reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania po straconej ciąży

Hej dziewczyny udzielam sie na forum ciaza po... I tez tu kojarze sporo osob z niego;) bardzo licze na waszd doświadczenia jesli chodzi o poczatek starań po stracie.12.09 stracilam samoistnie ale 15.09 musialam miec zabieg ale chyba byla jakas mala ingerencja jesli to mozliwe bo nic nie plamilam i po 28 dniach pojawila sie@ we wt wizytuje u gina , zrobilam sporo badan na zespol antyfosfolipidowy, tarczycowe przeciwciała i na lozysko i wszystkie przeciwciała i witaminy i nawet boreliozy nie mam;) wyniki ok costam do skonsultowania z ginem ale najwazniejsze rzeczy ok.no byl ten zabieg chociaz regeneracja szybciutka, myslicie ze mozna sie juz starac? Jak bylo u was? Dodam ze zaszlam w ciaze od razu, implantacja ladna ale rozwoj zatrzymal sie na 4 tyg:( stracilam w 7tc i wciaz na usg mialam tylko pierscionek z brylantem:( alez byl to mimo wszystko piekny brylant.bede baaaardzo wdzieczna za odpowiedz i z calego serca gratuluje i ciesze sie z potywnych wynikow stran dziewczyn! To super!
Witaj, ja bym jednak poczekala do tego wtorku, niech gin zajrzy co tam się dzieje. Na pewno odpowie na nurtujące Cię pytania, my możemy sobie tu gdybać...

@ALUNIA, dzięki za "ściągę". Z Domininiką miałam przez 20tyg cukrzycę. Co wiem jedno to do tych wytycznych nie ma co się moco odwoływać. Np. Ja mogę jeść ziemniai, makaron razowy, wszystko razowe wywala mi cukier. Nawet miałam cukier w normie po kawałku kupnej pizzy czy sernika. Także każdy musi sam przetestować. Zarówno Tobie jak i so ie życzę powidzenia, bo to nierowna walka. Jakie miałaś wyniki krzywej?
 
reklama
@roki_1991 witaj. Tak jak Aneta napisała-u mnie też pierwsza beta niziutka, 13,99 i to w 37dc (owulacja była w 26dc) :) to wszystko zależy tak naprawdę ile dni od implantacji robiłaś badanie. HCG wytwarza się jak już zarodek się zagnieździ więc zapewne zrobiłaś betę świeżo po tym. Przy później owulacji może tak być, że beta zaczyna rosnąć dopiero w późnych dc :)

@Totois30 witaj. Ja straciłam samoistnie dwie ciąże (były to ciąże biochemiczne) i wtedy nie było przeciwwskazań i lekarz kazał starać się od razu po. Trzecią ciążę straciłam później (16tc), konieczny był zabieg i po nim miałam czekać trzy cykle. Po kontroli u ginekologa już po drugim cyklu dostaliśmy zielone światło do starań (choć w ciążę zaszłam dopiero pół roku po zabiegu). Generalnie po zabiegu zaleca się odczekać min. 2-3 cykle bo zabieg to jednak ingerencja w organizm i endometrium może być cienkie przez co kolejna ciąża niestety może się nie utrzymać. Chociaż oczywiście nie ma reguły bo są dziewczyny które zaszły w ciążę bezpośrednio po zabiegu i rodziły zdrowe dzieci :)

@aga_agi to prawda z tymi wytycznymi :) u mnie np. "zakazane" banany nie podbijały cukru ;) także wszystko trzeba sprawdzić na sobie :)
 
Witaj, ja bym jednak poczekala do tego wtorku, niech gin zajrzy co tam się dzieje. Na pewno odpowie na nurtujące Cię pytania, my możemy sobie tu gdybać...

@ALUNIA, dzięki za "ściągę". Z Domininiką miałam przez 20tyg cukrzycę. Co wiem jedno to do tych wytycznych nie ma co się moco odwoływać. Np. Ja mogę jeść ziemniai, makaron razowy, wszystko razowe wywala mi cukier. Nawet miałam cukier w normie po kawałku kupnej pizzy czy sernika. Także każdy musi sam przetestować. Zarówno Tobie jak i so ie życzę powidzenia, bo to nierowna walka. Jakie miałaś wyniki krzywej?
Ja mam teraz po śniadaniu 150 ponad [emoji31],a reszta poniżej 100 i bede ważyć rano pieczywo i eliminować to co mi szkodzi.Te wędliny nawet jak są niby zdrowe i tak mi wywalaja cukier [emoji21].Czasami też pewnie pójdę na odstępstwa od tej diety tylko w granicach zdrowego rozsądku i nie za często.Zreszta babka mówiła, że można zjeść czasami pierogi,ale 5 nie więcej i nie za często.Bo powikłania po cukrzycy mogą nawet po 5 latach wyjść u dziecka.
90/196/136

Napisane na D5103 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej dziewczyny udzielam sie na forum ciaza po... I tez tu kojarze sporo osob z niego;) bardzo licze na waszd doświadczenia jesli chodzi o poczatek starań po stracie.12.09 stracilam samoistnie ale 15.09 musialam miec zabieg ale chyba byla jakas mala ingerencja jesli to mozliwe bo nic nie plamilam i po 28 dniach pojawila sie@ we wt wizytuje u gina , zrobilam sporo badan na zespol antyfosfolipidowy, tarczycowe przeciwciała i na lozysko i wszystkie przeciwciała i witaminy i nawet boreliozy nie mam;) wyniki ok costam do skonsultowania z ginem ale najwazniejsze rzeczy ok.no byl ten zabieg chociaz regeneracja szybciutka, myslicie ze mozna sie juz starac? Jak bylo u was? Dodam ze zaszlam w ciaze od razu, implantacja ladna ale rozwoj zatrzymal sie na 4 tyg:( stracilam w 7tc i wciaz na usg mialam tylko pierscionek z brylantem:( alez byl to mimo wszystko piekny brylant.bede baaaardzo wdzieczna za odpowiedz i z calego serca gratuluje i ciesze sie z potywnych wynikow stran dziewczyn! To super!
Ja starałam się po pierwszej @ po zabiegu ale u mnie było za wcześnie.. cienkie endometrium i mało brakowało żebym.stracila córkę. Nie żałuję bo mam sliczengo bobasa ale ten strach ba początku krwawienie szpitalu.krwiaki potem skracanie szyjki..
Zdecydowanie nic przyjemnego. Też mi się wydawało że dobrze zniosłam zabieg nie krwawilam tylko miałam lekkie płomienie @ przyszła jak.zawsze po 28 dniach więc zdecydowałam się . Lekarz zalecal po drugiej @ poczekać. Zresztą nie wiadomo czy ten miesiąc robił by różnice. Może tak może nie. Te 3 miesiące wydają się sensowne.
 
reklama
witajcie w czerwcu poronilam w 5 tc dlugo nie moglam sie pozbierac mialam zajoba po miesiacu stwierdzialam ze nie bede świrowac i zylam normalnie jak przed i wlasnie dzisiaj sie dowiedzialam ze jestem w ciazy wiec dziewczyny dla kazdej jest nadzieja kciuki za wszystkie starajace sie przyszle mamuski
 
Do góry