reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania o rodzeństwo

Hej 😊 może i ja dorzucę coś od siebie - mam nadzieje, ze moj przykład troszkę Cie uspokoi. Różnica między moja dwójka to 2 lata i 9 mscy. Początkowo starałam się o mniejsza roznice wieku, ale po drodze poroniłam ciążę. Moja starsza córka to wulkan energii, wszędzie jej pełno, jest bardzo 'do ludzi', chodzi do przedszkola. Ma tam kontakt z dziecmi w tym samym wieku, przy okazji fajna edukację i możliwość wyskakania swojej energii. Placowke UWIELBIA i nawet mi mowi, ze za szybko ja odbieram 🤣 Mój młodszy maluch - Synek - zdecydowanie spokojniejsza od siostry i bardziej cierpliwy. Z doświadczeniem po starszej jest mi po prostu łatwo na co dzień. Mamy czas dla siebie, na spacerki, mam czas dla rodziny, domu, a nawet dla samej siebie (!). Może jest mi na ten moment łatwiej, bo nie wróciłam jeszcze do pracy, a mój mąż bardzo angażuje się w życie dzieci.
Zanim pojawił się Synek bardzo skupiłam się na uczeniu córki samodzielności. Dzięki temu, jak pojawiło się rodzeństwo, potrafiła sama skorzystać z toalety, zjeść, posprzątać po sobie, ubrać się i zadbać o podstawowa higienę. Była przygotowana na pojawienie się brata, bo rozmawiałyśmy godzinami o tym jak zmieni się nasz świat jak wyjdzie z brzuszka. Z perspektywy czasu uważam, że było to bardzo dobre podejście.

Nie mówię, że będzie łatwo. Więcej dzieci to mniej snu, większy hałas, chaos i bałagan w domu. Ale także więcej śmiechu, miłości, przytulasow, buziakow i spełnienia. O bycie mama musiałam długo walczyć i macierzyństwo jest dla mnie największym cudem, a ten swój domowy chaos staramy się ogarnąć jakoś na swoj pokraczny sposób i się w tym odnajdujemy 🩵🩷 życzę Ci wszystkiego dobrego!
Jak dobrze to czytać ♥️
 
reklama
My właśnie zaczynamy starania o drugie dziecko. Na pokładzie prawie roczny synek, o którego staraliśmy się bardzo długo bo aż 3 lata więc liczę na to że teraz pójdzie dużo szybciej. Wiadomo że z dwójką małych dzieci będzie pewnie ciężko na początku ale z czasem pewnie się dotrzemy i będzie coraz lepiej 🥰
 
Dziewczyny a przygotowywałyście się jakoś bardziej/ mniej do kolejnej ciąży? Przyznam, że pierwsza byla bardzo świadoma. Zdrowa dieta, zero cukru, stos witamin itd. natomiast teraz juz przy braku czasu ograniczylam sie jedynie do kwasu foliowego 🙈
 
My właśnie zaczynamy starania o drugie dziecko. Na pokładzie prawie roczny synek, o którego staraliśmy się bardzo długo bo aż 3 lata więc liczę na to że teraz pójdzie dużo szybciej. Wiadomo że z dwójką małych dzieci będzie pewnie ciężko na początku ale z czasem pewnie się dotrzemy i będzie coraz lepiej 🥰
Życzę Ci szybkiej i zdrowej ciąży ♥️
 
Ja z jednej strony chciałabym, żeby syn miał rodzeństwo, z drugiej mam właśnie wiele sprzeczności w głowie. Pierwsza to poronienie, które przeszliśmy, nigdy nie wiadomo czym było spowodowane i czy nie zdarzy się po raz kolejny. Drugie to to, że tak jak i mojej mamie, tak i mi odeszły wody bez akcji porodowej. Miałam na tyle szczęścia, że u mnie to był 39+2, a u mojej mamy 7 miesiąc. Więc podejrzewam, że w drugiej ciąży też mnie to czeka, a w jakim tygodniu? To czysty przypadek…trzecie to to, że jeśli drugie dziecko by było takie jak pierwsze (refluks, alergia na krowie mleko, nie śpiące prawie w ogóle) to chyba psychicznie bym nie dała rady. Na pewno nie w sytuacji, kiedy w domu byłoby jeszcze jedno dziecko wymagające opieki 🙈 Dlatego chyba jednak poczekamy kilka lat (5+).
 
