzieć o jakiś dodatkowych badaniach np na ktore ginekolog mnie nie skieruje?
-Czy posiadacie sprawdzone aplikacje w których można obliczać dni płodne?
- Koleżanka poleciła mi zacząć zażywać kwas foliowy już w momencie starań. Czy takie suplementy powinien przepisać
lekarz czy rzeczywiście powinnam ten kwas foliowy już kupić?
- jak wyglądały wasze starania ( o ile ktoś wiekowo w podobnym czasie się starał) .
Bardzo chętnie przyjmę wszelakie informacje i złote rady jeśli macie coś do dodania od siebie. Pozdrawiam serdecznie:)
Witaj, kwas foliowy możesz już zacząć brac i możesz kupic go w aptece.
Ja używałam testów owulacyjnych.

Ja mam 27 lat starałam się z moim partnerem od roku, osobiście miałam bardzo duże problemu hormonalne i inne (dużo torbieli na jajnikach i złe wyniki cytologi)
ale co mi osobiście pomogło, jak przyszedł moment w moim życiu w którym przestałam z Partnerem o tym myśleć .. naprawdę to była niecała dwu miesięczna przerwa i tu proszę bardzo teraz jestem w 12 tygodniu ciąży.

Idź sobie do lekarza na badania, porozmawiaj z nim, ale dajcie sobie pewny czas Np. Rok, jeżeli nic się nie wydarzy to w tedy robić różne badania i szukać przyczyn. Mówi się ze zdrowa para stara się o koło roku o dziecko.

Trzymam kciuki 🍀
 
Koleżanka poleciła mi zacząć zażywać kwas foliowy już w momencie starań. Czy takie suplementy powinien przepisać
lekarz czy rzeczywiście powinnam ten kwas foliowy już kupić?
Kwas foliowy powinno się zażywać już 3 miesiące przed rozpoczęciem starań. Możesz sobie kupić sam kwas lub gotowe suplementy dla kobiet planujących ciążę. Co do samych starań - nie mam doświadczenia, bo w obie ciąże zaszłam w pierwszym cyklu starań. Jedyna moja rada, to żeby uprawiać regularnie seks. W pierwszej ciąży owulacja przesunęła mi się o tydzień i gdybym opierała się tylko na kalendarzyku i po domniemanej owulacji zmniejszyła częstotliwość stosunków, to mogłabym przegapić faktyczną owulację.
 
Kwas foliowy powinno się zażywać już 3 miesiące przed rozpoczęciem starań. Możesz sobie kupić sam kwas lub gotowe suplementy dla kobiet planujących ciążę. Co do samych starań - nie mam doświadczenia, bo w obie ciąże zaszłam w pierwszym cyklu starań. Jedyna moja rada, to żeby uprawiać regularnie seks. W pierwszej ciąży owulacja przesunęła mi się o tydzień i gdybym opierała się tylko na kalendarzyku i po domniemanej owulacji zmniejszyła częstotliwość stosunków, to mogłabym przegapić faktyczną owulację.
Bardzo dziękuje Ci za wszelkie informacje. Dużo zdrówka dla Ciebie i maleństwa:)
 
Ja w pierwsza ciaze zaszłam jak miałam 25 lat, starałam się 6 miesięcy. Teraz jestem w drugiej mam 27 lat, starania trwały 5 miesięcy.
Ogólnie jeśli idziesz do ginekologa warto w zależności oczywiście od tego ilu dniowe masz cykle wybrać się w momencie okoloowulacyjnym, wtedy ginekolog może podejrzeć czy np. owulacja jest blisko.
Testy owulacyjne też stosowałam, ale na początku staran ich bym nie polecała, nie są też w 100% potwierdzeniem czy do owulacji dochodzi.
Kalendarzyk oczywiście też nie jest, bo to tylko statystyka. Ogólnie uprawiać seks co 2 dni najlepiej :)
U mnie osobiście pomógł monitoring u gina i wskazówka kiedy będzie owu I kiedy uprawiać seks. Do roku czasu zdrowa para ma czas w teorii zajść w ciążę.
 
