reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania, Poradzicie ?

Xlarax

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
9 Listopad 2020
Postów
31
Witam mam 20 lat staramy się o dziecko z partnerem od 7 miesięcy wiem że to dosyć krótki czas aby się martwić nad to ale wole zapytać osób bardziej doświadczonych gdyż to byłaby moja pierwsza ciąża, biorę kwas foliowy ale jestem też chora na niedoczynność tarczycy którą cały czas kontroluje i jest w normie , morfologia jak i badanie moczu robione niedawno też wskazywały na to że wszystko jest w porządku, mimo wszystko chciałabym dowiedzieć się po jakim czasie powinnam udać się do lekarza z partnerem i czy powinnam coś zmienić aby doczekać się upragnionej ciąży. Mam nadzieje że w dobrym miejscu umieściłam zapytanie , to mój pierwszy post tutaj.
 
reklama
Rozwiązanie
My z pierwszą ciążą nie mieliśmy problemu natomiast kilka miesięcy staraliśmy się o drugą. Tak bardzo jej chciałam, że wpadałam w płacz kiedy znów pojawiał się okres.
Oczywiście miesiąc w miesiąc sprawdzanie owulacji na paskach i suplementacja, ale nic to nie dawało. Po 5 miesiącach kupiłam Ovarin na regulację hormonalną, choć w sumie nie miałamproblemów - ale wyczytałam oczywiście w necie, że ponoć pomaga, a nie jest lekiem tylko suplementem i w sumie nie ma jak zaszkodzić.
Muszę przyznać, że poprawił moje wyniki na testach owu, pasek przy owulacji był wyraźnie ciemniejszy i jak się okazało później niż myślałam. Po 2 miesiącach stosowania zaszłam w upragnioną ciążę. Nie wiem czy to zasługa Ovarinu, czy prób, ale udało się.

Dodam, że...
Witam mam 20 lat staramy się o dziecko z partnerem od 7 miesięcy wiem że to dosyć krótki czas aby się martwić nad to ale wole zapytać osób bardziej doświadczonych gdyż to byłaby moja pierwsza ciąża, biorę kwas foliowy ale jestem też chora na niedoczynność tarczycy którą cały czas kontroluje i jest w normie , morfologia jak i badanie moczu robione niedawno też wskazywały na to że wszystko jest w porządku, mimo wszystko chciałabym dowiedzieć się po jakim czasie powinnam udać się do lekarza z partnerem i czy powinnam coś zmienić aby doczekać się upragnionej ciąży. Mam nadzieje że w dobrym miejscu umieściłam zapytanie , to mój pierwszy post tutaj.
Lekarze zazwyczaj zajmują się problemem dopiero po roku starań, jednak często i tak samemu trzeba działać, bo niechętnie robią badania. Jeśli chodzi o mnie choruje na PCOS i przez 5 lat nie mogłam zajść w ciążę. Byłam leczona na różne sposoby jak również stymulowana. Nic nie pomagało. Zaszłam w ciążę dopiero jak odstawiłam wszelkie leki, straciłam nadzieję i zajęłam się swoimi problemami, które były dość poważne. Moja rada? Dbać o siebie, zdrowo się odżywiać, uprawiać jakiś sport i wyluzować. Po prostu być szczęśliwym. Ewentualnie możecie zbadać nasienie męża.
 
