reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania po straconej ciąży

ja mam refundacje z powodu mutacji w genie protrombiny i jeszcze mialam przepisana neoparinę zamiast hepryny, więc to jest w ogóle kilka złotych za opakowanie
Natomiast miliony monet wydaje na badania lekarskie i wizyty, bo jesteśmy po 2 poronianiach i szukamy rozwiązania
Do gentyka ide na NFZ, cześc rzeczy w ramach abonamentu w Luxmedzie, ale duża cześć badan i lakarzy prywatnie
Neoparin to heparyna ;) ale faktycznie chyba najtańsza z tych 3 popularnie przepisywanych. Oczywiście mam na myślę cenę refundowane, bo bez refundacji cena też powala....
 
reklama
Cześć dziewczyny.. ja poronilam już dawno.. bo około 3 lat temu.. I tak na prawdę do tego czasu nic. Życie toczyło się swoim trybem,dużo się działo i jakoś nie szukałam przyczyny. Minęło tyle czas że teraz już był by doskonały czas na dzidzie. Ostatnio będąc u lekarza zapytał czy mój facet poddał się badania. I to moje pytanie. Jakie facet powinien badania zrobić jakoś pierwsze ? Dodam że sama też mam problem z tsh ,prolaktyna, cukrzyca itp...
 
Cześć dziewczyny.. ja poronilam już dawno.. bo około 3 lat temu.. I tak na prawdę do tego czasu nic. Życie toczyło się swoim trybem,dużo się działo i jakoś nie szukałam przyczyny. Minęło tyle czas że teraz już był by doskonały czas na dzidzie. Ostatnio będąc u lekarza zapytał czy mój facet poddał się badania. I to moje pytanie. Jakie facet powinien badania zrobić jakoś pierwsze ? Dodam że sama też mam problem z tsh ,prolaktyna, cukrzyca itp...
Facet to nasienie , jeśli Ty masz problemy z tarczyca cukrem i prolaktyna ,to koniecznie musisz to opanować, w sensie lekarz ,bo inaczej nici z ciazy , ja mialqm problem z prolaktyna ,i zaszłam dopiero po 3 miesięcznej kuracji bromergonem
 
Przyjmuje letrOx. Ale tak ja pisałam wcześniej jakoś nie miałam dużego parcia.. często Zapomnialam o lekach.. czas wziąść się za siebie,przyjmować leki na czas i zobaczymy ;) czas na dzidzie
 
Właściwie na wszystko mam przepisane leki myślicie że wystarczy się spiąć zaczął brać regularnie doprowadzić organizm do ładu? Może powinnam przejść na dietę dodatkowo ?
 
Cześć dziewczyny.. ja poronilam już dawno.. bo około 3 lat temu.. I tak na prawdę do tego czasu nic. Życie toczyło się swoim trybem,dużo się działo i jakoś nie szukałam przyczyny. Minęło tyle czas że teraz już był by doskonały czas na dzidzie. Ostatnio będąc u lekarza zapytał czy mój facet poddał się badania. I to moje pytanie. Jakie facet powinien badania zrobić jakoś pierwsze ? Dodam że sama też mam problem z tsh ,prolaktyna, cukrzyca itp...
partner poza nasieniem powinnien też zrobić podstawowe badania: morfologia, prolaktyna, tsh, testosteron, glukoza
 
Cześć dziewczyny. To już 4 miesiące od pierwszej straty.. byłam u lekarza, który stwierdził PCOS, do tego niedoczynność tarczycy. Czy któraś z Was mogłaby mnie tu wspomóc swoją wiedzą i napisać jakie badania zrobić przed kolejnymi staraniami? Biorę folik, chociaż chce zacząć brać metylowany. Nie chciałabym przechodzić tego samego. Czy opłaca się robić zespół antyfosfolipidowy oraz badania w kierunku trombofilii po takim czasie? Dużo czytałam o zastrzykach z heparyny, o acardzie. Czy można je brać profilaktycznie? Lekarz kazał brać ovarin, wit d3, i kwasy omega. Chciałabym zrobić coś co pomogłoby mi donosić kolejna ciąże, tylko zupełnie nie wiem od której strony się za to zabrać.
 
Cześć dziewczyny. To już 4 miesiące od pierwszej straty.. byłam u lekarza, który stwierdził PCOS, do tego niedoczynność tarczycy. Czy któraś z Was mogłaby mnie tu wspomóc swoją wiedzą i napisać jakie badania zrobić przed kolejnymi staraniami? Biorę folik, chociaż chce zacząć brać metylowany. Nie chciałabym przechodzić tego samego. Czy opłaca się robić zespół antyfosfolipidowy oraz badania w kierunku trombofilii po takim czasie? Dużo czytałam o zastrzykach z heparyny, o acardzie. Czy można je brać profilaktycznie? Lekarz kazał brać ovarin, wit d3, i kwasy omega. Chciałabym zrobić coś co pomogłoby mi donosić kolejna ciąże, tylko zupełnie nie wiem od której strony się za to zabrać.
Przy pco ważny jest monitoring cyklu i od drugiej fazy od razu luteine na podtrzymanie. Ja jestem po trzech steatach tez mam min pco.. Po pierwszym poronieniu lekarz nie zalecał badań po drugim mialam robione badanie na choroby od zwierzęce, chormony( prolaktyne, progesteron tsh...) po trzecim jiz cala gama badań w tym genotyp
Pociesze sie tym ze w końcu udalo mi sie zajść ( bralam luteine ecorton, clexane, acard) i donosić a 3 lata po porodzie zaliczyliśmy wpadkę co pani dr uznała za cud i kazała grać w totka[emoji3526]
 
reklama
Hej dziewczyny! Ciekawe czy jeszcze udzielacie się na tym forum :)
Zamierzam przeczytać cały wasz wątek więc trzymajcie kciuki, poronienia leczenie immunologiczne już przeczytane :D
A teraz moja historia
Pierwsza ciąża, marzec. Byłam na tabletkach antykoncepcyjnych więc długo o ciąży nie wiedziałam. Zrobiłam test poleciałam do lekarza niestety serduszko nie biło. Ciąża zatrzymała się na etapie 5t6d. Wtedy wszyscy mówili 'przypadek' ' uda się jeszcze' ' masz dopiero 20 lat'. No i zylam taka nadzieja, zrobiłam podstawowe badania, wyszła podwyższona prolaktyna dość mocno bo az 64 ng. Zaczęłam brac bromergon. Po niecałym miesiącu brania, pierwszy nowy cykl staran i znowu się udało. Tym razem czułam że jestem w ciąży, bolały mnie piersi miałam mdłości. Brałam luteine i duphaston. Pierwsza wizyta w 6 tygodniu wszystko super bije serduszko. Za dwa tygodnie niestety kolorowo nie było, kolejna ciąża obumarła. Tym razem miałam podane tabletki, nie chciałam już zabiegu.
Zaczelam robić badania, narazie wyszła homocysteina 10(na to biorę metyle) Przeciwciała ANA no i ta moja nieszczęsna prolaktyna, na szczęście już 28ng.
Zmieniłam lekarza, biore teraz acard. Po pozytywnym teście lekarz włączy steryd i zastrzyki z heparyny. Czekam jeszcze na wyniki trombofili.
Chciałam zapytać na jakim zestawie podchodzilyscie do ciąży po poronieniu, jakie dawki i od kiedy
Trzymajcie się!
 
Do góry