reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania, początki

Hej, mam na imię Justyna. Z mężem o dziecko staramy się od stycznia. Mam już dwoje dzieci. Wczoraj powinnam dostać @. Nadal nic, ale tak już bywało więc poczekam jeszcze z testowaniem 😁
 
reklama
Czytałam gdzieś ostatnio, że najbardziej, że tak powiem owulacje jak w zegarku po 14 dniach są przy cyklach 28 dniowych. A jak cykl ma 30 i wyżej to już nie jest takie oczywiste, że ta owulacja będzie po 14 dniach, tylko najczęściej jest później ok 18- 19 dc. I stąd potem biorą się młodsze ciąże na usg niż z @. Więc jak para współżyje regularnie to może nawet nie wiedzieć, że wtedy gdy oni się intensywnie starają bo myślą, że jest owu a jej nie ma a parę dni spontaniczny seks i potem wychodzą 2 kreseczki na teście a na pierwszym usg np jeszcze nic nie widać i okazuje się że ciąża młodsza.
Ja mam cykle zazwyczaj 28dniowe. Czesem jednak owu przesuwa mi się w jedną lub drugą stronę o 1 dzień i cykl mam krótszy lub dłuższy o ten dzień. Od kilku miesięcy prowadzę też obserwacje szyjki macicy i śluzu. Więc wiem kiedy mam owu. Ale przed okresem ta szyjka co cykl inaczej wygląda 😂
 
Ja mam cykle zazwyczaj 28dniowe. Czesem jednak owu przesuwa mi się w jedną lub drugą stronę o 1 dzień i cykl mam krótszy lub dłuższy o ten dzień. Od kilku miesięcy prowadzę też obserwacje szyjki macicy i śluzu. Więc wiem kiedy mam owu. Ale przed okresem ta szyjka co cykl inaczej wygląda 😂
Ja nigdy nie prowadziłam obserwacji, z zajściem też nie miałam problemów a i tak zawsze potem podczas USG się okazywało, że ciąża młodsza bo później owulacja była niż powinna być 😅
W jakim wieku masz dzieciaczki?
 
Dziś w 26 dc robiłam beta-hcg, żeby określić czy kontynuować Luteine. Wynik 13.7! Może jest szansa, powtarzam w poniedziałek. Jestem w 1 cyklu po poronieniu. Mam nadzieje, że urośnie i tym razem będzie dobrze. Jednak strach mnie nie opuszcza, te straszne przeczucie, że tak jak wtedy wszystko pryśnie. :(
Kochana moja pierwsza beta w dniu spodziewanej miesiączki to było raptem 9 🤪 ( nikt mi chyba ciąży nie wróżył ) dziś już ponad 3 tysiące i ładny pęcherzyk z ciałkiem żółtym 5 tc 😬 musisz być dobrej myśli
 
Powiedz mi, czy nie boicie się z mężem starać w czasie pandemii o dziecko? Nie orientuje się, czy we wrześniu dzieci wracają do szkoły czy nie, bo moje córki w wieku przedszkolnym, ale mój mąż cały czas ma wątpliwości czy to aby dobry czas bo koronawirus, bo dziewczynki przyniosą itd itp. no i zaczęłam się zastanawiać, jakie podejście mają do tego inne mamy, które mają dzieci w wieku przedszkolnym bądź szkolnym.
 
Dziewczyny ja już nie mogę doczekać się testowania jak jakaś wariatka :D testy już mam kupione a tu jeszcze tydzień czekania :D oczywiście jestem dobrej myśli ale z drugiej strony boje się nakręcać żeby się nie rozczarować - tak więc ciężko zachować zdrowy rozsądek :D kto też czeka na testowanie :D ?
 
Powiedz mi, czy nie boicie się z mężem starać w czasie pandemii o dziecko? Nie orientuje się, czy we wrześniu dzieci wracają do szkoły czy nie, bo moje córki w wieku przedszkolnym, ale mój mąż cały czas ma wątpliwości czy to aby dobry czas bo koronawirus, bo dziewczynki przyniosą itd itp. no i zaczęłam się zastanawiać, jakie podejście mają do tego inne mamy, które mają dzieci w wieku przedszkolnym bądź szkolnym.
Boimy się. Ale mam 35 lat. Nie chcę czekać. 😊
 
Dziewczyny ja już nie mogę doczekać się testowania jak jakaś wariatka :D testy już mam kupione a tu jeszcze tydzień czekania :D oczywiście jestem dobrej myśli ale z drugiej strony boje się nakręcać żeby się nie rozczarować - tak więc ciężko zachować zdrowy rozsądek :D kto też czeka na testowanie :D ?
Ja nadal nie mam@ Myślałam że w nocy dostanę. Dwa dni spóźnienia. Ale poczekam jeszcze do jutra.
 
reklama
Ja nadal nie mam@ Myślałam że w nocy dostanę. Dwa dni spóźnienia. Ale poczekam jeszcze do jutra.
Czyli jesteś już po terminie spodziewanej @? Ja bym tak długo nie wytrzymała 😂 Do terminu @ to jakoś bym dała radę ale później już nie.
Trzymam kciuki za dwie kreseczki ☺
 
Do góry