*Kwas foliowy powinno sie zacząć brać kilka miesięcy przed planowaną ciążą.
*Zaszłam w ciążę w pierwszym cyklu starań w wieku 30 lat.
*Polecam ci kupić testy owulacyjne. Ja pół roku przed staraniami śledziłam swój cykl.
*Warto sobie zrobić podstawowe badania krwi, morfologia, ob, glukoza, TSH, Ft3, ft4, badanie na toksoplazmozę (igm+igg) no i oczywiście wizyta u ginekologa :)
Powodzenia!
 
Witam serdecznie, jestem nowa na grupie. Dodaje post ponieważ nie mam kogo nie poradzić. Mam 27 lat i wraz z narzeczonym chcielibyśmy zacząć starać się o dziecko. W przyszłym miesiącu wybieram się do ginekologa
- czy powinnam wiedzieć o jakiś dodatkowych badaniach np na ktore ginekolog mnie nie skieruje?
-Czy posiadacie sprawdzone aplikacje w których można obliczać dni płodne?
- Koleżanka poleciła mi zacząć zażywać kwas foliowy już w momencie starań. Czy takie suplementy powinien przepisać
lekarz czy rzeczywiście powinnam ten kwas foliowy już kupić?
- jak wyglądały wasze starania ( o ile ktoś wiekowo w podobnym czasie się starał) .
Bardzo chętnie przyjmę wszelakie informacje i złote rady jeśli macie coś do dodania od siebie. Pozdrawiam serdecznie:)
Dużo już zostało napisane. Faktycznie kwas foliowy najlepiej 3 miesiące przed lub już jak zaczniesz starania (zmniejsza ryzyko przepukliny oponowo-rdzeniowej u maluszka i kilka innych, dlatego warto 🙂). Teraz dużo kobiet ma stwierdzane patologie w przyswajaniu kwasu, dlatego uderzyłabym w metylowany lub właśnie gotowe witaminy 🙂.
Z seksem...niby co drugi dzień ale to jest idealna recepta na psucie relacji 🤷 kochajcie się jak będziecie mieć ochotę, dbajcie o siebie, róbcie sobie romantyczne wieczory. Nie zmuszajcie się do seksu, bo "owulacja, owulacja" ... To nie jest zdrowe, bo zaczynamy się bardzo szybko fiksować. Przez pierwsze 3 miesiące można sobie totalnie dać na luz i zwyczajnie nie używać prezerwatyw 🙂. Z badaniami na 100% warto zrobić cytologię 🙂 Trzymam kciuki, żeby szybko się udało 🙂 u nas to było 2,5 roku, poronienie po drodze i dużo badań (wyszły tylko drobiazgi) . Mam nadzieję, że Ciebie ominie tą droga 🙂 powodzenia 😘
 
reklama
Dużo już zostało napisane. Faktycznie kwas foliowy najlepiej 3 miesiące przed lub już jak zaczniesz starania (zmniejsza ryzyko przepukliny oponowo-rdzeniowej u maluszka i kilka innych, dlatego warto 🙂). Teraz dużo kobiet ma stwierdzane patologie w przyswajaniu kwasu, dlatego uderzyłabym w metylowany lub właśnie gotowe witaminy 🙂.
Z seksem...niby co drugi dzień ale to jest idealna recepta na psucie relacji 🤷 kochajcie się jak będziecie mieć ochotę, dbajcie o siebie, róbcie sobie romantyczne wieczory. Nie zmuszajcie się do seksu, bo "owulacja, owulacja" ... To nie jest zdrowe, bo zaczynamy się bardzo szybko fiksować. Przez pierwsze 3 miesiące można sobie totalnie dać na luz i zwyczajnie nie używać prezerwatyw 🙂. Z badaniami na 100% warto zrobić cytologię 🙂 Trzymam kciuki, żeby szybko się udało 🙂 u nas to było 2,5 roku, poronienie po drodze i dużo badań (wyszły tylko drobiazgi) . Mam nadzieję, że Ciebie ominie tą droga 🙂 powodzenia 😘
Zgadzam się ze wszystkim i dodam, ze naprawdę warto zadbać o ogólny stan zdrowia. Wyleczyć, co zaniedbane, odwiedzić stomatologa. Jak w ciąży odezwie się zapomniany ząb, albo zaniedbane zatoki, albo niedoleczona kontuzja, to tylko niepotrzebny bol i stres.
 
reklama
Do góry