reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania po raz pierwszy :)

Witam dziewczyny!!! :) bardzo mi miło że jest nas tutaj coraz więcej :) kacha10 a dlaczego przestałaś już brać kwas foliowy?
Ja też ogólnie zawsze trafiałam na jakichś nieodpowiednich ginów, dlatego miałam takie opory, ale widzę, że jesteście dobrym przykładem, że nie trzeba się bać:) zacisnąć zęby iść :) Wiec postaram się poszukać jakiegoś polecanego lekarza w przyszłym tyg.
A u mnie nadal @ brak....
 
reklama
Może to głupie ale przestałam brać kwas foliowy bo staram się o dzidzie 8 miesiecy i nic mi z tego nie wychodzi.jestem juz troche zrezygnowana.zaczełam go brac przed odstawieniem tabletek anty bo wtedy jest jego niedobór, wiec troche sie go nabralam.doszlam do wniosku ze mogę tak jeszcze ponad rok wiec odpusciłam sobie branie tego kwasu foliowego.probuje troche wyluzowac ale kiepsko mi idzie.
Lillydelux wybierz się do lekarza, ktory jest sprawdzony przez Twoje znajome.ja tez mam opory co do lekarzy, dlatego zawsze rozważnie podchodze do ich diagnoz.duzo czytam i kieruje sie swoją intuicja.nigdy nie bylam u ginekologa faceta bo b.sie wstydze i stresuje takimi wizytami wiec chodze do kobiet.narazie chodze do lekarza na NFZ ale jak zaciąże to myśle że zmienie lekarke i bede chodzic prywatnie.A jak się teraz zabezpieczacie?ile masz lat?
 
mam 24 lata, chcieliśmy poczekać do jesieni/zimy z tymi staraniami więc bardzo uważamy i zawsze stosujemy gumeczki :p także wątpię aby była to ciąża, chociaż wiadomo nic nie jest 100%.... ale jutro dla pewności zrobię test bo dziwi mnie to opóźnienie, zawsze była jak w zegarku....
A co do tych lekarzy, to nawet tacy o których słyszałam od znajomych mają mieszane opinie, także chyba się zaraz wezmę za jakieś forum na temat tych lekarzy, i może coś znajdę do kogo najlepiej się udać :)
A Ty Kacha10 ile masz lat?:) zastanawiałaś się może nad jakimiś ziółkami? moja mama ma od lat pewien przepis na mieszankę ziółkową, z którym trzeba się udać do zielarskiego żeby przyrządzili, i wiem że jeśli nie uda mi się po paru miesiącach to na pewno się za nie z mężem weźmiemy (musi je pić i kobieta i mężczyzna)
po tych ziółkach urodziły się dwie moje kuzynki, i parę znajomych mojej mamy urodziło szczęśliwie dzieciaczki... w niektórych przypadkach graniczyło to już z cudem, było leczenie, wiele miesięcy starań, i po ziółkach po zazwyczaj 2-3 miesiącach była fasolka :D
 
Dołączam się i ja:) Mam 25 lat i już staramy się 10 cykl wcześnej brałam 7 lat anty. Brałam kwas foliowy ale po tylu miesiącach nieudanych prób odstawiłam. Biorę tylko wit Centrum. Badania robiłam w kierunku chlamydia trachomatis i wyszły ok. miałam również usg, brałamm luteinę dla wzbogacenia II fazy cyklu. I póki co czekamy.... We wrześniu idę do ginek i będziemy badać małża a jak jemu wyjdzie wszystko ok to mam iść na spr drożności jajowodów. Mam nadzieję z każdym cyklem że się uda i obejdzie się bez badań.
Przez te 10 m-cy siedziałam w domu i się nudziłam myślałam że miałabym czs na dziecko, a tu kiszka koś u góry wie lepiej jak tym wszystkim kierować nie ma dziecka na życzenie a teraz od września zaczynam nową pracę i boję się że jak zaciążymy to nici z etatu:( I tak jak nie urok to... :-D
 
Witamy lenka7:) może to jakiś znak żeby na razie odpocząć od starań, pocieszyć się nową pracą a dzidzia sama przyjdzie w odpowiednim momencie:) może szybciej niż się spodziewasz :D a praca w razie co zawsze się jakoś znajdzie, jak nie ta, to może inna :) nie ma się co martwić na zapas :)
 
To i jak się dopiszę do listy przyszłych staraczek. Mieliśmy z mężem zacząć starania ok czerwca 2011 ale nam się zmieniło i zaczniemy starania ok połowy listopada (zależy jak to z @ wypadnie). Biorę kwas foliowy, zmieniłam tryb życia (zapisałam się na areobik) i staram się jeść więcej witamin. Próbuje się dostać do ginka na wizytę.
 
