reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania po straconej ciąży

reklama
Dziękuję ślicznie ;* mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze ;) czas mi się okropnie dłuży i strach większy ciągle. ;)
Strach jest z zupełnie normalny ale wiara czyni cuda. Mi pomogła, a młody za niespełna miesiąc skończy piewszy rok swojego życia przesyłamy pozytywne fluidy.
P.s. jak go urodziłam miałam 35 lat
 
Hej, ja straciłam ciąże w październiku.
Cykle mam nieregularne, 2 cykle brałam clo. W pierwszym @ przyszła po miesiącu, teraz się spóźnia.
Testy negatywne.
Myślę nad zmianą lekarza, może ktoś inny zleci więcej badań. Dojdzie do tego dlaczego tak mam z tymi Miesiączkami że potrafię 3 msc nie mieć.
Staramy się o dziecko a to trochę utrudnia...
 
Wiesz… To nawet nie chodzi o to że ja jestem niecierpliwa tylko ja choruję na białaczkę i powinnam się spieszyć póki nie wymagam leczenia. Stąd chcąc niechcąc czuję lekką presję. Czytam że u niektórych powodem poronienia była wysoka prolaktyna. Ja odstawiłam leki po tym jak się dowiedziałam o ciąży bo tak mi kazał Endokrynolog – dokładnie zmniejszałam dawkę. Podobno w ciąży prolaktyna wzrasta więc zastanawiam się czy faktycznie może być powodem poronienia… Czasami się załamuje że ciągle jest coś nie tak już nie mam siły
Ja też miałam za wysoka prolaktyne i dostałam bromergon. Lekarz jednak co wizytę mi powtarzał że w razie gdybym zaszła w ciaze mam bromergon nie odstawiac tylko brać normalnie jak do tej pory gdyż jego odstawienie może spowodować zbyt gwałtowny wzrost prolaktyny co doprowadzi do poronienia. Więc brałam leki normalnie tak jak kazał a koło 8 tc zmniejszałam dawkę aż do 1/4 tabletki i całkowitego odstawienia. Mam nadzieję że teraz będzie wszystko ok jestem w 12 tc i niedługo mam usg więc się okaże. Trzymam kciuki za szybką zdrowa ciaze
 
Ja miałam stwierdzina hiperprolaktynemie i do tego tsh za wysokie i przy leczeniu udało się dość szybko zajść w kolejną ciąże. Wcześniej prawie 3 lata starań i poronienie najprawdopodobniej przez podwyższone tsh które zawsze przed ciąża było w granicach normy, a tylko dwie kreski na teście szybko szło w góre. Wszystko jest możliwe.
 
Ja miałam stwierdzina hiperprolaktynemie i do tego tsh za wysokie i przy leczeniu udało się dość szybko zajść w kolejną ciąże. Wcześniej prawie 3 lata starań i poronienie najprawdopodobniej przez podwyższone tsh które zawsze przed ciąża było w granicach normy, a tylko dwie kreski na teście szybko szło w góre. Wszystko jest możliwe.
Ja tez przez za wysokie tsh bo mialam az 10.58 teraz zbilam do 2.48 a prolaktyne mam 14 wiec w normie ale niestety poronilam mi mowia ze za wysokie tsh by donosic albo wady genetyczne :(
A powiedz mi przed ciaza robilas badania tsh a po zajsciu od razu skakalo w gore mimo brania np letroxu? Bo sie juz ciut boje :(

Sent from my LDN-L21 using Forum BabyBoom mobile app
 
Ja tez przez za wysokie tsh bo mialam az 10.58 teraz zbilam do 2.48 a prolaktyne mam 14 wiec w normie ale niestety poronilam mi mowia ze za wysokie tsh by donosic albo wady genetyczne :(
A powiedz mi przed ciaza robilas badania tsh a po zajsciu od razu skakalo w gore mimo brania np letroxu? Bo sie juz ciut boje :(

Sent from my LDN-L21 using Forum BabyBoom mobile app
Tak przed każdą ciąża było ok, a w ciąży szło w góre od razu. W tej szczęśliwej po mimo brania letroxu 150 i tak było ponad 5.Cala ciąże byłam pod opieką endo i miałam podnoszone dawki leku i co miesiąc badania tsh. Po ciąży poziom tsh 2,5 i tak powinien być w okolicy 1.
Okres po stracie może być nawet po 6 tygodniach. Ja długo czekałam, a poroniłam farmakologicznie. Jak by się nie pojawił warto się wybrać do gina sprawdzi czy wszystko się ładnie wyczysciło i czy macica wraca do normy.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Tak przed każdą ciąża było ok, a w ciąży szło w góre od razu. W tej szczęśliwej po mimo brania letroxu 150 i tak było ponad 5.Cala ciąże byłam pod opieką endo i miałam podnoszone dawki leku i co miesiąc badania tsh. Po ciąży poziom tsh 2,5 i tak powinien być w okolicy 1.
Straszne ze tak w ciazy skacze ja w pierwszej ciazy mialam idealnie a w drugiej taka tragedia podobno to noedoczynnosc nabyta po ciazy :( a biore letrox 50 a Ty 150 to ogromnie duzo.... Ja w pon mam wizyte u Endo

Sent from my LDN-L21 using Forum BabyBoom mobile app
 
Do góry