reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

starania się - watpliwości..

Hej Dziewczyny,
mam pytanie jaka jest norma wielkosci dominującego pęcherzyka owulacyjnego? dziś byłam na monitoringu cyklu i pęcherzyk ma 19x14 mm i lekarz powiedział że za 3 dni bedzie owulacja. Dziś moj 9 dc. martwi mnie to wszystko bo niby jest ok a dziecka jak nie ma tak nie ma :(
Na pewno już dziś będą staranka.
 
reklama
Z tego co mi lekarze mówili to normalny cykl powinien być do 30 dni + - 2 dni. Ale cykle 22 dniowe też są zaliczane do dobrych. No, ale co lekarz to inna opinia :-) Ja jak miałam długie cykle (najpierw 60 dni, potem 40 dni) to miałam juz leki na wywołanie @. A Ty zawsze masz takie długie cykle?? U mnie kończyło się to bez owulki niestety.
przed braniem tabletek anty mialam 28-29,teraz mam 5 cykl po trabletkach i mialam roznie 26-33,ale nie dluzej,w zyciu nie mialam tak dlugiego cyklu,ale ten jest bezowulacyjny,wiec nie umiem okreslic ile bedzie trwal i mnie irytuje,ze trwa to tak dlugo...
 
Ostatnia edycja:
Nektarynka,
z tego co wyczytalam,to sa artykuly troche w stylu poradnika "jak wywabic plame z buraczkow",ale chodzi prawdopodobnie o zaburzenia zwarcia (u mnie tez miedzy innymi to bylo) tyle,ze sa rozne zaburzenia zwarcia i roznie sie nazywaja te wady zgryzu.a nazwa "choroba" okluzyjna mi nie pasuje,bo wada zgryzu nie jest choroba,tak mi sie wydaje :confused: to tylko pewna nieprawidlowosc w ustawieniu pojedynczych zebow lub calych lukow zebowych wzgledem siebie.to tak jakby powiedziec mam chorobe jelit,ale nie wiadomo jaka...
Ogolnie mowiac,mozna podzielic wady zgryzu na wady ustawienia pojedynczych lub kilku zebow wzgledem calego luku np.diastemy,rotacje itd. i wady polegajace na zaburzeniu ustawienia calych lukow zebowych wzgledem siebie,co czesto wiaze sie z zaburzeniami wysokosci zwarcia (czyli ta "choroba" okluzyjna),ale nie znaczy to,ze jak ktos zgrzyta zebami i ma krzywe,to ze ma zaburzenie zwarcia!
a bole glowy moga byc wynikiem zaburzen zwarcia,gdyz wystepuje wtedy zbyt duze i dlugotrwale napiecie miesni stawu skroniowo-zuchwowego.
dlatego chocby z tego wzgledu mysle,ze warto pojsc do ortodonty i spytac o opinie :)
moze odnajdziesz zrodlo Twoich bolow glowy!
 
Ostatnia edycja:
Hej Dziewczyny,
mam pytanie jaka jest norma wielkosci dominującego pęcherzyka owulacyjnego? dziś byłam na monitoringu cyklu i pęcherzyk ma 19x14 mm i lekarz powiedział że za 3 dni bedzie owulacja. Dziś moj 9 dc. martwi mnie to wszystko bo niby jest ok a dziecka jak nie ma tak nie ma :(
Na pewno już dziś będą staranka.

tzn ze jest ok i ze niedlugo peknie i bedzie owulka... mierz tempke to bedziesz widzial ze wzrost jest... ja mialam pecherzyki powyzej 20mm ale one rosna w mgnieniu oka wiec twoje tez beda miec przeszlo 20mm wiec masz piekny pecherzyk... nie rozumie dlaczego lekarz podal ci 2 wielkosci 1 pecherzyka... normalnie podaje 1 dlugosc do pecherzyka... moze zle zrozumialas... i masz 2 pecherzyki-jeden 19mm a drugi 14mm?? bez znaczenia bo i tak ten jeden jest piekny...
 
Ty lepiej zrob testa.. bo to jest temperatura ciazowa jak na moj gust


jesli chodzi o chorobe okluzyjną..
STOMATOLOGICZNE, implanty, dentysta Pozna�, stomatolog pozna�

Choroba okluzyjna - objawy, przyczyny, leczenie

Choroba okluzyjna i ból głowy

to nie jest cos przeze mnie wymyslonego tylko to znalazł moj M w gazecie:-) a potem ja poszperałam w necie.. pierwsza strona to jest chyba klinika z Poznania.. co sie wlasnie miedzy innymi tym sie zajmują..

oczywiscie wiem ze sie tym zajmujesz i wiem ze masz wiedze na ten temat ogromna zapewne i jej nie podwazam tylko podaje Ci linki do tego co znalazlam


wtedy to bylo popoludniu moze cos tam 2h przed badaniem przekasilam ale sama nie wiem dlatego poszlam do lab..



