reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania, testy owulacyjne

polax1

Aktywna w BB
Dołączył(a)
26 Grudzień 2020
Postów
75
Cześć dziewczyny,

dwa miesiące temu rozpoczęliśmy starania o dziecko, w tym miesiącu zaczęłam korzystać z testów owulacyjnych. Wczoraj zrobiłam test facelle, kreska kontrolna znacznie ciemniejsza (wręcz bordowa), co wg ulotki oznacza pozytywny wynik. Kiedy nastąpi najlepszy moment na stosunek?
 
reklama
Poniżej wrzucam zdjęcie testu.
 

Załączniki

  • IMG_7986.jpg
    IMG_7986.jpg
    62,9 KB · Wyświetleń: 292
Owulacja występuje standardowo od 12 do 36 h po pozytywnym teście owulacyjnym. U niektórych kobiet nawet szybciej. Także generalnie możesz już być po owulacji. Plemniki po wytrysku dopiero po 6h są zdolne do zaplodnienia, a komórka jajowa przez jakieś 6-12 godzin, także radzilabym jak najszybciej współżyć... :) Ja myślę, że w przypadku pozytywnego testu owulacyjnego najlepiej współżyć od razu i potem albo na następny dzień albo za dwa dni (wtedy spokojnie się te ewentualnie 36 h pokryje).
 
Owulacja występuje standardowo od 12 do 36 h po pozytywnym teście owulacyjnym. U niektórych kobiet nawet szybciej. Także generalnie możesz już być po owulacji. Plemniki po wytrysku dopiero po 6h są zdolne do zaplodnienia, a komórka jajowa przez jakieś 6-12 godzin, także radzilabym jak najszybciej współżyć... :) Ja myślę, że w przypadku pozytywnego testu owulacyjnego najlepiej współżyć od razu i potem albo na następny dzień albo za dwa dni (wtedy spokojnie się te ewentualnie 36 h pokryje).
stosunek był 3h przed wykonaniem testu, następnie jakieś 3 godziny po wykonaniu, oraz dzisiaj rano. Wieczorem nastawiam się na kolejny.
Oby się udało ✊ czekam na tak samo wyraźne kreski na teście ciążowym 🙏🏼
 
Mówią że za często nie wpływa dobrze na plemniki, kiedyś mówili nawet żeby nie częściej niż 48h...Ale ostatnio są niby badania że codziennie jest ok.
Jak Twój facet ma ochotę nawet co 6h to może jego plemniki są w dobrej formie nawet po 6h 🤪 Może natura wie co robi w jego przypadku ale szczerze to czekałabym przynajmniej ok 12h 😝
Czyli wspolzylabym 12h po pozytywnym teście i 48h po 😊 Powodzenia
 
Nie martw sie i na spokojnie, ja dzis mialam taki test widziałaś zreszta a wczoraj dwa razy byl stosunek, nie miał przerwy odpowiedniej, bo tylko 3 godziny roznicy miedzy jednym a drugim dzis poki co jeden. Takze zycze Ci wyraźnych kresek na ciążowym. 😇
 
Mówią że za często nie wpływa dobrze na plemniki, kiedyś mówili nawet żeby nie częściej niż 48h...Ale ostatnio są niby badania że codziennie jest ok.
Jak Twój facet ma ochotę nawet co 6h to może jego plemniki są w dobrej formie nawet po 6h 🤪 Może natura wie co robi w jego przypadku ale szczerze to czekałabym przynajmniej ok 12h 😝
Czyli wspolzylabym 12h po pozytywnym teście i 48h po 😊 Powodzenia

On to akurat ma wieczną ochotę 😂
Zobaczymy co będzie.
Jeśli się nie uda, to w lutym będziemy współżyć wg rad!
 
reklama
Do góry