Witam mam 20 lat staramy się o dziecko z partnerem od 7 miesięcy wiem że to dosyć krótki czas aby się martwić nad to ale wole zapytać osób bardziej doświadczonych gdyż to byłaby moja pierwsza ciąża, biorę kwas foliowy ale jestem też chora na niedoczynność tarczycy którą cały czas kontroluje i jest w normie , morfologia jak i badanie moczu robione niedawno też wskazywały na to że wszystko jest w porządku, mimo wszystko chciałabym dowiedzieć się po jakim czasie powinnam udać się do lekarza z partnerem i czy powinnam coś zmienić aby doczekać się upragnionej ciąży. Mam nadzieje że w dobrym miejscu umieściłam zapytanie , to mój pierwszy post tutaj.
Moim zdaniem warto też sprawdzić czy występuje owulacja i w tym celu udać się do lekarza na monitoring cyklu. Ewentualnie zakupić testu owulacyjne i sprawdzać w domu
 
Moim zdaniem warto też sprawdzić czy występuje owulacja i w tym celu udać się do lekarza na monitoring cyklu. Ewentualnie zakupić testu owulacyjne i sprawdzać w domu

Owulacja występuje napewno byłam u ginekologa i to potwierdził jak i też sama w domu robię testy owu, ale niestety nadal nie wyszło. Testy robię zazwyczaj od 5 dc.
 
Witam mam 20 lat staramy się o dziecko z partnerem od 7 miesięcy wiem że to dosyć krótki czas aby się martwić nad to ale wole zapytać osób bardziej doświadczonych gdyż to byłaby moja pierwsza ciąża, biorę kwas foliowy ale jestem też chora na niedoczynność tarczycy którą cały czas kontroluje i jest w normie , morfologia jak i badanie moczu robione niedawno też wskazywały na to że wszystko jest w porządku, mimo wszystko chciałabym dowiedzieć się po jakim czasie powinnam udać się do lekarza z partnerem i czy powinnam coś zmienić aby doczekać się upragnionej ciąży. Mam nadzieje że w dobrym miejscu umieściłam zapytanie , to mój pierwszy post tutaj.
warto znaleźć ginekologa który nie powie Ci ze masz czekać rok. Ja odstawiłam anty po 5 latach brania, wcześniejszy lekarz podejrzewał PCOS a ze nie staraliśmy się o maluszka to były mi na rękę anty. Odstawiłam anty w lipcu, we wrześniu nie dostałam @ i poszłam do polecanej Pani ginekolog. I od razu zaczęła działać. Wywoływanie @, stymulacja i monitoring owulacji. Nic nie mówiła ze mamy dac sobie rok czasu. A mówią ze 6 miesięcy minimum trzeba sobie dać po odstawieniu. Martwić się nie musisz jeszcze, ale warto znaleźć lekarza który już będzie chciał Cię pokierować. Bo szkoda tracić czas.

Powodzenia! 😃
 
reklama
Dziękuje wam za odpowiedzi, udam się zatem w najbliższym czasie do ginekologa może on coś poradzi 😃i przepraszam za dodatkowe posty ale niestety nie umiem zbytnio jeszcze posługiwać się na tej stronie.
 
My z pierwszą ciążą nie mieliśmy problemu natomiast kilka miesięcy staraliśmy się o drugą. Tak bardzo jej chciałam, że wpadałam w płacz kiedy znów pojawiał się okres.
Oczywiście miesiąc w miesiąc sprawdzanie owulacji na paskach i suplementacja, ale nic to nie dawało. Po 5 miesiącach kupiłam Ovarin na regulację hormonalną, choć w sumie nie miałamproblemów - ale wyczytałam oczywiście w necie, że ponoć pomaga, a nie jest lekiem tylko suplementem i w sumie nie ma jak zaszkodzić.
Muszę przyznać, że poprawił moje wyniki na testach owu, pasek przy owulacji był wyraźnie ciemniejszy i jak się okazało później niż myślałam. Po 2 miesiącach stosowania zaszłam w upragnioną ciążę. Nie wiem czy to zasługa Ovarinu, czy prób, ale udało się.

Dodam, że mam tyłozgięcie macicy (po pierwszejciąży), co też może utrudniać zajście w ciążę, ale się udało 😊 teraz mamy trochę komplikacji w przebiegu ciąży, ale za miesiąc powinniśmy mieć maluszka przy sobie 😊
 
Rozwiązanie
reklama
Do góry