reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania po straconej ciąży

@Carry88 podpisuję się pod odpowiedziami @roki_1991. Dodatkowo radziłabym Ci się umówić do hematologa, niech on się wypowie w temacie mutacji i zespołu antyfosfolipidowego. Dobrze znaleźć w necie namiar na takiego, który ogarnia ten temat w kontekście ciąży i w koniecznych przypadkach wystawia zalecenia heparyny z refundacja (a nie "to ginekolog pani wypisze"). Jaką dokładnie masz tę mutację mthfr? Nie masz konsultacji genetyka w cenie badania?

Dziękuję za odpowiez. Mam mthfr 677 homozygotyczny. Robiłam całą trombofilie wysylkowo więc nie mam konsultacji.
 
reklama
Dziewczyny, bardzo proszę o pomoc, bo ja już nie wiem co robić, gubię się.
Po poronieniu zbadałam panel trombofilii wyszedł między innymi MTHFR w wersji C homozygota, czyli chyba najgorzej.

Obecnie jestem w 6tc, w związku z tym mam brać metylowaną formę kwasu foliowego. Ale zrobiłam 3 mce temu badanie na poziom kwasu foliowego i miałam ponad 19 norma do 17,5. Wzięłam zgodnie z poleceniem w preparacie Composita Mama obie wersje b9 400mg zwykły i 400mg aktywny. Powtórzyłam badanie, a tam już 25 (norma do 17,5). Ewidentnie nie przyswajam tego zwykłego.

Teraz pytanie: jak ja mam to wszystko skomponować w suplementach? O ile 400mg folianów osobno jest sporo, tak w kompleksach witaminowych z grupy B zawsze tam ten zwykly kwas foliowy się pojawia, a ja nie mogę go brać. Jak mam to ogarnąć? Przydałoby mi się tylko 400mg l-metylofolianu, b6, b12, witamina D ok 2000 jednostek , DHA, jod a najlepiej jeszcze B2. Nie wiem jak mam to w tych preparatach skomponować. Jak przyjmuje gotowe preparaty, to kwasu foliowego za dużo i rośnie.
Pozdrawiam Was.
 
Ja mam podobną sytuację jeśli chodzi o kwas foliowy. Też mam mutacje mthfr ale hetero zrobiłam sobie poziom kwasu i wyszło mi chyba 25 czyli ponad normę. Odstawiłam kompleks witamin dla starających się i biorę tylko zmetylowany kwas foliowy. Może dokupie jeszcze b12 też zmetylowana. Dodatkowo jak nie zapomnę to lykam D3. Lekarz nic konkretnego o tym nie mówił.
 
Hej, ja już dotarłam do fajnych wartościowych porad odnośnie mutacji związanych z trombofilią, jest tego naprawdę dużo- grupa na FB „MTHFR Polska”, warto. Nawet mówią o suplementacji ciągłej przy tych naszych schorzeniach. Do zestawu, o którym mówisz ważne podobno jescze, by brać koenzymatyczną witaminę B6 (to taka jakby zmetylowana, tak jak b12), bo ona też obniża homocysteinę, a to ważne przy mutacjach w trombofilii. Ja już mniej więcej dobrałam suplementy, ale fakt- nie znalazłam takiego jednego, czy dwóch. Tabletek jest więcej, ale też polecają te naturalne, bez stearynianów i innych sztucznych środków. Pozdrawiam
 
Dziewczyny, bardzo proszę o pomoc, bo ja już nie wiem co robić, gubię się.
Po poronieniu zbadałam panel trombofilii wyszedł między innymi MTHFR w wersji C homozygota, czyli chyba najgorzej.

Obecnie jestem w 6tc, w związku z tym mam brać metylowaną formę kwasu foliowego. Ale zrobiłam 3 mce temu badanie na poziom kwasu foliowego i miałam ponad 19 norma do 17,5. Wzięłam zgodnie z poleceniem w preparacie Composita Mama obie wersje b9 400mg zwykły i 400mg aktywny. Powtórzyłam badanie, a tam już 25 (norma do 17,5). Ewidentnie nie przyswajam tego zwykłego.

Teraz pytanie: jak ja mam to wszystko skomponować w suplementach? O ile 400mg folianów osobno jest sporo, tak w kompleksach witaminowych z grupy B zawsze tam ten zwykly kwas foliowy się pojawia, a ja nie mogę go brać. Jak mam to ogarnąć? Przydałoby mi się tylko 400mg l-metylofolianu, b6, b12, witamina D ok 2000 jednostek , DHA, jod a najlepiej jeszcze B2. Nie wiem jak mam to w tych preparatach skomponować. Jak przyjmuje gotowe preparaty, to kwasu foliowego za dużo i rośnie.
Pozdrawiam Was.
W B complex firmy BIOCAPS nie ma zwykłego kwasu foliowego, jest metylokobalamina (B12), P-5-P B6 oraz B2. Ale czy brać to w ciąży? Linkuję jeszcze Optimal Prenatal, ale cena jest b. wysoka.
 
reklama
O biocaps na tym forum MTHFR Polska pisaly (i polecaly) inne kobiety w ciazy, ze biorą, czy braly w ciazy. Tylko sprawdzilam ilosciowo- duze stezenia tam tego są jesli chodzi o pozostale witaminy z grupy B (bo akurat folian optymalnie), wiec chyba musialabym osobno codziennie brac folian, a co kilka dni ten biocaps, bo codziennie lykac takie dawki to chyba za duzo. Trudna sprawa.

Ps. Seeking Health tez czytalam, ale z kolei 6 tabletek dziennie, bardzo duzo + jeszcze DHA i EPA bo nie ma w skladzie, troche by tego bylo
 
Do góry