reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania po infekcji bakteryjnej pochwy

Dołączył(a)
1 Maj 2022
Postów
6
Zastanawiam się ile czasu trzeba odczekać ze staraniami o dzidziusia po zakończeniu leczenia infekcji bakteryjnej pochwy.
W poprzednim cyklu brałam przez 8 dni Macmirror, ale mi nie pomógł. Poszłam znów do lekarza i dostałam Fluomizin globulki na 6 dni i Pimafucin krem. Jestem w trakcie kuracji. Po jej zakończeniu mam przez tydzień stosować globulki Lactovaginal na florę w pochwie. Wg moich obliczeń powinnam później dostać okres.
Zastanawiam się czy w tym nowym cyklu będę mogła spokojnie zacząć starania. Dodam, że nieprzyjemne objawy ku mojej uciesze ustały.
 
reklama
Zastanawiam się ile czasu trzeba odczekać ze staraniami o dzidziusia po zakończeniu leczenia infekcji bakteryjnej pochwy.
W poprzednim cyklu brałam przez 8 dni Macmirror, ale mi nie pomógł. Poszłam znów do lekarza i dostałam Fluomizin globulki na 6 dni i Pimafucin krem. Jestem w trakcie kuracji. Po jej zakończeniu mam przez tydzień stosować globulki Lactovaginal na florę w pochwie. Wg moich obliczeń powinnam później dostać okres.
Zastanawiam się czy w tym nowym cyklu będę mogła spokojnie zacząć starania. Dodam, że nieprzyjemne objawy ku mojej uciesze ustały.
Nie wiem jak te leki, o których piszesz, ale ja w sierpniu miałam przepisany Gynalgin. Lekarz nic nie wspominał o przerwie w staraniach, a w ulotce przeczytałam, że lek może powodować czasową niepłodność. Więc podeszłam do cyklu na luzie z pewnością, że owulacji nie będzie, a tu po paru tygodniach wyszły dwie kreski na teście.
 
Najważniejszą sprawą jest pozbycie się infekcji bakteryjnej, czyli skuteczne jej wyleczenie. I to tyle. Ja lakctovaginal brałam podczas starań to są pałeczki bakterii kwasu mlekowego często zalecane to dłużnego brania nawet nie związanego z infekcjami pochwy. Więc jeśli infekcja się kończy to śmiało w kolejnym cyklu można zacząć starania
 
Przy Fluomizin w ulotce napisali, że zalecają prezerwatywę podczas kuracji🙂
Do końca kuracji pozostajemy wstrzemięźliwi. 😵‍💫
Mój mąż nie ma żadnych objawów wskazujących na infekcję, ale prezewncyjnie ma zastosować Clotrimazol. Dostaliśmy też oboje po jednej tabletce przeciwgrzybicznej doustnie. Ale zapomniałam jej nazwy.
 
reklama
Do końca kuracji pozostajemy wstrzemięźliwi. 😵‍💫
Mój mąż nie ma żadnych objawów wskazujących na infekcję, ale prezewncyjnie ma zastosować Clotrimazol. Dostaliśmy też oboje po jednej tabletce przeciwgrzybicznej doustnie. Ale zapomniałam jej nazwy.
Nystatyna może?
Może jest napisane w ulotce ile trzeba odczekać. Chociaż mi się wydaje, że tyle ile trwa kuracja przeciw grzybiczna czyli ok 3 tyg. :)
Chodzi mi bardziej o ozdrowienie niż karencje po leku. Z racji, ze piszesz o bakteryjnej to mysle, ze musisz sie po prostu wstrzymac do konca kuracji stosowanej wdl zalecen lekarza i tyle.
Nystatyne tylko dopochwową dostałam w ciązy w 1 trym bo miałam grzybice. - żarłam potwornie dużo w pierwszej ciązy słodyczyyy...także tegooo, grzyb na to czekał.
Lactovaginal to ja sobie brałam co jakis czas w drugiej ciazy, zeby grzyb sobie o mnie juz nigdy nie przypomnial :p.... Takze jak najbardziej podczas staran tez mozna to stosowac.
 
Do góry