reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania od maja

akinoM222

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Styczeń 2020
Postów
245
Witajcie!
Od maja planujemy z mężem zacząć starania. Jakie badania wykonać? Czy mąż tez musi zrobić jakieś badania?
 
reklama
Witajcie!
Od maja planujemy z mężem zacząć starania. Jakie badania wykonać? Czy mąż tez musi zrobić jakieś badania?
Ogólnie przez pierwszy rok możecie starać się bez żadnych badań. Jeśli przez rok nie wyjdzie to wtedy zabrać się za badania. Ale jeśli chcesz teraz już coś zrobić to warto żebyś zrobiła sobie profil tarczycowy a mąż może wykonać badanie nasienia ogólne. Pójdz do ginekologa na 'przegląd' on też może więcej ci zaleci. :)

 
Ja gdy planowałam ciążę miałam zlecone od ginekologa badania - tsh, ft3 i ft4, morfologia, toksoplazmoza, rozyczka, cytimegalia. I pol roku wczesniej suplementacja kwasu foliowego. Moim zdaniem te badania sa bardzo wazne bo majac przeciwciala po przechorowaniu tych trzech chorob wiesz ze nie beda zagrozeniem dla ciazy. W momencie gdy na cos nie chorowałaś od początku można bardziej uważać i zapobiegać :)

Pozdrawiam i powodzenia!
 
Hej! Gdy z partnerem staraliśmy się o dziecko przez cały rok nic nie wychodziło, od ginekologa dostałam skierowanie na badania różne w tym prolaktyne która miałam za wysoka jak się okazalo, zaczęłam brać jakieś leki na obniżenie i tak się stało poziom prolaktyna się obniżył. Partner zrobił badanie nasienia, ale wyniki były bardzo zle 100% patologiczne, byliśmy załamani wynikami ja przestałam brać tabletki na prolaktyne. A za miesiąc okazało się że jestem w ciąży, urodziłam zdrowa śliczna córeczkę która ma teraz 3.5 roku😊 teraz jestem w drugiej ciazy w która zaszłam po 3 miesiącach starań gdzie też myślałam że nie znajdę bo wiek, stres [jestem bardzo nerwowa osoba i bardzo chciałam tego dziecka] i udało się także u Ciebie też wszystko będzie dobrze, napewno też wam się uda
 
Witaj, przed staraniami zbadaj koniecznie kilka rzeczy.
Cytomegalie - zakażenie zazwyczaj bezobjawowe bardzo groźne w ciąży. Niestety nie leczy się cytomegalii, ale warto sprawdzić, czy chorowalas już kiedyś, czy jeszcze nie, czy przechodzisz obecnie. Będzie wiadomo co dalej.
Różyczke - czy przeciwciała że szczepionki lub przebytej choroby nadal są. Wtedy nie ma powodów do obaw.
TSH - normy są inne dla kobiet w ciąży i wynosi do 2. Jeśli tsh jest wyższe niż 2, może to powodować: problemy z zajściem w ciążę, problem z donoszeniem ciąży, w przyszłości niższy iloraz inteligencji u dziecka, problemy z nauką. U mnie wynosiło prawie 3, ale zbijam lekiem.
Dodatkowo warto do tsh również zrobić badanie ft3 i ft4, czy z tarczyca jest ok.
To są według mnie badania, które warto zrobić jeszcze przed ciążą.
Dodatkowo aplikacja np. Flo, która mniej więcej monitoruje cykl 😊
Powodzenia
 
reklama
Morfologia, toxoplazmoza, cytomegalia, tarczyca, cytologia. Nie prawda, że rok można się starać bez badan. Tzn można, ale po co? Skoro planujecie i chcesz się dobrze przygotować to lepiej zrobić te badania, bo może się okazać że np przechodzisz cytomegalię albo masz problemy z hormonami i z ciążą nie wyjdzie.
 
Do góry