reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania po straconej ciąży

Ja też staram się wytrzymać jak najdłużej ale nie wiem ile wytrzymam teraz wiem ze jeszcze nie ma sensu bo nic nie wyjdzie za wcześnie
Ja też mam teoretycznie na 28 bp ostatnio miałam dwa dni wcześniej wiec tak do końca nie wiem ale mam nadzieje ze wcale nie będzie ☺
Kochana a masz jakieś objawy jak się wogole czujesz ?
Wiesz nie doszukuje siw objawów bo raz myślę że mam zaraz ze nie
Co ma być to będzie
Albo będą łzy szczęścia albo łzy smutku
Jeszcze 6dni
 
reklama
Witajce, rzadko sie tu udzielam bo moze zycie toczy sie dziwnie, razem z aneta ck i Kasia a.g mialysmy być grudniowkami jednak moj Adas wolal w 16 tygodniu do Boga niz czekac ze mna do grudnia. Pamietam walke Anety i gratuluje dzieciątka jest przesliczna.
Potem lekarz pozwolil probowac nam po 3 miesiacach ale dzieciatko juz na starcie nie roslo i zatrzymalo sie w 6 tygodniu poronilam w 9,0 bo caly czas mialam duze ilosci progesteronu podawane sztucznie i blokowaly poronienie. Zrobilam w tedy badania genetyczne w Katowicach tak jak Dorcia chcialam poznac przyczyne, w szpitalu lekarz ordynator mnie wysmial ze chce badania robic na koniec okazalo sie ze ktos dolal formaliny do pojemnika wiec przyczyny nie poznalam powiedzieli mi tylko ze mialam córeczkę. Pani z Test Dna namowila mnie na badanie trombofili okazalo sie ze mam zakrzepice. Zmienilam lekarza na takiego ktory ma juz pacjetki z tymi mutacjami. Powiedzial mi zeby po 1@ sie nie zabezpieczac ale nic wiecej nie robic, testow, monitoringu, sprobowalismy dwa razy. Czy bedzie teraz ok nie wiem, zobaczę co da Bog, narazie dziekuje mu za kazdy dzien z moim maluszkiem. Biore teraz mase lekow bo okazalo sie ze mam niedoczynnosc tarczycy, na zakrzepice witaminy metylowane, duphastron i zastrzyki z clexanu. Co ma byc to bedzie i tego nie zmienie.

Radze tylko wszystkim po stratach porobic jak najwiecej badan. Pierwsze dziecko urodzilam ale bralam acard bez badan, tak lekarz zalecil. W ciazach ktore poronilam nie bralam acardu. Teraz biore i ufam ze to byla przyczyna moich strat.


Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Mi lekarz na ostatniej wizycie kazał brać acard czyli dobrze że to biorę :) 3mam kciuki za Ciebie

Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mi lekarz na ostatniej wizycie kazał brać acard czyli dobrze że to biorę :) 3mam kciuki za Ciebie

Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom
Dziś mój lekarz powiedział że Acard i ZAAX mają podobne działanie Ale Acard powoduje zaburzenia krzepliwości krwi więc ZAAX mimo że dużo droższy jest bardziej polecany i bezpieczniejszy [emoji5]

hchy3e3klmq5cy16.png
 
90_natka robilam badania na trombofilie w test dna w Katowicach. I p/c kardiolipidowe mialam robic antyfosfolipidowe ale mnie w blad wprowadzil laborant ze to niby to samo, pozostalych juz nie zrobilam. Z trombofili wyszla mi mutacja Mthfr c677t heterozygoryczna i pai1 homozygotyczna. Bylam u chirurga naczyniowego i ten robiac usg zyl tez nie wykryl nic oprocz 3 pajaczkow.
Tylko ze cztalam, ze to nie musza byc zylaki a zawal, wylew itd. Leczenie jest takie. Biore folian zamiast kwasu foliowego i witaminy metylowane. Teraz w ciazy acard i clexan czyli heparyne w zastrzykach.

Dorca to prawda jedna 1 lipca a druga 30 listopada. Moj lekarz powiedzial zebym nie czekala i po 1@ przestala sie zabezpieczac. I sie udalo.
Właśnie wrocilam z wizyty maluch prawie o tydzien mniejszy ma 7,7mm i tentno 140 ale na razie ok.
O tym Zaax pierwsze slysze. Teraz juz zmieniac nie bede

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hajmal dziękuję za informacje. Ja właśnie czekam na wyniki antykoagulantu toczniowego, p/ciał kardiolipidowych i p/ciał beta-2-glikoproteinowych. Bo na to na początek dostałam skierowania. A co dalej zobaczymy z wyników. Myślałam, że jest mała szansa na problemy krążeniowe skoro doppler ok... No ale mam generalnie problem z bólami żył, puchnięciem nóg itd plus poronienia i ponoć to wszystko może być z tym związane..
Gratuluję udanej wizyty :) a który to tydz?
 
Ostatnia edycja:
reklama
DorciaMamaOlka tulę... Synek na pewno będzie nam Wami czuwał.
Co do wad to sprawdzą kariotyp w kierunku tych najbardziej poznanych (m.in Zespół Downa, Patau, Edwardsa). Dowiesz sie czy przyczyną obumarcia ciąży była wada czy coś innego..
 
Do góry