Witaj lenka.widzę że u Ciebie to co u mnie.sytuacja niemalże identyczna.mi lekarka też powiedziała że jak do roku nie zajde to badamy męża a ostatecznie sprawdzamy drożność jajowodów.nie chciałabym przez to przechodzić.jak poczytałam o tej laparoskopii jajowodów to aż się przeraziłam.miejmy nadzieje ze nam sie uda i nie bedziemy musialy sie za dlugo meczyc.praca sie nia martw- co ma byc to bedzie.może dobrze bedziesz znosic ciaże i nie bedzie problamow z pracowaniem.na poczatku tez nie musisz mowic ze jestes w ciaży a jak dostaniesz umowe na czas nieokreslony to wtedy ja podpiszesz, poczekasz tydzien i powiesz im o ciąży.jakos sie ulozy.ja na Twoim miejscu bralabym prace i nie przejmowala sie niczym. przynajmniej uzbierasz sobie kaske na dzidzi. jestem osoba ktora lubi miec wszystko pod kontrola, b.lubie planowac.tez mialam zaplanowane ze jak odstawie w grudniu tabletki to najpóźniej w 3 cyklu zajde.a tu nic.z praca u mnie jest ciezko.co prawda ciagle pracuje ale od 3,5 roku caly czas mam umowe na zastepstwo, wiec nieraz myslalam czy ciążyć czy się wstrzymac.doszlam do wniosku ze nie bede juz czekać, ja mam 28 lat a zanim dostane umowe na czas nieokreslony to moze potrwac.od wrzesnia bede pracowac na poł etatu wiec tez chcialabym zaciazyc zeby nieprzemeczac sie w pracy.
moze jak zaczniesz pracowac to wtedy dasz na luz i zaciażysz.

Lillydelux mam 28 lat.jak nie zaciąze to grudnia to poprosze Cię o ten przepis na te ziólka.skoro nie bierzesz tabletek anty i masz regularne cykle to może u Ciebie szybko pojdzie.moje znajome które nie braly hormonow zachodzily w pierwszym lub drugim cyklu staran.jak zrobisz test to napisz co Ci wyszło.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Czesc dziewczynki :) Ale sie rozpisalyscie :)
Tp ja tez moze cos o sobie: mam 24 lata jestesmy prawie 4 miesiace po slubie i staramy sie o dzidzie drugi cykl :) Biore regularnie kwas foliowy i pije pluszzzzzz witaminowy w miare regularnie ;p Aaaa no i kupilam sobie dzisiaj wiesiołka, bede go stosowala od 1dc nastepnego :)

Dzisiaj bylam na badaniach : ogolny krwi, ogolny moczu, prolaktyna, progesteron i toxo - wyniki mam dopiero w poniedzialek bo trzeba czekac dluzej na toxo ... ale do ginka i tak ide dopiero za ok 3 tygodnie, bo na dniach dostane pewnie @, potem tydzien z glowy i kilka dni po @ dopiero pojde bo chce w okolicach owu zeby mnie dokladnie poogladal ;p

Jesli chodzi o lekarzy to TYLKO PRYWATNIE! umawiasz sie kiedy chcesz (nie czekasz po 3 miechy w kolejkach), od razu zrobi usg, cytke, rzetelnie, porzadnie i lux. Ja juz mialam przyjemnosc poznania pań ginekolog w przychodni.... jakbym mogla to bym im powyrywala te wytapirowane wlosiska! Ja chodze do faceta, cudowny czlowiek i nigdy bym go nie zamienila na innego ginka.

A a propos testowania to testujcie ktorej tam @ sie spoznia :D JA dopiero w przyszlym miesiacu bo ten byl...ze tak powiem.... mniej owocny w staraniach no i sie przeziebilam, lamie mnie w kosciach, ciagle do wc biegam, ziewam calymi dniami, nie spie w nocyi mnie piersi strasznie bola a to moja najgorsza oznaka zblizajacej sie @ :D

Trzymam za was kciukaski dziewczynki &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej dziewczyny! Witam się ze wszystkimi!
Dołączam i ja jako staraczka o pierwszego dzidziusia! :-):-) Zaczęliśmy staranka 1 kwietnia 2010, więc to nasz 5. cykl... Pierwsze dwa cykle nie były zbyt skrupulatne, od czerwca liczyłam już dni płodne dokładnie, ale postanowiliśmy przytulać się po prostu co 2 dni. :tak::-D Zobaczymy. Jestem w 19 dc i będę testowała za 2 tygodnie.

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&& dla wszystkich staraczek! Buziaki, kochane!
 
Do góry