A mam pytanko a jaką miała bym tempe jak bym była w ciąży?
 
Nektarynka,
z tego co wyczytalam,to sa artykuly troche w stylu poradnika "jak wywabic plame z buraczkow",ale chodzi prawdopodobnie o zaburzenia zwarcia (u mnie tez miedzy innymi to bylo) tyle,ze sa rozne zaburzenia zwarcia i roznie sie nazywaja te wady zgryzu.a nazwa "choroba" okluzyjna mi nie pasuje,bo wada zgryzu nie jest choroba,tak mi sie wydaje :confused: to tylko pewna nieprawidlowosc w ustawieniu pojedynczych zebow lub calych lukow zebowych wzgledem siebie.to tak jakby powiedziec mam chorobe jelit,ale nie wiadomo jaka...
Ogolnie mowiac,mozna podzielic wady zgryzu na wady ustawienia pojedynczych lub kilku zebow wzgledem calego luku np.diastemy,rotacje itd. i wady polegajace na zaburzeniu ustawienia calych lukow zebowych wzgledem siebie,co czesto wiaze sie z zaburzeniami wysokosci zwarcia (czyli ta "choroba" okluzyjna),ale nie znaczy to,ze jak ktos zgrzyta zebami i ma krzywe,to ze ma zaburzenie zwarcia!
a bole glowy moga byc wynikiem zaburzen zwarcia,gdyz wystepuje wtedy zbyt duze i dlugotrwale napiecie miesni stawu skroniowo-zuchwowego.
dlatego chocby z tego wzgledu mysle,ze warto pojsc do ortodonty i spytac o opinie :)
moze odnajdziesz zrodlo Twoich bolow glowy!
oczywiscie zgodze sie ze slowo choroba w tym przypadku nie pasuje.. wada juz lepiej.. mam juz namiar na ortodonte i mam zamiar sie umowic, dzis sie nie dodzwoniłam..
Nektarynko,a czy Ty mi mozesz pomoc?powiedz,ile max.moze trwac prawidlowy cykl i czy jest mozliwa owulacja bez skoku temp?
j tak na chłopski rozum tak mi sie wydaje ze jesli chodzi o owu bez skoku raczej nie mozliwe a jesli byłaby to wtedy chyba niewydolnosc cialka zoltego co za tym idzie niemoznosc zagniezdzenia.. itd..
ile ma prawidlowy cykl? hmm jedni pisza 28 +-8 inni jeszcze inaczej.. trudno orzec.. jedna kobieta jest taka druga inna jesli chodzi o cykl bezowulacyjny idz do gina niech da luteine na wywolanie.. szkoda czekac..

A mam pytanko a jaką miała bym tempe jak bym była w ciąży?
tu nie chodziło mi o to ze taka czy owaka jest temperatura w ciazy tylko o to ze Pajka ma od poczatku cyklu wysokie temperatury i mozna rzec ze sa jakieś nierealne dla fazy przed owu..
zerknij na moj wykres (w sygnaturze link.. na ten drugi)
są temperatury niskie powiedzmy do 36,5 i powyzej okolo 36,8-9 i widac gdzie owulacja jesli chodzi o Pajke miala jeden dzien @ poten od 4dc zaczela mierzyc i od razu 36,9 i na moje albo to bylo plamienie srodcykliczne i jeszcze cykl sie nie skonczyl albo po prostu jest juz w ciazy bo ma iles tam dni wysokich tenperatur a ten spadek ja moge objasnic "zamieszaniem z termometrami" no chyba ze ma uszkodzone termometry..

wychodzi na to ze moje temperatury po owu sa takie same jakie ma pajka przed owu.. ja wiem kazda z nas inna ale wydaje mi sie ze cos tu jest nie tak..

no ale z drugiej strony przeciez chodzi do gina wiec gin powinien/powinna juz cos wykryc.. eee sama nie wiem.. moze Pajka ma podwyzszoną temperature ciala i dlatego takie temperatury
 
Ostatnia edycja:
reklama
siema,ja pijana pisez takze sorki za bleby,poczytalam was troche dzieki za kciuki,przydadza mi sie testuje jutro o ile jest juz po polnocy haha...koncze bo niejestem w stanie pisac.
 
Do góry