reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania starszej pani :-)

beataja

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
13 Styczeń 2017
Postów
116
Od jakiegoś czasu, około 3 miesięcy staram się o dziecko. Mam już dwójkę dzieci i przed temu nie miałam z tym żadnego problemu. Nie było żadnego starania, po prostu dzieci się pojawiły. Jestem już po 40-tce pewnie dlatego tym razem sie nie udaje... Wiem, wiem zaraz zaczniecie mnie atakować, po co mi 3 dziecko i to po 40-stce... Po prostu bardzo chcemy mieę jeszcze jedno dziecko i tyle. Moja siostra mieszka w Anglii i tam rodzenie, zdrowych dzieci w tym wieku jest zupełnie normalne.
Jestem na początku swojej drogi staraczki. W tej chwili odżywiam sie bardzo dobrze i sprawdzam dni płodne tym kalendarzem. Jednak słyszalam, że są jeszcze dodatkowe testy potwierdzające owulację. Czy możecie mi jakieś polecić? Niestety jestem z tych kobiet, które kompletnie nie czują czy jest owulacja czy jej nie ma. Zdaję się więc na razie na kalendarzyk no i chciałabym jeszcze kupić sobie właśnie te testy.
 
Ostatnia edycja:
reklama
W aptekach (i nie tylko) dostępne są testy owulacyjne. Działają podobnie jak testy ciążowe, tylko tu ważny jest kolor kreski testowej, ale to w instrukcji wszystko jest dokładnie opisane, jak stosować, kiedy najlepiej i co oznacza wynik.
Ja mam 36 lat i spodziewam się trzeciego dziecka :)
Trzymam kciuki za sukces:biggrin2:!
 
My teraz w pierwszej ciazy mam 35 lat i nie odrazu sie udalo. Uzywalam testy owulacyjne i mierzylam temp. Nic mi to nie pomoglo. Przestalam uzywac testow i mierzyc temp i zaszlam :) Tez po sluzie nigdy nie moglam okreslic dni plodnych bo nie byl ksiazkowy. Zalecam mierzyc ale nie trzymac sie tego kurczowo. Im jestesmy starsze tym trudniej sie zachodzi ale jak ktos sie stara to pewnie sie uda :) Powodzenia :) aha... nie wszystkim zycie sie tak uklada ze rodza w wieku 24 lat... takie życie. Ja sie ciesze ze przed 40 bedziemy miec pierwsze a jak Bog da to moze i drugie zdazymy :)
 
Od jakiegoś czasu, około 3 miesięcy staram się o dziecko. Mam już dwójkę dzieci i przed temu nie miałam z tym żadnego problemu. Nie było żadnego starania, po prostu dzieci się pojawiły. Jestem już po 40-tce pewnie dlatego tym razem sie nie udaje... Wiem, wiem zaraz zaczniecie mnie atakować, po co mi 3 dziecko i to po 40-stce... Po prostu bardzo chcemy mieę jeszcze jedno dziecko i tyle. Moja siostra mieszka w Anglii i tam rodzenie, zdrowych dzieci w tym wieku jest zupełnie normalne.
Jestem na początku swojej drogi staraczki. W tej chwili odżywiam sie bardzo dobrze i sprawdzam dni płodne tym kalendarzem. Jednak słyszalam, że są jeszcze dodatkowe testy potwierdzające owulację. Czy możecie mi jakieś polecić? Niestety jestem z tych kobiet, które kompletnie nie czują czy jest owulacja czy jej nie ma. Zdaję się więc na razie na kalendarzyk no i chciałabym jeszcze kupić sobie właśnie te testy.
Testy nie potwierdzają owu tylko że organizm się szykuje do owu. Ale może się "rozmyślić". Jak długie masz cykle? Są reguralne?

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja staram się o 2. Mam 37 i czuję że jednak trochę późno..dałam sobie rok. Po 40 nie chcę rodzić. Pewnie gdyby chodziło o pierwsze inaczej bym na to patrzyła...Życzę mimo wszystko powodzenia[emoji6]

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
 
A ja mysle że ciąża zaczyna sie "w glowie". Czasem im bardziej sie chce i człowiek wsluchuje w swoj organizm tym bardziej nic z tego nie wychodzi. Moze warto wrzucic na luz i poddac sie chwili bez ciaglego myslenia czy to płodne, czy zaszlam itp. Znam wiele przypadkow gdzie starania zeszly na dalszy plan i wtedy akurat sie udalo.....
 
Od jakiegoś czasu, około 3 miesięcy staram się o dziecko. Mam już dwójkę dzieci i przed temu nie miałam z tym żadnego problemu. Nie było żadnego starania, po prostu dzieci się pojawiły. Jestem już po 40-tce pewnie dlatego tym razem sie nie udaje... Wiem, wiem zaraz zaczniecie mnie atakować, po co mi 3 dziecko i to po 40-stce... Po prostu bardzo chcemy mieę jeszcze jedno dziecko i tyle. Moja siostra mieszka w Anglii i tam rodzenie, zdrowych dzieci w tym wieku jest zupełnie normalne.
Jestem na początku swojej drogi staraczki. W tej chwili odżywiam sie bardzo dobrze i sprawdzam dni płodne tym kalendarzem. Jednak słyszalam, że są jeszcze dodatkowe testy potwierdzające owulację. Czy możecie mi jakieś polecić? Niestety jestem z tych kobiet, które kompletnie nie czują czy jest owulacja czy jej nie ma. Zdaję się więc na razie na kalendarzyk no i chciałabym jeszcze kupić sobie właśnie te testy.
Jedyne co powiem to życzę powodzenia i wytrwałości. Na pewno się uda. Tylko nie warto rezygnować. Wiek nie wchodzi w grę, ja będąc w ciąży jednocześnie z dwiema kobietami z pracy poszłyśmy na zwolnienie. Jedna urodziła śliczną dziewczynkę w wieku 53 lat druga chłopca w wieku 47:) dzieci piękne i zdrowe:) ja rodzilam w styczniu a one w grudniu:)
 
No nareszcie jest nas coraz więcej :D za tydzień kończę 40 lat i staram się o drugie dziecko. Nie uważam się za starszą panią, jak to napisałaś. Starsza pani to taka 60 + ;) :D
 
reklama
Ja mam 43 lata. I jestem w ciąży. Ciąża nie planowana. Obecnie 6 tyg i dwa dni. W piątek byłam u gin . Zobaczyłam serduszko. 6 mm szczęścia.
Jest mi ciężko, bo jak każda mama po 40 mam wiele obaw. Na dodatek mój mąż nie akceptuje tej ciąży.
Nie potrafię się nie cieszyć. Chociaż może przyjdzie mi samej je wychowywać.
Pozdrawiam wszystkie mamy .
 
Do góry