Dziewczyny a przygotowywałyście się jakoś bardziej/ mniej do kolejnej ciąży? Przyznam, że pierwsza byla bardzo świadoma. Zdrowa dieta, zero cukru, stos witamin itd. natomiast teraz juz przy braku czasu ograniczylam sie jedynie do kwasu foliowego 🙈
Jak podjęliśmy decyzję zrobiłam dokładną morfologię i przegląd u ginekologa (cytologia, USG itd.) Dodatkowo zaczęłam suplementować 3 mies przed staraniami kwas foliowy.
W sumie to chyba tyle (o ile dobrze pamiętam).
Pierwsza ciąża była problematyczna, więc z tyłu głowy miałam już jakiś plan, by nie było zaskoczenia jak nagle znów trafię na dłużej do szpitala.
 
Hej:) ja rodzę w sierpniu maluszka, pierwsze dziecko będzie miało wtedy 20miesiecy. Zaczęliśmy starania równo na rok i udało się od razu😀 z jednej strony się bardzo boje jak to będzie, a z drugiej kurde no jakos być musi. W głowie mam tylko to, żeby coreczka nie poczuła się odrzucona. U mnie sytuacja wyglada tak, ze zostałam w domu po urodzeniu a chciałabym tez wrócić w końcu do aktywności zawodowej za jakiś czas. Także im szybciej drugie, tym lepiej. Więcej nie planuje😀 poza tym wiem, ze gdybym już z pieluch wyszła to nie chciałabym wracać…
Tyle, ze u mnie córka bezproblemowa, szybko zaczęła przesypiać noce. Liczę, ze jej brat będzie chociaż w połowie taki jak ona;)
 
My zaczęli my się starać jak pierwszej dziecko miało 10 miesięcy. I też udało się od razu. Ale ja nic nie robiłam specjalnie, po prostu odstawiliśmy antykoncepcję. Witaminki i tak przyjmowałam, ze względu na karmienie.
Pierwsze dziecko było problemowe. Głośne, nocy nie przesypia do tej pory (ma 3 lata) i wymaga uwagi. Ale młodszą siostrą zajmował się jak potrafił. Teraz zaczynają się bawić ładnie razem, rozmawiają ze sobą. Córka mówi dużo, ale po swojemu, a synek nam z jej języka tłumaczy 😅 ciężko było na początku, ale warto było. Zdecydowaliśmy się szybko, bo im później tym byłoby trudniej, jak już jedno z pielucu wyjdzie.
 
Dziewczyny a przygotowywałyście się jakoś bardziej/ mniej do kolejnej ciąży? Przyznam, że pierwsza byla bardzo świadoma. Zdrowa dieta, zero cukru, stos witamin itd. natomiast teraz juz przy braku czasu ograniczylam sie jedynie do kwasu foliowego 🙈
Ja tylko kwas foliowy pół roku wcześniej. Odstawiłam też jakieś suplementy na włosy i paznokcie bo tak polecił lekarz. W pierwszej ciąży bardziej się pilnowalam z dietą. W drugiej mniej, szczególnie, że miałam fazę na lody i cukiernik nimm2
 
reklama
Witam czy jest na tym wątku ktoś kto stara się o trzecie dziecko? 🫣 Ja mam na pokładzie dwie córeczki. Jedna kończy teraz 5 lat, młodsza miesiąc temu obchodziła roczek. Razem z mężem postanowiliśmy spróbować jeszcze raz, a może trafimy na chłopca tym razem. Ja od zawsze marzyłam o trzech chłopakach, ale jak widać los prawdopodobnie da mi 3 dziewuchy. 😂 Mamy trochę obaw jak poradzimy sobie z organizacją czasu, jak to będzie kiedyś kiedy dzieciaki już pójdą do szkoły, ale w gruncie rzeczy wiem, że mam w moim mężu dużo wsparcia, bardzo mi pomaga przy dzieciach, bawi się z nimi, czasami zabiera na spacer, jak ma wolne to i obiad ugotuje albo pomoże sprzątać. Ogólnie to w pierwszą ciążę zaszłam w 1cs, drugą ciążę poroniłam, ale zajęło nam to 2 cykle, trzecia ciąża z młodszą córką 3 cykl po poronieniu i zastanawiam sie jak będzie teraz. Łykam witaminki i tabletki na tarczycę, ale po porodzie cykle mam wydłużone, między 31 a 36 dni.
 
Do góry