reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania po straconej ciąży

reklama
Witam Wasm😘
19.05.2020 straciłam moje dziecko. W 10 tyg. Nie miałam zabiegu. Dziś bylam na drugiej kontroli po poronieniu. To moj drugi cykl. Dzis p. Doktor dała mi zielone światło jeśli chodzi o zajście w ciążę. Dała leki stymulujące owulacje. Od kolejnego cyklu zaczynamy z mężem starania.
 
Dziewczyny jak interpretować wynik ANA2, wpisano stwierdzono, typ świecenia ziarnisty, miano 1:320, rozumiem że to oznacza że wynik jest pozytywny? Czytałam że pp ciala przeciwjądrowe i cytoplazmatyczne nie wpływają na wystapienie poronienia, a dotyczy problemów z zajściem w ciążę. Miałyście może taki wynik lub podobny? Reszta badan w kierunku zespołu anrydosfolidowego wyszła okej, jutro dotrze kurier z pakietem na trombofilie, to jeszcze to sprawdze i myślę że mogę powoli działać [emoji4]
 
Dziewczyny jak interpretować wynik ANA2, wpisano stwierdzono, typ świecenia ziarnisty, miano 1:320, rozumiem że to oznacza że wynik jest pozytywny? Czytałam że pp ciala przeciwjądrowe i cytoplazmatyczne nie wpływają na wystapienie poronienia, a dotyczy problemów z zajściem w ciążę. Miałyście może taki wynik lub podobny? Reszta badan w kierunku zespołu anrydosfolidowego wyszła okej, jutro dotrze kurier z pakietem na trombofilie, to jeszcze to sprawdze i myślę że mogę powoli działać [emoji4]

To znaczy że wynik jet dodatni i trzeba zrobić profil ana3. Tam wyjdzie dokładnie jakie przeciwciala występują. Ja miałam trochę wyższe miano, bo 640, dostałam w ciąży encorton i bylo okej :)
 
Dzięki za informacje, już sie odnalazłam w tych wynikach, ANA3 też było zrobione, jest okej, tylko jeden antygen graniczny ale nie dodatni :)
 
Dzięki za informacje, już sie odnalazłam w tych wynikach, ANA3 też było zrobione, jest okej, tylko jeden antygen graniczny ale nie dodatni :)
No to tak jak u mnie na kontroli po pół roku. Najpierw przy mianie 640 miałam jeden antygen dodatni, ale lekko tylko przekroczona ta granica, po pół roku jak spadło do 320 to ana3 było już ujemne. Ja miałam steryd w ciąży, ale też bardzo o niego walczyłam, bo byłam spokojniejsza. Natomiast to faktycznie są tak małe wartości, że chyba nie ma się czego obawiać :)
 
Hej dziewczyny, jestem po drugim poronieniu zatrzymanym, świeża sprawa bo 09.07.2020 lyzeczkowanie mam na 16.07. Jakie badania polecacie zrobic?
 
To znaczy że wynik jet dodatni i trzeba zrobić profil ana3. Tam wyjdzie dokładnie jakie przeciwciala występują. Ja miałam trochę wyższe miano, bo 640, dostałam w ciąży encorton i bylo okej :)

pytalam tez na innym wątku jesli w ANA1 nic nie wyszlo to nalezy robic dalej ANA2 i ANA3?

Hej dziewczyny, jestem po drugim poronieniu zatrzymanym, świeża sprawa bo 09.07.2020 lyzeczkowanie mam na 16.07. Jakie badania polecacie zrobic?

Przykro mi, ja tez jestem po zabiegu juz 2 miesiące. Ja robiłam:
*zespół antyfosfilipidowy
*białko S, C
*antykoagulant tocznia
*trombofilia wrodzona
*homocysteina, kwas foliowy, wit D
*przeciwciała ANA1
*przeciwciała przeciwantygenom łożyska
*wszelkie toxoplazmozy, chlamydie itp miałam robione przed ciążą
*tarczyca (Tsh, ft3, ft4 przeciwciała TG i anty TPO)
*cytomegalia, różyczka


warto też zrobic hormony jeśli nie były robione

Tyle pamiętam można jeszcze robić komórnki nk i kariotypy rodziców. Jest wątek ciążą po poronieniu i poronienia nawykowe gdzie jest bardzo dużo badań, które dziewczyny wykonywały.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry